Giriş Kayıt
Yorumlar (21)
avatar
(1234) -
Müzik üzerine güzel bir yapım. Rap müzikle ve özellikle 90 ların başındaki rap müzikle pek aram yok ama Adı ve hikaysi geçen sanatçılardan Ice Cube ve Snoop Dogg u severim. Şirketlerde dönen kirli işlere de yer verilmiş. Sex, uyuşturucu gibi durumlar da yansıtılmış, ayrıca siyahi insanlara yapılan ayrımcılık ve tacizlere de gerçek görüntüler ile değinilmiş.. Güzel bir dönem filmi aslında. Ice Cube un oğlu zaten aynı kendine benziyor ama dr.dre olsun eazy e olsun hepsini oynayan oyuncular güzel iş çıkarmış.
Lakin sanki duygusal anlamda biraz donukluk var. Hani böyle derinden hissedilmesi gereken sahnelerde bile duyguyu yakalayamadım. Belki ben böyle hissettim emin değilim.
Rap müziği seven veya sevmeyen herkese tavsiye edebilirim. 7 puan benden.
7


default avatar
(13) -
Bu tip biyografilerde biraz ite kaka zorlayarak övme söz konusu oluyor ister istemez. Ama keyifliydi
7


default avatar
(3) -
Filmde Real Muthaphuckkin G's ve Dre Day'e yer verilmememesi, Tupac'ın ölümünü göstermemesi gibi şeyler dışında olumsuz bir yanı yoktu.
9


avatar
(391) -
Rap ve bu alt kültür ürünlerini sevenler kesinlikle kaçırmasın. Olayların tümü gerçek...Ayrıca bu filmi sevenler 2 Pac ında oynadığı Juice filmini öneririm.
7


avatar
(416) -
Rap pek tercih ettiğim müzik türü değildi ama filme ve müziklere bayıldım, kulağıma aşina isimlerin hikayesini öğrendim harikaydı ...
8


default avatar
(31) -
Rap müzikle alakam olmamasına rağmen filmi beğendim. Özellikle uzun ve sıkıcı diyaloglara yer vermemeleri değişik bir biyografi ortaya çıkarmış.
7


avatar
(3698) -
Filmin başından sonuna kadar rap'ten çok anlamasam da hop oturdum hop kalktım. Müzikler mi yoksa filmin temposu mu? Tam olarak kestiremedim ama büyük zevk aldım izlemekten. Film izlemesini seven herkesin bu filmi seyretmesini tavsiye ederim. Gerçek hayat ve halen devam edegelen ayrımcılık bu filmde de karşımızda. İyi seyirler.
7


avatar
(164) -
Bir başarı hikayesi -biyografik- olduğu için oyuncular da gerçektekilerine benzeyecek şekilde seçilmiş. Ama bu sizi yanıltmasın lütfen, daha önce hiç bir yerde görmediğim bu oyuncular çok güzel iş çıkarmışlar. Dr. Dre hayranı olarak bu film izleme listemde bayağıdır duruyordu. Ama bir rap sever bile olmasaydım bu kadar zevk alırdım diyebilirim.
Sürprizbozan: Göster
Bence hemen izleyin. Neden bu kadar beklediğimi asla bilemeyeceğim.
8


default avatar
(488) -
2015 yılının yazını, eleştirmelerini ve izleyicileri kazanan bu film, benim de izlemeyi beklediğim filmlerden birisiydi. Gerçek bir hikayeye dayanan Straight Outta Compton, N.W.A. grubunun öncesini ve sonrasını anlatıyor.

Öncelikle, filmin yaratmaya çalıştığı şey oldukça başarılı. Ben bu tarz şeyleri sinemada görmeyi çok isterim açıkçası. Bu film, N.W.A. grubunun öncesindeki arkadaşlıkların, şarkı yeteneklerinin arka dünyasına dalıyor. Grup kurulduktan sonra da polislere karşı yapılan direnişe ve grup içindeki tartışmalara odaklanıyor.

