Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(46) -
@Mandy Lane
Kahramanlık anlayışının sizde nasıl olduğunu bilmek isterim. Gülücük
Bu arada yaş konusuna değinirsek 7'den 70'e herkesin izleyebileceği gayet güzel bir kahraman filmi (ilk filmde dahil).
8


default avatar
(1) -
lütfen filminde altyazısını koyarsanız memnun olurum


avatar
(7) -
yorumları okudum da bazıları tebessüm ettirdi. aslında tele sync versiyonu varmı diye bakıyordum ama yok ve eklenirse sevinirim.
ayrıca şu 15 yaş konusunda da söylemek istediklerim var. ben 32 yaşındayım ve yüzüklerin efendisi kitabını okuduktan sonra toolkien hakkında araştırma yapmıştım. toolkien fantezinin bir edebiyat türü olduğunu kanıtlamış bir yazardır. yüzüklerin efendisi ile bunu tüm edebiyatçılara kabul ettirmiştir. bu ve benzeri filmlerinde fantastik olduğunu öngördüğümüzde aslında izlediğin filmin bir edebi bir içerik olarak incelemek gerektiğini görürsün. bence sadece izleme arada bir araştır ki yaptığın eleştiriler anlamlı olsun...


Yorumlar (60)
avatar
(6185) -
Bir devam filmi olarak birinci filmden sonra bu film de gayet yerinde başarılı, sürükleyici ve heyecanlıydı. Kısacası efektler ilkine göre daha başarılı ve temposu yine kusursuzdu.Ayrıca Scarlett Johansson'da harikaydı. Uzatmadan tempolu ve güzel film. Kesinlikle izlemeyenlere tavsiye ederim. Şimdi sıradaki 3.bölüm...
8


avatar
(1723) -
ilk filmdeki tadı bulamadım açıkçası, yine güzel efektler ve fena olmayan bir senaryosu vardı ancak bir tutam baharatı eksik bir yemek olmuş sanki...
6


default avatar
(1082) -
En iyilerinden birisinin izlemenin keyfini yaşıyorum. Iron Man 2, belki de ilkinden bile daha iyi senaryo ve oyunculuklar karşımıza çıktı. Robert Downey Jr, Tony Stark olarak bir kez daha muhteşemliği ile etkiledi..

Ben de Mickey Rourke'nin Whiplash olarak gösterdiği performansı sevdim. Ondan çok daha iyi bir performans beklemiyordum. Yeni karakterler ile devam filmlerinde yapımcısından, yönetmenine ve oyuncusuna hatta belki de en çok isteyin seyircisi daha iyisini, daha kalitesini, daha bilim-kurgu ve daha çok komediyi bir arada görmek istiyordu ve saydıklarımın hepsini gördük. Yine çok iyi iş çıkartılmış..

Film Notum:10/10
10


avatar
(511) -
1. deki verdiği tadı veremedi ama yine de genel olarak başarılıydı.
6


avatar
(8368) -
Tek süper kahraman serilerinde örümcekle birlikte bence en iyisi... Mickey abi iyi olmuş, her haliyle bana karizma gelir kendisi, botoxlarıyla bile Gülücük ben tavsiye ederim. İyi seyirler olsun.


avatar
(140) -
İlki kadar güzel olmadığı yorumlarına katıldığım film. Ama seyir zevki yine de yüksekti, bunu da söylemem lazım. Aslında ilk film kadar hatta ilk filmden de güzel olması için çok çabalanmış. Mesela ellerinde çok cool bir 'kötü adam' figürü vardı. Mickey Rourke hayli dikkat çekici ve istenilse seyircinin bile seveceği bir karakter olabilirmiş. Hatta ve hatta Robert Downey Jr.'dan rol çalması bile olasıymış Ama nedense bu istenmemiş ve bunun yerine sahneler daha boş şeylerle geçiştirilmiş. Haliyle boş sahneler de filmin çekiciliğini düşürüyor ki düşürmüş de. Oysa bu cool kötü adam karakterini izleyiciye daha fazla gösterseler ve izleyici hakkında daha çok şey bilse çok daha ilgi çekici bir yapım olabilirdi. Böylece hem senaryo olarak hem felsefe olarak daha güzel bir film izler ve filmden aldığımız haz da başka boyutlara ulaşırdı.

