Giriş Kayıt
Yorumlar (12)
default avatar
(15) -
Şu ölmeyen bir türlü öldürülemeyen İngilizlerden, Amerikan Subaylarından gına geldi. Yıllarca Samuray eğitimi almış askerleri ot gibi biçen arkadaş kıytırık bir İrlandalı/İngiliz Tüccara gelince rüzgarda sallanan ota dönüyor. Senaristler niçin vazgeçmez bu saçmalıktan anlamıyorum. Samuray kılıçlarını kabak gibi kesen, kocaman ağacı tek vuruşla kesen kılıç bir İngilizin kurşunu ile kırılıyor..
Son 3 bölüm hariç güzeldi. Son 3 bölüm ise klasik ölmeyen İngilzi izledik.
3


default avatar
(4) -
Japonlar dünya puzzle'ındaki önemli bir parça ve ellerinde araba sektörü, oyun sektörü vs. daha bir çok önemli değer olmasına rağmen kültür ve hayat felsefelerinden dolayı tüm bu varlıklarını global pazara entegre edemiyorlar. İsteseler de yapamıyorlar. Bu yüzden gidip Amerika ya da farklı devletlerle bunu pazarlamak noktasında anlaşmak zorunda kalıyorlar. Anime de bunlardan birisi. Ellerinde müthiş bir değer var fakat hikaye örgüsü, karakterlerin tepkilerini yansıtma biçimleri, eylemlerin efekt yöntemleri vs. daha çok kendi kültürlerinde en üst seviyede karşılık buluyor. Bu yüzden bir şekilde bunu da global pazarda işe yarar bir hale dönüştürmek için ortaklıklar yapıyorlar fakat Son Samuray olayındaki gibi bu konuda da ellerindeki bir değer kötüleşerek başka milletlerin eline geçiyor.

Eserde Japonlar yok. Yani eseri üretenler onlar değil fakat tamamen 17. yüzyıl Japon kültürü üzerine işlenen bir eser de olsa klasik Hollywood davranışları, yaklaşımları, matrix atmosferi, Avatar aromalı bir "anime"msi animasyon yapım. Animelerdeki ruhu arıyorsunuz ama Hollywood ruhu var. Eksik kalıyorsunuz. Karakter gibi eser de melez ve bu yüzden tatlı tuzlu karışımı ilginç bir tadı var. Bir şeyler hep eksik. Şahsen olağanüstü bir etkenle özel güçlere sahip olmayan birisinin tüm bu düşmanlardan aldığı darbelerle bu kadar direnç sağlaması içindeki intikam duyguları buna yeterli bir sebep gösterilse bile abartının üzerinde. Makul olunması gerekli ama seyirci bunu istediği için veriyorlar. Bu kadar yüksek puan almasını cinsellik, kan ve merak öğelerine bağlıyorum. Animelerin başka milletlerce apartılması nereye varacak merak konusu.
5


avatar
(271) -
Netflix bozuk saat misali arada bir doğruyu gösteriyor. Sürükleyici bir animasyon dizi. Görselliği ve sunumu da üst düzey. Son zamanlarda izlediğim şeylere devam etmekte zorlanıyordum ama bunu kısa sürede bitirdim. Yani kendine bağlıyor.
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(109) -
Netflix top 10 listesinde uzun süre kalınca izleyeyim dedim izlediğime çok memnun kaldım Arcane love&death robots kadar değilse de anlatım animasyon çok kaliteliydi birinci sınıf iş çıkarmışlar
Japonya'nın karanlık dönemi ötekileştirme saf ırk anlayışı ataerkil düzen Feodal Japonya çok iyi yansıtılmış üzerine Bi de Tarantino Kill Bill sosu eklenmiş yetişkin dizisi kan gövdeyi götürüyor umarım 2 sezonu çok bekletmezler
9


avatar
(302) -
Tek kelimeyle mükemmel.Bölümlerin süreleri fark etmeksizin zaman su gibi aktı izlerken,arka arkaya bitirdim.Harika bir anlatım ve görselliğe sahip,her konuda üst düzey.

