Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(355) -
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(35) -
Gayet güzel olmuş. Beğendim.

Elde o kadar döküman varken neden "Kürşad ve 40 Yiğit Çerisi" sinemaya aktarılmaz ki. Ama adamakıllı sinema filmi çekilecekse çekilsin. Yıllardır beceremediğimiz Gelibolu filmlerine benzemeyecekse çekilsin.


default avatar
(2) -
Valla film güzeldi benim hoşuma gitti
10


Yorumlar (119)
default avatar
(414) -
Aksiyon hikaye romantizm fantastik ve dramın harmanlandiğı İyi filmdir izlenmelidir.
7


avatar
(226) -
Gayet güzel filmdi, efektler olsun, konusu olsun keyifli bir filmdi. İzlenmesi gereken Keanu Reaves filmlerinden birisi
8


default avatar
(1082) -
Onlaraca japon sineması filmi izlemiş birisi olarak illa bir hollywoodvari atraksiyon ile ronin temasını tekrardan işlemişler, bu tarz filmleri membaı olan ülke tarafından çekildiği zaman değerli oluyor..Filmi beğenmedim,ronin temasını çok severim, hele siyah beyaz film oldu mu tadından yenilmez..Filmi ayakta tutan hollywood un parasal olark güçlü olması reklam, ta şölenıtım, görsel, konu da sağlam lakin olmamış hep bir tarafı eksik kalmış, en sevdiğim oyuncular arasında olan matrix kahramnı bile olsa filmi kadük kalmıştır..
6


avatar
(5361) -
47 Ronin görsel atmosfer olarak çok iyi tasarlanmış konusu da gerçek hayattan alınmış kaliteli bir yapım ve bu yönden bana göre kesinlikle ortalamanın üzerinde.Filmin ana teması Japon kültürü ve Samuraylık olayının kutsallığının boyutunu insanlara göstermek konusunda son derece başarılı olmuşlar.Filmin içindeki Aşk'ta ayrı bir tat vermiş.Gerçekten ben beğenerek izledim eğer Son Samuray filmini sevdiyseniz bunu da seveceksiniz tavsiye ederim..
8


avatar
(781) -
Keanu Reeves'ın "Son Samuray"ı... Samuray ve Ronin kavramlarını öğrenmek, Japon kültürüne tanıklık etmek bakımından güzel bir film. Fakat filmin yılışık Hollywood tarafından değil de ne bileyim Akira Kurosawa tarafından -zamanında- çekilmesini isterdim...
7


avatar
(3681) -
İzledik, biraz zaman geçirmemize yardımcı oldu. Ne büyük hayal kırıklığı yaşadığımı nede çok büyük zevk aldığımı söyleyebilirim. İyi seyirler.
4


avatar
(907) -
Güzel bir aksiyon ve fantastik yapım.Dram da bol.Zevkliydi.Bu film için Aksiyon macera Dram tarzıyla yansıtılmasını uygun bulmuyorum.Filmde büyük ölçüde fantastik ögeler var.Film güzel ve zevkli bazı yerlerinde çok durağanlaşıyor ve sıkıyor ama genel olarak çok iyi dolu dolu bir fantastik film. 47 ronin hikayesini çok iyi ele almış keyifle izlenebilecek bir yapım.
9


avatar
(425) -
Hikayenin orjinaline sadık kalarak çekilmiş oldukça başarılı bir film.

Samuray hikayesi, intikam filan derken insan çok daha fazla aksiyon ve hareket bekliyor tabii ama asıl vurgulanmak istenen japon kültürü ve gelenekleri olduğundan başarılı bir iş çıkmış ortaya, adeta ders gibi sahneler var. Diğer taraftan Keanu Reeves'i tekrar görmek güzel, özlemiştik... Kaçırılmaması gereken filmlerden.
8


avatar
(2066) -
Haftalardır o kadar çok kötü film izledim ki, nihayet ortanın üzerinde bir filme rastladım! Hikaye fena değil, oyunculuk ve yönetim de. Bir filmi izlenebilir yapan görüntü, ses ve sürükleyicilik öğeleri bu filmde var.
7


avatar
(454) -
Samurayları anlatan filmler genellikle herkese hitap etmez burası bir gerçek. Ben çoğunlukla bu filmleri severim. Her hareketterinde ayrı bir anlam, bir dans vardır.

Bu film için ise ne mükemmel ne de vasat demek doğru olur... Fena değilldi ancak o bütçeyle çok daha iyi olabilirmiş. Zamanı değerlendirmek için izlenebilir, ancak her ne kadar "tarihi" anlattasada ne yazık ki bir arşivlik değeri yok benim gözümde... =/


avatar
(150) -
Bir filme olumsuz eleştiri getirebilirsiniz, normaldir, zevktir neticesinde ancak bu film için burada yapılan yorumlara baktığımda eleştiriden çok sanki rezalet bir filmmiş gibi yorum kisvesi altında yapılan niteliksiz aşağılamalardan başka bir şey göremiyorum. Bu yorumları yapanlar, güzel film olarak hangi filmleri tercih ediyor acaba gerçekten merak ediyorum.

Her neyse,
47 Ronin'de Son Samuray'a benzer ögeler görülüyor, ancak tabii ki filmin tamamını ona mal edemeyiz. Japon kültüründen asla uzaklaşmamış, gayet yerinde ve sürükleyici fantastik ögeleriyle, öz duygusallığı ve dramıyla en azından 7.5 puanı hak eden bir yapım 47 Ronin. İzleyeceklerin çoğunluktaki yorumlara ve düşük puana aldanmamasını salık veriyorum.
7


default avatar
(16) -
Mükemmel bir film...
9


avatar
(65) -
Keanu Reeves le beraber Uzak doğu Kültürüyle harmanlanmış görsel efektleri 3D olarak izlenirse daha çok zevk alınacak bir film.
Sonucta ortalamanın üsütünde bir film olarak değerlendiriyorum.Destansı ve mistik bir öykü.Bu türde filmlerden hoşlanıyorsanız izleyin derim...İyi seyirler.Saygılarımla..
8


avatar
(819) -
Eh işte idare eder ama yinede bir şans verin siz.
6


default avatar
(103) -
Olmamış.. Söylenecek fazla bir şey yok izlenmese de olur.. 4.5/10


avatar
(168) -
Sinemasına gitmiştim. Ama verdiğim paraya acıdım. Biraz ağır bir film.


avatar
(353) -
Beklentinizi sıfırlayın filmi izleyin arşivlenmez ama zaman çoksa ve artık izleyecek film bulamıyorsanız izlenebilir 10/5
6


avatar
(131) -
Filmin senaryosunu ya da uyarlamasını sanki ergen biri yapmış gibi. Ne konu ne de uyarlama profesyonelce durmuyor. Zamana yazık. 4/10
4


avatar
(112) -
hiç beklentim olmamasına rağmen beğenmedim izlemeseydim de olurmuş dedim. Keanu ismine kandım yani.
6


default avatar
(27) -
Eh işte kalitesinde bir film olmuş keanu dan daha seri bir samuray bekliyodum biraz yavaş kalmışlar kötü adam okadarda kötü değildi pasif kalmış ama büyücü kız iyiydi.Bu tarz filmleri sevenler bence sırf mekanlar için izlesin başka bişeyde beklemesin..


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 6 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023