Şahsen, bu tarz filmleri seviyorsanız Straight Outta Compton'u şimdi izlemenizi tavsiye ederim. Fakat, filmde işlenen duygu bana pek işlemedi maalesef. Finali de biraz aceleye gelmiş gibiydi. Burada filmin kötü olmasını değil, yetersiz oluşuu eleştiriyorum. Karakterlerin verdiği kararlara, hallerine ve konserlerine biraz daha ağırlık verilebilirdi bence. Ara sıra yapılan geçişler, filmde ufak boşluklar yaratıyor. Yine de olumsuzluklarına rağmen, böyle bir filmi izlemek keyifliydi. İki buçuk saatlik süresine rağmen pek sıktığını da söyleyemem. İzlenebilir. İyi seyirler.

SONUÇ: Straight Outta Compton, her ne kadar basit kalmış yerleri olsa da neticede N.W.A. grubunun yükselişini ve inişini inceleyen eğlenceli bir yapım.

FİLMİN İYİ YANLARI:

+ Şarkı sahneleri.
+ Performanslar.

FİLMİN KÖTÜ YANLARI:

- Boş kalan bazı yerlerin olması.
- Müzik kayıtları ve karakterlere daha fazla odaklanabilirmiş.

TOPLAM PUAN: 7.1/10
7


avatar
(176) -
Müthiş bir biyografi..

- Gangsta rap'in efsaneleri Dr.Dre,Eazy-E,İce Cube.. ve dahasının ortaya çıkışının,yaşadıkları zorluklara rağmen nasıl bu noktalara geldiklerinin anlatıldığı harika bir yapım.
- Şarkılar efsane ve rap müzik sevin ya da sevmeyin size harika bir müzik keyfi yaşatacağına eminim.
- Oyuncular o kadar iyi seçilmiş ki hepsi birebir aynı neredeyse.
- Ayrıca ten renginden dolayı insanların gördüğü muameleyi tekrar hatırlatan,sosyal mesajlara da sahip.

Kısaca bu filmi kesinlikle kaçırmayın.

(İzleyebiliyorsanız ingilizce altyazı ile izleyin -bildiğim kadarıyla dublaj ve ya tr altyazı da yok )
10


avatar
(84) -
İyi bir rap dinleyicisi değilimdir.Bu filmi izleme sebebim de rap kültürümün gelişmesiydi ve tabi ki verilen puan ve iyi yorumlar da buna katkıda bulundu.İyi bir biyografik film ortaya çıktığını söyleyebilirim.

Biyografik filmlerin iyi olmasını sağlayan iki önemli husus vardır bence.Birincisi hikayenin çok katmanlı olması, ikincisi tüm türlerde de olması gereken cezbedici bir kurgu.Filme baktığımızda filmdeki olaylar hayattan alındığı için ve müzik grubunu anlattığı için çok cezbedici değil.Ancak iyi bir kurguyla bunu vermişler.Aynı zamanda NWA grubunun biyografisinin yanında ABD'nin yakın tarihinin ve o dönemdeki gettolarda yaşananların da biyografisi verilerek çok katmanlılığın yakalandığını söyleyebiliriz.Bu yüzden senarist ve yönetmen övgüyü hakediyor.Beni etkileyen bir film oldu zira bunu yazarken diğer sekmede Eazy E - Boyz N' Tha Hood çalıyor.
8


avatar
(8298) -
niggaaa kardeşlerimin hikayesi... ben sonradan dinlemeye başladım ama artık ipodumdan asla eksik olmaz bazı şarkıları! benim adamım her zaman 2pactır sonra dre snoop jay-z eminem 50 cent g-unit the game vs... zencilerin hikayesi deyip burun kıvırmayın zaten adamların hayatı film gibi! izleyin derim ben. bir de bu adamlar polisten nefret etmekte haklılar!!!

Cevaplar (2)
avatar
(313) -
Hopsin'e bakabilirsin türkçe altyazılı şarkıları var youtube'de.Gerçekten çok kaliteli biri kendisi


0
| Bildir
avatar
(8298) -
Eyvallah dostum bakarım.