Şahsen ben izleyicinin kötü adamı ne kadar yakalarsa, onun felsefesini ne kadar iyi anlarsa filmin de o doğrultu da güzelleştiği düşüncesindeyim. Haricinde filmde senaryo kopuklukları da var. Örneğin:
Sürprizbozan: Göster


Filmde ilk filmki kadar aksiyon sahnesi yok. Ya da bir anda oluverip bitiyor da diyebiliriz. Daha çok diyaloglar var ve filmi bitirdiğimde de aklımda Tony Stark'ın kullandığı teknoloji ve diyaloglar kaldı. Bu demek değil ki aksiyon sahneleri az. Sadece ilk filmle kıyaslama yaptım. Ama bir geçiş filmi olarak bakılırsa yeterli de görülebilir.

Oyunculuklara diyecek bir şeyim yok herkes rolünü güzel yapmış ki zaten tanımadık bir oyuncuya da rastlamıyoruz. Ama dediğim gibi Mickey Rourke'a daha fazla dakika verilebilirmiş çünkü hayli cool ve hoş bir karakter olmuş. Şahsımca izlenilebilir bir film. İlk filmden sonra çıtada olan beklentiyi karşılayamamışlar ama kötü bir film de karşımıza getirmemişler.

Naçizane puanım 7.1
7


avatar
(817) -
7 fazla gibi ya aslında. Filmde sinir bozucu şeyler var. Olaylar başta anlaşılmıyor ve şu birinin lafı bitmeden diğerinin konuşması falan çok saçma. Ne bileyim ciddilik yok yani filmde. Hani o atmosferin içine giremiyorsun. Aksiyon sahneleri de pek etkilemiyor açıkçası. Umarım serinin diğer filmleri daha iyidir.
7


avatar
(175) -
başarılı..Süper kahraman filmlerin kendine göre değer biçimi var...Diğer filmlerle bir tutmak saçma olur...O nedenle çoğu kaliteli...
7


default avatar
(62) -
Ilk film gibi ama daha iyi bir rakip var daha heycanlı bence ilk filmden güzeldi. Robert donwey jr. Bayılıyorum bu adama ya *** bayıldım
9


avatar
(74) -
Serinin ik filmine yakın ama diğeri daha etkileyiciydi bence. Marvel'ın "The Avengers" filmiyle bağlantı kurmaları güzel olmuş. Sıradan Süper Kahraman filmlerinden ayıran yanı Robert Downey'dir bence.


avatar
(28) -
abi çok iyi ya ....varya insanın süper fizikçi olası geliyo vallahi Süperrrrrr
8


avatar
(907) -
efsane.baska denilecek birsey yok.2 saat hic sıkılmadan izledim muthesem bir yapım cok güzeldi izlemeyenler her isini bırakıp iron man serisini izlemelidir bence
10


avatar
(2066) -
Maalesef devam filmlerinde konu sıkıntısı var. Yani Mickey Rourke, ateş kamçılı adam tipi olmasa filmde birşey yok. G.Paltrov ilk filmdeki gibi misafir sanatçı, gezinip duruyor, boş konuşuyor. Filmin tek özelliği çok gelişmiş bilgisayarlarla labaratuardaki çalışmaları. 6.


