Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(3693) -
Bu film tamamen beni anlatıyor açıkçası.. Bundan 2 ay kadar önce kanser olduğumu öğrendim ve o günden beri doktor doktor dolaşıyorum.. Sonrası tek çare ameliyat dendi.. Aynen filmde ki gibi.. Bizde olduk bakalım.. yow yow

Bu filmi kesinlikle izlemelisiniz... Tüm hastalarımıza acil şifalar ve iyi seyirler diliyorum.. yakaladım
7


avatar
(702) -
Böylesi hayatın gerçekliğine dair filmlere bayılıyorum. Evet zerre kadar heyecana sahip olmayan göşterişsiz yapımlar oldukları kesin. Ama bir çok sükseli filmden daha çok keyif veriyor bana. Bu da onlardan bir tanesiydi diyebilirim.

Bol acıtasyonun yapıldığı ağlak bir drama olmamasının yanında kahkalarca güldüren bir komedi de değil.
Dengeyi iyi ayarlayabildikleri hoş bir seyirlik çıkmış ortaya, gayet de yalın ve samimi bir sunum eşliğinde...


7,5 - 8 / 10
8


avatar
(691) -
Hayatınızın kıyısından köşesinden bir kanser hastalığına yakalanmış ve onunla mücadele eden bir tanıdığınız olduysa bu filmin ne kadar gerçeğe yakın olduğunu daha iyi anlarsınız.

Öyle bir b.ktan(özür dilerim ama en iyi izah eden kelimedir durumu) şeydir ki "iyileşeceksin, herşey düzelecek" gibi teselli sözleri bir süre sonra incitmeye, "anı yaşa, boşver be oğlum" gibi aldırmama halleri ise onu boğmaya başlayacaktır. İnce bir çizgidir onunla temas edebilmek, onu anlıyormuş gibi yapmayıp anlamaya çalışmak, işte tamda bu yönü ile müthiş bir anlatım buldum.

Hastalığın evrelerindense çevresi ile iletişiminin üzerinde durması gayet etkileyici kılmış filmi. Ve gerçekten "Hayatın en içinden."

İzlemelisiniz.

8 / 10
8


Yorumlar (145)
avatar
(1240) -
Hayatın içinden gerçekçi bir yapımdı. Gerçekten erkekler arası dostluk bazen kız arkadaş ilişkisinden daha ön plana geçebiliyor. Günümüzde kızlar erkeklere nazaran daha çok çıkar ilişkisi yürütme peşindeler. Bu film bunu çok iyi göstermiş. Hastalığın insan hayatını nasıl etkilediği biraz da mizah katılarak anlatılmış. Joseph Gordon Levitt kaliteli bir oyuncu. Bu filmde de iyi iş çıkarmış. Sıcak, samimi, duygusal ve eğlenceli bir filmdi. Tavsiye ederim.
7


avatar
(1004) -
İbni Sina bir deney yapar, iki kuzu ayrı ayrı kafeslerde, ikisinede aynı yemi verilir. Ama birinin görüş açısında bir kurt vardır. Kurdu görmeyen kuzu sağlıklı ve kilosu yerinde iken diğeri stresten zayıflar ve ölür. Yani ölümcül hasta olduk diyelim, yaşama ihtimali yarı yarıya. Olabilir. Hastalığa bakıp, diğer kuzu gibi kendi kendimizi bitirmek yerine, anı yaşama moduna geçmek en güzeli. En güzelinden gülelim, sesi en iyi verenden müzik dinleyelim. En iyi ekranlardan, en iyi filmleri izleyelim. En keyifli şekilde sohbet edelim. Doğanın, denizin, güzel yiyeceklerin tadına varalım. En tatlı şekilde sevip, sevilelim, sırılsıklam aşık olalım. Yani hayattaki her güzel şeyin, her zerresinden mutluluk çıkaralım. Başta burada ki sevdiğim, güzel arkadaşlarım olmak üzere herkesin bayramını kutluyorum. İyi bayramlar efendim.
7


avatar
(115) -
Bu film sayesinde kanseri yenmiş bir yakınımın ne kadar zor bir süreç geçirdiğini çok daha iyi anladım. Sade ve düz bir dille anlatmasının yanında yer yer komedi ve eğlence unsuru da ekleyerek tamamen içimizi karartmamış. Senaryo biraz daha zengin olabilir miydi bilmiyorum ama bu haliyle de sıkmadan izlettirdi. Filmin her açıdan verdiği mesajlar çok önemliydi. Söylemeden geçemeyeceğim; Kyle sen nasıl bir kralsın öyle yaa kanka dediğin tam manasıyla böyle olur.
7


avatar
(62) -
Filmi 2 kere izledim ama kendimi veremedim, koptum filmden. Bazı bölümlerde sıkıcıydı, uygun zamanda adam akıllı tekrar izlemek lazım çünkü aynı frekansta olursam beğeneceğimi düşünüyorum.
7


avatar
(33) -
çok eğlenceli ve keyifli bir filmdi, empati yapmanızı sağlıyor ve sorunlarınızın ne kadar küçük olduğunu size tekrar hatırlatıyor, içinizi ısıtacak bir film.
8


avatar
(212) -
Film gayet iyi ve samimi. Bu illetle ben de mücadele ettim. 2013 yılında ameliyat + kemoterapi ile atlattım. Sitedeki diğer savaşçı arkadaşlara da geçmiş olsun demek istiyorum...