Netflix bir çok türde niceliği niteliğe tercih eder ama animasyonları hep iyidir.
Bir klasik olan ama bilmeyenler için Love Death & Robots,Paradise PD ve son zamanlardan Captain Fall yetişkin animasyon sevenlere tavsiyem.
10


default avatar
(95) -
The Last samurai ama Tom cruise yok. Klişeye düşülmemiş benim için çok önemli. Özellikle 7. Bölüm beni benden aldı. Netflix ten nadirende olsa kaliteli işler çıkıyor.
10


default avatar
(301) -
Harika bir yapım. Hikayesinin akıcılığı bir yana görüntüler içinde kayboluyorsunuz. İlk sezon bir çırpıda bitiyor. Kaçırmayın derim. 8,5/10
9


avatar
(288) -
japon elbisesi giymiş kovboylar dizisi desem abartmış olmam. mavi gözlü diye bir insana hayvan muamelesi yapılabileceğine pek ihtimal veremiyorum.
seyrediyor muyum evet ama öyle bir sonraki adımda ne olacak diye de merak edemiyorum. çizimler, kavga sahneleri çok iyi ama bir animeyi ingilizce veya Türkçe izlemek hiç de hoş değil.
kurosawa ve diğer ünlü japon yönetmenlerin neredeyse bütün samuray filmlerini arşivleyen biri olarak "değişik bir seyir zevki almak için" izlemeye başladım ama umduğumu tam olarak bulduğumu söyleyemem.
6

Cevaplar (1)
default avatar
(109) -
Mavi göz sadece damgalama melez ırka canavar gözüyle bakılıyordu o dönemde mavi gözlü çocuk sadece hastalıklı çirkin gibi görünüyordu japonlara siyahi insanların hastalıklı vebalı olduklarını düşündükleri gibi
İngilizce olayına katılıyorum ben Japonca seçeneği ile izledim öyle izlerseniz daha çok zevk alırsınız
9


0
| Bildir


default avatar
(289) -
Çok fan olmasam da pek çok animeyi izlerim ve arada aklıma da gelirdi eğer Türkler anime yapsalar nasıl olurdu diye düşünürdüm. İşte bu anime ABD de yaşamış insanların yaptığı bir anime olmuş arkadaşlar yani hem biraz ABD vari hem japon Japon animelrinde gördüğümüz ifadesizlik ve biraz gerçek dışılık bu animede yok biraz daha genel izleyici kitlesine daha yakın daha uyumlu bir anime çıkmış çizimler mekanlar çok iyi oturtulmuş ilerleyiş çok iyi hazırlanımış bu da akıcı merak duygusunu canlı tutan bir hal almış her bölümü soluksuz izlersiniz. Bu açıdan kesinlikle hakkı yenmemeli ama şunları da eklemeden edemeyeceğim karakterler seçimleri izledikleri yollar hep biraz yavan kalmış animede herkes dediğim ABD li japon gibi davranıyor hareket ediyor bu da aslında anlatılabilecek pek çok şeyi biraz havada bırakıyor. senaryo bazı açılardan iyi hazırlanmış olsa da bazı yerlerde çuvallamış hissetirdi bu yapıdan çok daha iyisini beklerdim ama bu hali de fazlasıyla ilgi çekici aksiyonu dövüş kaleografisi çizimleri çok iyi ancak tabi ki +18 öyle ailecek izleyelim derseniz çocuklara izletmeseniz çok iyi edersiniz.
8


default avatar
(4) -
Çok iyi, başlar başlamaz 3 bölüm aktı. Yetişkin işi. Ailece izlenmez. Dışlanmış bir çocuğun zamanla büyüyüp bir kılıç ustasına dönüştükten sonra, intikam için yollara düşmesi ve başından geçenler. Animasyon çizim tarzı başarılı, kurgu başarılı, bölüm başında konunun ilerlemesi ve sona doğru bir aksiyon ile süslenmesi başarılı. Kaçmaz.
9


default avatar
(103) -
arkadaşlar çok sağlam bir dizi, açıkçası netflix beni şaşırttı her zaman netflixin film ve dizileri çakma olur, bu orjinal ve de ne zamandır bu kadar gerçekçi anime seyretmemiştim... gerçekten çok sinematik, bitmesin istedim...


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024