avatar
(1327) -
Filmi az önce izledim... İlk filmi de izlemiştim ve genel olarak "idare eder" yorumunu yapmıştım.
Öncelikle film berbat değil... Film için "berbat, çocuk filmi" vs gibi yorum yapanları anlayamıyorum... Çocuk filmlerinde mi bu kadar aksiyon, patlamalar, robotların-demir adamların vs savaşları oluyor?
Çocuk filmlerinde mi onlarca arabanın havaya uçmasına, insanların can havliyle sağa sola kaçışmasına tanık oluyoruz?
Beğenmedim deyin, güzel olmamış değil, orta şeker deyin ama çocuk filmi diyenler ya çocuk filmi izlememişler yada filmi izlememişler...
Orasını bilemiyorum...
Şu da var, çok iyi bir film mi? Hayır...
Film özellikle ortalarında sıkmaya başlıyor açıkçası, bir çıkmaza giriyor.
Kim yalan dolan peşinde, kim sahtekar, kim ne iş çeviriyor, biraz karışıyor ortalık... Sonra kimin ne olduğunu anlıyoruz ve o anda da filmin son yarım saat yada 40 dk lık bölümünde aksiyon artıyor... O şekilde tamamlıyoruz filmi.
Filmde ilk filme göre daha çok görsel efekt, patlama vs koymuşlar ama yalnızca bunlar bir filmi güzel yapmaz elbet... Filmde bu efektlerin sırıtmaması gerekiyor.
Mesela robotların ve demir adamların bazı çatışma sahneleri yapmacık olmuş, sanki oyuncak gibiydiler, silahlar ve onlardan çıkan alevler de bizim klasik düşük bütçeli tv dizilerimizin efektlerine benziyordu.
Bazı dövüş sahneleri de komikti...
Örneğin Scarlett Johansonn'un filmin son bölümlerinde robotları kontrol eden merkezi basmasında ve arka arkaya 10-15 adamı pataklamasında bayağı güldüm. Zira her adamın nerden geldiğini biliyor gibiydi. Arkasından saldıran adamın yüzünü görmeden vurması, aynı anda üç - beş kişiye karşılık vermesi komikti... Bu kadın ya Matrix'teki Neo idi, yada bir tür T-800 veya T-1000 alışımı terminatördü... Ama şu kesin ki insan değil...
Tüm bunlara rağmen, senaryo olarak ilk filmin kaldığı yerden güzel devam etmişler ve üçüncüsü çıkmak üzere...
İzler miyim? Vakit geçirmek için evet! Ama yanıp tutuşup yolunu da gözlemem... Elime geçerse izlerim.
Bazı arkadaşlar aksiyon az vs demişler, filmin son 35-40 dk aralıksız aksiyon dolu... Bu notu da düşmüş olayımGülücük

Hepsi kişisel görüşümdür, izleyen izler, izlemeyen izlemez...

Puanım; 6/10...
6


avatar
(45) -
saçma sapan bir film 10 yaşında ki çocuklar için ideal..sakın izlemeyin zaman kaybı!
1

Cevaplar (1)
avatar
(217) -
Tamamen katılıyorum
6


3
| Bildir


avatar
(709) -
İlk Filmle eş düzeyde bir film olmuş, ilk filmde zırhı ne nasıl ve ne zaman yapıcağı falan çok hareketliydi, bu filmde efektleri çok daha arttırmışlar ve scarlett johnson ve mickey rourke gibi oyuncularıda kadroda katmışlar, ve bence filmi daha güzel bir hale sokmuş aynı tony stark bazen heyecanlandıran bazen güldüren bir tip aynı ve bu tipe robert downey bence çok yakışıyor, başkası olur muydu acaba bu role onu çok merak ediyorum bence bu rol için biçilmiş kaftan 3.filminide merakla bekliyorum...
10


avatar
(12) -
konusu itibariyle çocuk ve gençlik filmi yetişkinleri sıkacağını düşünüyorum
5


default avatar
(76) -
İlk filmi yakışır bir devam filmi. Pek farklı değil ilk filmden. Sadece Mickey Rourke, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson eklentilerini görüyoruz. Zaten onları da gayet güzel oyunculuk çıkartıyorlar. Kaliteli bir çizgiroman uyarlaması.


avatar
(200) -
Macerası Bol aksiyonu bol komedisi bol muhteşem bir film olmuş ilkinden çok beğendim süper bir yapım izleyemeyen arkadaşlar izlesinler bol zamanınızı değerlendirmek için birebir G-G ve Emre Bekman çevirisi filme renk katmış bu süper altyazı için ikisinede bir teşekkürü borç bilirim benim puanım 10 oldu bu film için....
10


avatar
(1239) -
bu serisini ilkine göre çok daha fazla beğendim. biraz daha fazla eğlenceli hale getirmişler. bence gayet başarılı bi devam filmi olmuş.

emeği geçen herkeze teşekkürler Gülücük selametle Saygılar
9


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film