Bu arada böyle durumlarda, etrafta sürekli akıl vermeye çalışan insanlarla karşılaşıyorsunuz ve bu bir müddet sonra sizi isyan ettirecek seviyeye geliyor. Diğer yandan, muhtemelen kendilerince bir çok sebebe bağlı olarak, bazı insanlar sizden kaçmaya başlıyor, çok yakınınızdaki bazı insanlar sessiz sedasız ortadan kayboluyorlar... Buna karşın hiç beklemediğiniz kişilerden, mantıklı ve samimi yaklaşımlar görebiliyorsunuz. Bir nevi dost turnusolü yani...

Neyse, filmde bunlar mümkün mertebe agresif bir dil kullanılmadan anlatılmış. Kendi mottomu da yazıp iyi seyirler diliyorum.

''kafandaki kaygı ve stres şalterlerini kapat ve olabildiğince rahat yaşa''
9


avatar
(8094) -
Dram yönünden ziyade, kanser hastalarının ve çevrelerinin verdiği tepkilere gerçekçi yaklaşımı çok hoşuma gitti. Harika bir film. Daha önce de izlemiştim, kendime bir guzellik yapıp tekrar izledim. Şiddetle tavsiye ederim, sakın kaçırmayın. İyi seyirler olsun.


avatar
(2674) -
Ajitasyon yapmadan dozunda bir duygusallığın ve sululuk yapmadan dozunda bir komedinin iç içe geçtiği; her zaman yaşanabilecek hayatın içerisinden gerçek bir hikayenin başarılı bir şekilde beyazperdeye aktarılmış hali...
8


avatar
(111) -
Konu güzel işlenmiş. Karamsarlık ve umudun iç içe geçtiği film duygusal anlar yaşatıyor. Filmi hiç sıkılmadan izledim. Seks sahnesi de olmasa tam olacaktı.
8


avatar
(170) -
Filmi şimdi iş yerinde yeniden izledim. İlk izlediğimde 8 vermiştim şimdi de 8 veriyorum. Filmin başlangıcından bitimine kadar o soğuk temposu çok güzel. Hatta bazı sahnelerde şöyle yap şöyle söyle dediğim sahnelerde dediklerim çıktı ya nasıl keyif verdi. Özellikle
Sürprizbozan: Göster
dediği sahne.

Çok keyifli vakit geçirmek için biraz hüzünlenmek biraz gülmek için çok ideal bir film.

Ha bu arada her insanın Kyle gibi bir arkadaşı olmalı.
8


avatar
(170) -
Film akışı güzeldi. Onlardan biri gibiydim izlerken filmi. Setg olsun Joseph olsun Anna olsun başarılı oyuncular. Anlatmak istediğini anlatan ve bunu yaparkende sizide içine alan bir film. Arşivleyin.
8


avatar
(5992) -
Öncelikle film gerçekten yaşanan bir olaydan aktarılmasından dolayı izlerken her anını etkilenerek izledim ve bir çok sahnesinde boğazım düğümlendi ve duygulandım. Aslında hepimizin içinden bir parça bulabileceği çok güzel bir dram filmi. Muhteşem oyunculuklarla ve diyaloglarla seyir zevki fazlasıyla doyurucu olmuş.Bugün izlemiş olduğum A Simple Favor'da oynayan Anna Kendrick'in hatırına izlediğim bu filmde gerçekten izlemeye değermiş kesinlikle izlemeyenlere tavsiyemdir..
8


avatar
(254) -
Hem güldüren hem duygulandıran güzel bir yapım. Kalite ve Seth Rogen pek yan yana gelmez ama bu sefer olmuş
8


avatar
(1162) -
“50/50”, aynen “Warm Bodies” (2013) gibi arşivimin demirbaşları arasında yer alan bir başka Jonathan Levine filmi… Gerçek bir öyküden esinlenilerek 8 milyon dolar gibi oldukça mütevazı bir bütçeyle çekilen ve 40 milyon dolarlık da bir gişe yapan “50/50”de, yaşama şansı “fifty/fifty” olan 27 yaşındaki genç bir kanser hastasının hastalık sürecinde yaşadıkları ustalıkla beyaz perdeye taşınmış...

