Giriş Kayıt

Kara Şövalye Yükseliyor (2012) Yorumlar - Sayfa 4


The Dark Knight Rises

Yorumlar (592)
default avatar
(35) -
Begins ve Dark Knight la karşılaştırıldığında evet bu puanı hak etmiyor. Ama bir de pulp fiction la karşılaştırın direk 10 puan verirsiniz. Çok Mutlu
10

Cevaplar (1)
default avatar
(44) -
Burdan anladıgım Pulp Fiction kötü bir film, kötü bir filme göre degerlendirip 10 puan verince iyi bir film mi elde etmiş oluyor burayı çözemedim, bir de imdb deki sıralamaya bu kadar takılmayın, sonucta orda oylanan filmler herkese göre en iyi olacak diye bir kaide yok.

Serinin bu son filmi icinde aynı şey geçerli, Pavlov'un köğegi mantıgıyla, imdbsi ve rtsi iyiyse çok iyi film mantıgı, filmi izleyip varsa kendi süzgecinden gecirme kapasitesini ortadan kaldırır, buna ihtiyac kalmaz yani, tavsiyem yönetmen, senaryo, oyuncu ve konu icerigi gibi alanlarda kendi degerlendirme mekanizmasını olusturman. Öbür türlü film izlemenin, uyusturulmak oldugunu düsünüyorum.


1
| Bildir


default avatar
(33) -
serinin açık ara en kötü filmi..
6


avatar
(86) -
Nolan'ın bir daha Batman filmi çekmeyeceğim demesine şaşırmamak gerekiyor. Adam da biliyor beklentiler yükseldikçe hata yapma oranının yükseleceğini. İzleyicinin bir önceki filmden daha orjinal bir film beklediğini, ama konunun kısıtlı olduğunu.
Her dakika izleyiciyi şaşırtacak filmler yapmanın zorluğunu.

Kara Şovalye kadar orjinal bir film beklemiyordum açıkçası. Buna rağmen hayal kırıklığına uğradım. Buna en büyük etken kurgudur. Nolan'ın Prestij ile doruğa çıkan kurgu zekası, Kara Şovalye'de Joker'in gerisinde kalıyor. Ama İnception'la birlikte sarsıldığını hissediyorsunuz. Bu filmde ise patlıyor. Daha olayların tadını alamadan bir başka kulvara atlaması, 'dur lan olayların sadece can alıcı noktasını alayım' derken, hikaye kavramını yitirmesi, olayların inandırıcılığını zedeledi. insanda sanki çizgi roman seyrediyor hissi uyandırdı. Bunun yerine daha düz bir kurgu, daha az efekt, daha uzun planlar olsaydı, üçlemenin yeri gönlümde bir başka olurdu.
7


default avatar
(3) -
Sürprizbozan: Göster
9


avatar
(305) -
Anne ve Tom Hardy oyunculuklarına bayıldım .. özellikle Anne nin.. Ve bu filme Joseph Gordon nun yükselişi diyebiliriz . Adam artık kaliteli yapımlarının aranan oyuncusu oldugunu bir daha kanıtladı .
10


avatar
(6) -
Seriden ayrı değerlendirmek gerekirse iyi denilebilir ancak ilk 2 filmin yanında bence oldukça sönük kalmış. Müzikleri olmasa benim için sıradan bir filmdi.
Bazı sahneler gerçekten vasattı.
8


avatar
(11) -
kesinlikle çok iyi bir yapım kadro harika konu çok kaliteli bir şekilde işlenmiş... merakım robin konusunda ne olcak acaba
10


default avatar
(103) -
Sürprizbozan: Göster
6

Cevaplar (4)
avatar
(820) -
Yorumun baştan aşağıya spoiler içeriyor. Şu spoiler olayına dikkat edelim düzgün koyalım lütfen. Diyalogları saçma bulmuşsun peki şu diyalogdan neden hiç bahsetmiyorsun?
Sürprizbozan: Göster
10


2
| Bildir
avatar
(210) -
lotusimpact kardeş güldürme beni lütfen yaaaa Çok Mutlu Çok Mutlu sen bana bu filmde hayatımda unutmayacağım 10 sahne say değerlendirmeye tabi tutalım eğer haklı çıkarsan bak sana söz veriyorum 4 olan puanımı 10 yapıcam.. Çok Mutlu
4


3
| Bildir
avatar
(820) -
@makina11 İstersen 1 ver puanın beni ilgilendirmez ama ben Nolanın yaptığı bir filme çocuk zekasıyla yapılmış yakıştırmasını uygun bulmadım. Sİnemada izlerken herkes ağzı açık izliyor klavye başına geçince olmamış, çocuk zekası, hayatımın 10 sahnesini bulamadım vs vs gibi eleştiriler sıralıyor. Benim itirazım buna.
10