0
| Bildir


default avatar
(12) -
Sene 1990... o zamanlar bırak cd'yi, RAP kasedi bulmak bile çok düşük bi ihtimaldi.. senede 1 yaz almancılar çınarcıka gelir, bize almanyada çalan son kaset ve cd ne varsa getirir, beraber dinler, beraber breakdance yapar eğlenirdik. ama yaz sonu onlar almanyaya yürür gider, biz elimizde kalan kasetleri 9-10 ay boyunca bir daha ki yaz gelene kadar dinler ezberlerdik. işte o yaz bana N.W.A. cd si gelmişti..o zaman internet yok ki burda arayıp soralım nedir bu tayfa, kimdir bunlar? Dr. dre'i az çok çözdük, snoop tamam, ama Eazy-E kim? kim bu " Eazy is his name and the boy is comin..." diyen fena sesli adam...sonra ölmüş, yazık, ne diyim...
10


avatar
(89) -
Eazy-E. Dr. Dre, Ice Cube, MC Ren, DJ Yella ve Arabian Prince kankalarımın Grubu ''Tavırları ile Zenciler'' N.W.A..... ben sansürsüz version (sürümünü) izledim Eazy-E. Dr. Dre, Ice Cube, MC Ren albümlerini çıkarıp Oldschool dan Newschool'a Gangsta Rap'e tekrar kulak kabartmaya başladım.

Filmin hemen başlarında Rap müziğini geniş kitlelere duyuran ilk Rap grubu RUN D.M.C ye ve ilerleyen dakikalarda Public Enemy e selam çakmayı ihmal etmemişler. L.A. Ayaklanması olaylarında Ice T. nin Cop Killer adlı şarkısını da beklemedim değil ama belli ki N.W.A nin dışına pek fazla çıkmak istememişler. Film genel olarak akıcı ve karakterlerin hepsi nerdeyse oturmuş. benim favori elemanımın Ice Cube olduğunu belirteyim.

Rap müzik tarihinde en önemli gruplardan biri olan N.W.A biyografisi olarak başarılı bir film.
Darısı Public Enemy ve Boogie Down Productions'ın Başına
7


avatar
(313) -
HipHop ve Rapi daha yakından tanımak isteyen kişiler kesinlikle izlemeli


avatar
(2674) -
1986-1991 yılları arasında yaptıkları gangsta raple, bu türe yeni bir soluk getiren Niggaz Wit Attitudes grubunun hikayesinin anlatıldğı film; "f... the police" teması yüzünden Türkiye'de vizyona girmeyecek maalesef......

Esasen bir rap grubunun hikayesi anlatılrken fonda da ten rengi farklı insanların Amerika'da yaşadığı zorluklar resmedilmiş...

Rap sevmeyenlerin bile sıkılmadan seyredebileceği bir 134 dakika vaadediyor film...
8


avatar
(1239) -
İlk afişi düştüğü andan itibaren beklediğim bir filmdi ve şükür izledim Çok Mutlu
Öncelikle rap müzik sevenlerin hasta olacağı bir film olduğu kesin. Aynı Notorious , 8 mil , Hustle & Flow tarzı bir etki bırakıyor. ( 8 milden iyi olamaz bunu kastetmiyorum ) Gülücük

Film içeriği sadece rap müzik değil. Bu yüzden aynı zamanda dram olarak oldukça başarılı buldum. Ancak biyografi filmi olmasından dolayı ana karakterler haricinde 2pac , snoop dogg gibi efsaneleri film içerisinde görmek mümkün. Gülücük

İzleyin ve izlemelisiniz Gülücük iyi seyirler....
8


avatar
(19) -
Cidden bence en iyi hip-hop sanatçısı Dr Dre'dir. Ve bu filmi izlemek için sabırsızlanıyorum.
10


default avatar
(1) -
süper umarım antalya ya da gelir ilk gün ilk seansına gidicem kesinlikle yaşama sebebim amerika
bu yaz bu yüzden zevkli olucak sanırım^^ peki biz bunun için bişeyler yapıcazmı her şehirden 3-5 kişi lazım görev alabilecek american rap severler arıyorum


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024