100 dakika gibi oldukça makul bir süreye sahip olan bu filmde, başta Adam ve Kyle isimli iki sıkı dostu yahut başka bir değimle iki kankayı canlandıran Joseph Gordon-Levitt ve Seth Rogen olmak üzere ağırlıklı olarak TV dizilerinin yıldızlarından oluşturulan oyuncu kadrosunun tamamı oldukça iyi iş çıkartmış… Tabii bu arada filme ciddi renk katan Anjelica Huston ve Philip Baker Hall gibi usta Hollywood yıldızlarının performansına da ayrı bir parantez açmak lazım… Gerçi ben Adam’ın köpeği “Skeletor”a (Kemik torbası) da bayıldım…

Düşük bütçesine rağmen; hikâyesinden kurgusuna, müziklerinden mekân ve dekor seçimlerine kadar her şeyi ile kanseri iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayan bu harika komedi drama için gecenin bu saatinde lafı daha fazla uzatmak istemiyorum… Arşivimden çıkartarak bir kez daha izlediğim bu filmi, halen hiç izlememiş olan bütün sinemaseverlere hararetle öneriyorum… Keyifli seyirler…
6


default avatar
(444) -
İzlemediyseniz muhakkak izleyin bu sefer tv de rastladım yine izledim yine izlelettirdi yine gülümsetti yine hüzünlendirdi.


avatar
(1723) -
derinlemesine işlenmemiş sanki...film havada kalmış bir türlü kıvama gelemeyen yemek misali...gereksiz diyaloglar,saçma betimlemeler,soğuk espriler...konu daha iyi bir filmi hakediyordu bence...
6


avatar
(108) -
filmin konusu çok güzel ama biraz belgesel tarzı olmuş , aşk vs.katılmış filme benzetmek için . neden bu kadar yüksek almış anlamadım .
6


avatar
(58) -
Hiç sıkılmadan izlediğim bir film oldu. Mutlaka izleyin.
10


default avatar
(488) -
50/50, oldukça değişik bir film. Biraz filmdeki Seth Rogen kafasında olsa da filmin diğer kalanı da bir o kadar da dramatik. Yani film hem bazı yerlerde güldürüyor, bazı yerlerde üzüyor. Bu yüzden filmin türüne dramedi diyebiliriz. İkisini de iyi dengelemişler hem de. Bu yüzden ortaya keyifli bir film çıkmış. Bu film fazla rağbet gören bir gişe filmi değil. Ek seçenek gibi görülen ve genellikle gişe filmlerinden daha çok keyif veren türden sayılır. Filmin konusunda kanser olan bir adamın yaşadıkları anlatılıyor. Aslında bu adam da hiç sigara-alkol gibi maddeler kullanmadığı için ender görülen bir cinsten kanser türü bu. Filmin burası ve bazı yerleri de biraz dramatik. Fakat bu kanser konusunda filmdeki adamın (adamın ismi Adam bu arada Gülücük ) kanseri biraz alt etmesinde arkadaşları, ailesi ve terapistinin payı büyük. Filmin burada yaşananları daha çok eğlenceli yani komedi sınıfına girebilir. Filmdeki oyunculara bakarsak Joseph Gordon-Levitt (Adam’ı canlandırıyor) bu filmde iyi ve gerçekçi bir oyunculuk sergilemiş. İyi oynamış. Seth Rogen’ınsa (Adam’ın kankası rölünde) kafa aynı kafa. Değişen hiçbir şeyi yok. Sadece bazı yerlerde güldürmeyi başarıyor ve filmin temposunda katkıda bulunuyor. Adam’ın ailesi bir aile işte. Filmin bazı yerlerinde etkili oluyorlar. Son olarak da Anna Kendrick (Evet bildiniz, bir filmde daha karşımıza çıktı ve bu sefer Adam’ın terapisti rolünde) biraz yapmacık bir performans sergilemiş. Canlandırması onun bildiğimiz diğer karakterlerine göre biraz farklı. O kadar yani. Fakat hepsi bir uyum içinde yani. Aslında film etkileyiciliğini bu Adam’ın çevresi arasındakileri canlandıran oyuncular arasındaki kimyadan alıyor. Yani filmin iyi yanlarına doğal oyunculukları ve de bu hikayeyi gerçekçi anlatmalarını ekleyebiliriz. Film buralardan güzel. Fakat diğer taraflarına bakınca fazla da övülecek bir şey göremiyorum. Çünkü konusunun ne olduğu belli, filmi iyi çekmişler ve oyunculuklar iyi, bu kadar. Zaten geriye başka bir şey de yok yani. Sonuçta 50/50, keyifli vakit geçirmek isteyenler ve dramedi (dram ve komedi yani) karışımını sevenler ve hatta belki de kanser hastaları için iyi gelebilecek bir film. Keyifle izlettiren bir film. 3.5/5
7


default avatar
(73) -
Bir insanın yanında çok sevebildiği sevilebildiği birileri yanında mutlaka olmalı içimde hafif burukluk bırakırken yüzümde de hafif bir tebessüm etkisi yaratan bu film kesinlikle izlemeye değer
10


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 6 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024