Giriş Kayıt
Yorumlar (9)
avatar
(2675) -
Her bölümü yaklaşık 40 dakika süren 6 bölümlük bir Netflix dizisi Andropoz. Kahkahalar ile güldüren bir yapım değil ama zevkle hiç sıkılmadan seyredilen, yer yer tebessüm ettiren bir durum komedisi. Özellikle Turgut Tunçalp'in performansını çok beğendim.
7


avatar
(106) -
Toplum olarak vasatlığa o kadar alıştık ki bu tip yapımlar bile neredeyse baş yapıt değeri görüyor.
Ortada doğru düzgün bir senaryo yok. İlk bölüm itibariyle andropoza girmiş çatlak ve saftirik bir adamın komik hezeyanlarını izleyeceğiz, iyi oldu bayadır da gülmeye ihtiyacımız var dedik ama seri 2. bölümden itibaren tepetaplak aşağı yuvarlandı. Dialoglar bomboş, akılda kalıcı tek bir tespit ve metafor yok. Oyunculara ana avrat konu ile alakasız olur olmaz yerde küfür ettirerek, altında Hummer elinde ok ile Marmaris caddelerinde fink atan kadın karakter yaratıp, abartılı, bağıra çağıra oyunculuklar ile kara komedi mi yapılmış olunuyor? Engin Günaydının bir kaç sahnede anlık güldürmesi dışında bu yapımın tek bir olumlu tarafını göremedim, o da rolü gereği o anki içinde bulunduğu durumlara verdiği tepkilerle oluşan komik anlardan ibaret. Onlarca mantık hatasından ise hiç bahsetmeye gerek yok.
İlkokul müsameresi tadında, seyirciye aptal muamelesi çeken bir nasihat konuşması ile final ve geriye koca bir hiçlik.
Normalde böyle yapımlara yorum yazmam ama Netflix in senelerdir Türk yapımlarında (bir kaç istisna hariç) bu kadar adiliğe kaçması çok canımı sıkıyor ve maalesef buna prim verilmesi de en üzücü olan tarafı. Bu kadar basitliği hak etmiyoruz.
5


avatar
(730) -
Bazı tesadüfleri maruz görebileceğimiz kadar tatlı, hafifmeşrep denebilecek kadar edepsiz, karakterleri normal değil ama çok iyi yazılmış denecek kadar iyi bir dizi. Sebil gibi içki içilmesi ve gösterilmesi hatta çocuklara bile teklif edilmesi dizinin olumsuz taraflarından. Bazen insan değişir ama hep içinde olan bir şeyle.
7


default avatar
(197) -
Güzel hikaye, güzel oyunculuklar, güzel mekan. Daha ne olsun. Çok keyif alarak izledim. Tavsiye ederim.
8


avatar
(780) -
"Alt tarafı bir mesaj en fazla ne olabilir ki?"

"Değişik" bir dizi. Bir solukta izletti kendini. Senaryonun Engin Günaydın'ın renkli kaleminden çıktığı besbelli. Bir de yerli malı Coen Biraderlerimiz'in (Taylan Kardeşler) özgün dokunuşları da var tabi. Oyunculukluklar da iyi. Turgut Tunçalp mesela çok iyi oynamış "merhametli mafya" rolünü. (Sedat Peker'e çok benzettim ben; giyinişini, hareketlerini, iki kız çocuğuna sahip olunuşunu falan.)Tamer Karadağlı Haluk'tur artık. Bu dizide de mesela şiveli bir Haluk vardı. Role cuk diye oturmuş tabi o ayrı mesele.
Hülasa değişik ve güzel bir dizi olmuş.
8


default avatar
(238) -
Gerçi diğer yorumlarda da değinilmiş, ama Vavien'i izleyip sevenler bu diziyi de severler bence. Oyunculuklar gayet iyi, herkes rolünün hakkını vermiş bence yapımda.
8


avatar
(82) -
Bir Engin Günaydın klasiği. Vavien tadında. harika
10


avatar
(7104) -
Tamer Karadağlı itici enişte rolünü çok güzel yapmış, cuk olmuş. Engin Günaydın andropoz yaşayan erkek rolünde gayet iyi iş çıkarmış. Rus emlakçıya bayıldım. Çocuklar, özellikle kız ve fikirleri bana çok komik geldi. Bu dizi her anıyla kahkaha attıran bir yapım değil, daha ziyade durum komedisi denebilir. Ayrıca suç ve dram da işlenmiş. Dizi yerine film olarak düşünülse daha iyi olurdu bence... Çevrenizde bu sorunu yaşayan erkekler varsa, size hatırlattığı durumlarla ayrı bir komik gelecektir. Şahsen beğendim, tavsiye ederim. Engin Günaydın'ın Vavien filmi vardır, izlememiş olanlara o filmi de şiddetle tavsiye ederim.


default avatar
(136) -
Netflix ülkemizde popüler bir platform olduğundan beri bir film süresinde anlatılabilecek hikayeleri sakız gibi uzatıp koca sezon diziye yayıyorlar. Hadi 2 saat süren vıcık vıcık Tv dizilerinden kurtulduk, 45 dakika sürüyor internet platformlarında yayınlanan diziler diye sevinirken 3-4 bölüm izliyorsun ancak bu seferde 2 saatlik dizideki bakışmaları 45 dakikaya bölüp 3 bölüm çıkartmışlar. Bu dizide maalesef gereksiz bir ton sahne ile şişirilmiş bomboş bir Tv dizisi gibi. Engin Günaydın'ı severim ancak bu sefer olmamış be abi...
2


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023