5
| Bildir
default avatar
(103) -
Hayal kırıklığı
6


4
| Bildir


default avatar
(7) -
İMDB deki puanını nasıl aldığı çok açık filmin basit içeriği komünizmi kötülemek ve bunu iyi oyuncularla ve de serinin muhteşem çıkış yapmış 2. filminin devamı olunca bu puanı alması kaçınılmaz ama ben aynı fikirde değilim bu film ne akıl defterinden güzel ne de American History X ten .
5


avatar
(440) -
Filmi başarısız buldum. Oyunculuklar çok kötü, hele Bale içler acısıydı. 3.sınıf kahraman filmi sahnelerini andırıyordu dövüş sahneleri. O toyluk, o acemilik hiç yakışmadı. Boğazına kadar mantık hatasına batmış bir film... Kim yönettiyse kafasını kuma gömsün derim. IMDB'deki yerini de içtenlikle yuhalıyorum. İlk 250'de olmak için filmin güzel olmasına gerek yok. ABD milli marşıyla ilgili film yapılıyormuş deseler IMDB TOP10'da yeri hazır mübarek. İğrenç bir liste haline geldi.
Gereksiz ve saçma diyaloglarla bezeli, felsefesi yaklaşık 100 kere işlenmiş basit bir filmdi. Bu filmin, serinin önceki filmlerinden kat be kat iyi olacağına emindim, büyük hayal kırıklığı oldu. Batman kemer tokasından anahtar bile çıkarmadı kardeşim, ordan oraya iplerle atlamadı. Yumrukları ve hareketleri de gayet yavaştı. Bu ne biçim Batman dedim film boyu...
Sürprizbozan: Göster
Keşke devam filmi çekeceklerine "The Amazing Spider-Man" gibi aslının kopyası olan bir film olsaydı. Seriyi tamamlamak isteyenler izlesin tabii, bu film kıtlığında izlenebilecek ne var ki zaten... Puanı daha düşük verirdim ama Morgan Freeman var.
5


avatar
(210) -
abi bu ne hal yaaa!! millet bol keseden puanlar ile uçmuş !! bilim - kurgu adına ne gördünüz acaba ?? bundan öncekiler hem aksiyon hem bilim -kurgu adına gerçekten iyidi ama bu film onların yanından geçemez !! gerçekten olmamış !!! koskoca 2 saat 45 dk alt yazı okudum yani başka hiç bir şey yok !!! son yarım saat hariç
Aksiyon sıfır !!! paso çene yapmışlar !!
Senaryo sıfır !!! kopuk kopuk ilerliyor ! yine çeneye vurmuşlar !!
o kadar basit bir film ki izlerken birkez dahi şaşırmıyorsunuz herşey tahmin ettiğiniz gibi ilerliyor ve bitiyor !!
Mantık hataları dolu !! aşırı derecede var hemde !! izleyin görün !!


Oyunculuklar ve eski filmleri hatrına 4 puan !! izle ve sil !! zaman kaybı !!
4

Cevaplar (5)
avatar
(210) -
sizce 8 puan eder mi peki ?? tekrar bi düşünün ! filmin tanıtımına bakarsanız eğer orada aksiyon en başta yer alıyor ! o zaman ben filmde aksiyon ararım arkadaş ! ayrıca batman diyoruz yani aksiyon görmüyceksek ne görcez ?? oturup piknik yapmalarını mı bekliycez ?? aksiyon yoksa eğer yazma o zaman oraya aksiyon diye !! bu yüzden elle tutulur hiç birşey görmedim ben ! yaptıkları hatalarda çabası ! bana bu film hiç bir şey katmadı bu yüzden bence izle- sil ve unut !! bundan önceki filme sözüm yok karakterler sadece o filmi izlemek için bile yeterli ayrıca o filmi izlerken heyacan duydum zamanı geldi gerildim zamanı geldi diyalogları zevkle takip ettim herşey güzel ve oturaklıydı bu yüzden eskide kalmayın ! bu filmi tek başına değerlendirirseniz anlarsınız ne demek istediğimi bu sözüm yüksek puan veren herkese ! herkesin kendi düşüncesidir saygı duyarım ..
4


4
| Bildir
avatar
(131) -
Bu film bana hiç bir şey katmadı diyorsunuz. Bir şey katacak filmler aksiyon-kahraman fimleri değil, genelde dram filmleridir. The Shawshank Redemption, Figth Club, Detachment, 3 Idiots, Grave of the Fireflies tarzında filmler izlemenizi öneriyorum.
7


2
| Bildir
avatar
(440) -
Filmi aksiyon filmi olarak etiketleyip altında felsefe aramanız ilginç... İkili diyaloglar önemlidir tabi ama bu filmde ikili diyaloglar tırttı. Mantıksızlık, kurgusuzluk, yavan kovalamaca sahneleri, toy aksiyon sahneleri (hele ki Nolan yönetmiş). Bu film bir aceminin elinden çıksaydı bile 7 ederdi en fazla Bir profesyonel işi batırınca 5'ten fazlası vicdanı sızlatmalı derim. Yapılan onca güzel filmi düşündükçe özellikle.
5


