Giriş Kayıt
Yorumlar (3)
avatar
(1275) -
Germesi gereken anlarda tam olarak izleyiciyi geremeyen, merak ettirmesi gereken anlarda da tam olarak merakta koymayan bir yapım olmuş. Irkçılık mevzusu ile ilgili de "renklizenci"nin yorumlarına büyük oranda katılıyorum. Yönetmen hangi kafayla, hangi amaçla ve ne için böyle bir tarz sergilemiş? Bilemiyorum. Ama sanki benim filmi kafamda anlamlandırdığım terazide siyahilere yönelik ırkçı davranış ağır bastı diyebilirim... Mantık hataları ile beraber -ki ister istemez bunlara takılıyorsunuz- oyuncu kadrosu da ergen olunca esasen tam bir "ergen" yapımı seviyesinde kalıyor filmimiz... Bence vasat. 5/10
5


avatar
(21) -
Başlangıçta ortalama bir puanla geldim ama akabinde düşününce puanımı düşürdüm zira yönetmenin sinsi bir tavır içinde olduğunu düşündüm.

Irkçılığı mizâhî bir yolla ele alma fikrini sonuna kadar destekleyebilirim çünkü insanların zihinlerinde en etkili şimşekleri belki de onları güldürerek çakarsınız. Fakat burada yönetmen hem nalına hem mıhına vuruyor: siyahların korkularının gerçekliğini gösteriyor ama farklı bir yerde çaktırmadan siyahların dile yerleşen ırkçılığa gereksiz alınganlık gösterdiğini söylemeye çalışıyor, üstüne üstlük bütün siyahları uyuşturucu kullanıcılığı ve satıcılığı çerçevesine sığdırıp bir anlamda ırkçılığı meşrûlaştırmaya çabalıyor.

Kendisinin de bir siyah olduğuna çok şaşırdım. Eminim epey acılar çekmiştir ama sonraki filmlerinde herkese şirin görünme yolunu tercih etmek yerine bakış açısını derinleştirerek siyahları uyuşturucu satmaya mecbur bırakan saikleri ele almasını dilerim.
2


avatar
(5846) -
Filmin çoğu sahnenin iki zencinin diyaloglarıyla ve karanlık görüntülerin fazla olması sıkıcıydı. Yalnız 20. dakikada bilgisayarda Türkiye haritasındaki oyun dikkatimi çekti. Ayrıca sigara içmediğim için zencinin elektronik sigara dumanı rahatsız ediciydi. Tüm bunlar olunca Filmden hiç keyif alamadım.....
4


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023