7
| Bildir
avatar
(210) -
ben etiketlemedim ki film detay kısmına tıklayın orda en başta aksiyon-suç-dram yazıyor Gülücük vicdanm sızladığı için bende 4 verdim herkesin kendi düşüncesi arkadaşlar bana göre iyi değildi başkasına göre iyi olabilir ama iyi diyen arkadaşlar neresi iyi o kısmı bizede açıklarsa eğer bizide aydınlatmış olurlar.. ki iyi bir akılda kalıcı sahne varsa tabiki ! Gülücük
4


5
| Bildir
avatar
(440) -
@makina11 sözüm size değildi Gülücük hemfikiriz sonuna kadar. Yorumunuza verilen ilk cevabı görünce dayanamadım da... Şimdi göremiyorum gerçi ama neyse...
5


4
| Bildir


default avatar
(54) -
film standartların üstünde güzeldi. ama kara şövalye kadar iyi değildi.
10


avatar
(71) -
son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri.. adam cristopher nolan beyler, yapacak bir şey yok
9


default avatar
(47) -
Begins.Falls.Rises 3 Harika film ve 3 ana başlıkta mükemmel yansıtılmış.
10


avatar
(195) -
Herşey süper kadro oyunculuk seneryo. Tek istenmeyen bir olay gördüm filmde oda
Sürprizbozan: Göster
Aksi takdirde zaten gözümü kırpmadan seyrettim 10/10
10

Cevaplar (3)
avatar
(170) -
Dikkat ağır spoiler
9


3
| Bildir
avatar
(195) -
oldu mu şimdi Çok Mutlu bu filmi seyretmek için yorumlara bakıp karar verecek olan insanın ben alnını karışlarım o kadar. !!!
10


3
| Bildir
avatar
(170) -
sende haklısın, bende haklıyım Gülücük
9


3
| Bildir


default avatar
(19) -
Sürprizbozan: Göster


avatar
(24) -
Herkesin beğenisi farklıdır, bunu eleştirmek cahillik olur diye düşünüyorum. Benimde favorim; bilim - kurgu ve fantastik filmlerdir. Bu filme gelince nasıl oldu da 6 nın üzerinde puan aldığını merak ediyorum. Konu olabilecek en sıradan konuydu,
Sürprizbozan: Göster
Yani senaryo üzerinde niye uğraşmamışlar, anlam veremedim. Hiç şehrin bütün polis teşkilatı tünellerde mahsur kalırda, uzun süre sonra çıkar çıkmaz görevine koşar ? neden bombayı araçla taşırlarda çevresinde koruma yok denecek kadar azdır? vs. vs. liste gerçekten benim açımdan çok uzun. Kurgu hataları çok fazla. Sıradan bir aksiyon arayanlar, aradıklarından biraz fazlasını bulacaklar. İndirdiğime ve 2,5 saatimi ayırdığıma pişman oldum.
5

Cevaplar (3)
avatar
(170) -
Filme yüzeysel bakarsan şehire bomba yerleştirmiş bir teröristten ve sıradan bir aksiyondan başka bişe görmezsin, Filmin felsefesini, ikili diyalogarını, verdiği mesajları göremiyorsan nolan ne yapsın.
9


5
| Bildir
avatar
(440) -
Katılıyorum. Hangi akılla bu filmi bu haliyle halka sunarlar? İnsanlar nasıl onca kusuru görmezden gelir? Bu kadar mı kanaatkar olduk?
5


5
| Bildir
avatar
(24) -
Ne felsefesi yahu ben sana bir sürü hata var diyorum. Felsefesi yok demiyorum ki. Filmede yüzeysel baksam bu kadar hatayı görmezdim.
Ya hangi filmde polis teşkilatının hepsi tünellerde mahsur kalırda, haftalar sonra,çıkınca hiç bişi olmamış gibi koşarak göreve döner. Hele Batmanin uçağı 3 tane arabayı dibine kadar yaklaşmasına rağmen zar zor saf dışı bırakır. Mahkeme kurmuşlarda cezası buzdan nehri geçerken içine düşmek. Zaten nehirler buz tutmuş ama kimse şehirden çıkamıyor.
hele o kuyu gibi yerden çıkamayan mahkumlar, yahu belinde ip var. Kement gibi atıver karşı çıkıntıya yada madem alabiliyon yedek al yanına
yukarıya at, yayla fırlat vs. İki kişi çık yardımlaşarak.
Aksiyon bile çok sıradan, tek beğendiğim batmotosikletin dönüş sahneleriydi. Başkada hiç bir yenilik yok. Ben zaten niye kötü demiyorum. Bu puanı haksız yere almış diyorum. Puana bakarak
5


5
| Bildir


avatar
(33) -
Çevirmen arkadaşların ellerine saglık.

Film gerçekten çok güzel ufak bir kaç gariplik dışında.

ama bir "dark knight" degildir benim için.

herkese iyi seyirler Saygılar


avatar
(33) -
Film izlediğim en iyi batman serisiydi. Konuyu işleyişinin yanı sıra uçak sahnesi
çok iyiydi ve finalde de 2 şaşırtıcı olayla bitirmeleri bende iyi zaman geçirdim izlenimi uyandırmaya yetti.
9


default avatar
(46) -
Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
default avatar
(47) -
hayır
10


0
| Bildir


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film