Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(4173) -
Şöyle bir özete bakınca içiniz kıpır kıpır ediyor ama bu hikayeden daha güzel bir şeyler çıkacak potansiyelde olmasına rağmen daha az etkileyici şeyler çıkması üzücü. Süresi uzun ama vurucu darbeyi yapması gereken sahneler nedense es geçilmiş. Bu da doğal olarak filmin mükemmel olmasından uzak. Bu olumsuzluklar dışında genel olarak hiç fena değil ama yine de gerçek bir hikaye olması ve bunların yaşanmış olması bile izlemek için güzel bir neden.
7


avatar
(609) -
Gerçekten çok trajik bir hikâye. Film klostrofobik bünyelere biraz ağır gelebilir. Konuya önceden vakıfsanız bile yine heyecanla izleyeceğiniz bir zamanla mücadele öyküsü. Viggo Mortensen ve Colin Farrel rollerine iyi çalışmış. Rick ve John'un karakterlerini iyi tartmışlar.

Şahsen böyle bir filme gerek var mıydı emin değilim. Zira 2021 yapımı "The Rescue" isimli belgesel zaten film gibiydi ve de gerçek görüntülerden oluşuyordu. İzlemediyseniz bundan çok daha çarpıcıdır.
7


avatar
(6139) -
Daima gerçek hikayeleri izlemeye çalışırım. Öncelikle çok sevdiğim Colin Farrell, Viggo Mortensen ve Joel Edgerton oyunculuklarıyla filmin artısı olmuş. 2.39 dk uzun süresiyle gerçekten bir kurtarma macerasını sıkılmadan hatta son kişilerin kurtarılma sahnelerinde bayağı gerildiğim anlar oldu. Şu bir gerçek filmde çok büyük bir emek var ve izlendiği zaman anlaşılıyor. Açıkçası verilen emekler için puanı yüksek veriyorum.. Ciddi bir film tavsiye edilir.
10


Yorumlar (28)
default avatar
(5) -
Gerçek olaylardan uyarlama şahane bir film. Senarist, oyuncular ve yönetmen 10 numara. Fevkalade, kusursuz, eşsiz bir başyapıt. Emeği geçenlere teşekkürler.
10


avatar
(218) -
sonlara doğru nefesimi tutarak izledim ve sanki yaşanmamış bir olaymışcasına dua ettim kötü bir şey olmaz umarım diye çünkü olursa eğer filmde gerçeklere dayandığı için daha çok üzülecektim. Bunun dışında filmi "film" olarak eleştirmek gerekirse çok bir şey göremedim. Elde oyuncu var malzeme var mekan var konu var ama güzel bir film olarak harmanlanmamış bence. Nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama bir kitap yada makale olarak okusam daha faydalı olabilirdi çünkü izlediğim görsellik bana hiç bir şey katmadı olan biten bilgileri bana aktarmak dışında. Oyunculuklarda iyi değildi bu arada. Tanıdığımız performanslarını bildiğimiz adamlar olduğu için rahatlıkla söyleyebilirim bundan çok daha fazlası bu adamlar normalde ama işte bir sebepten olmamış.
5


avatar
(87) -
üzgünüm ama sırf vicdani önem arz eden insani bir olayı anlattığı için filme güzel diyemeyeceğim. evet, söz konusu yaşanmış olaydaki dayanışma ve şapka çıkarılacak kurtarma yöntemi ilgi çekici ve sempatik ama bunu hiç artıya çevirememiş bir film var karşımızda. sinematik anlatımı pek kolay bir olay da değil zaten. o yüzden bir belgesel üzerinden anlatılması daha etkileyici ve bilgilendirici olurdu.
5


avatar
(242) -
Çekimler güzeldi.Tayland'da mağarada mahsur kalan 13 çocuğun kurtarılması filmleştirilmiş. Olayın tam olarak nasıl bittiğini takip etmemiştim, film ile öğrenmiş oldum. Bu bakımdan filmi tavsiye ederim. Mağara dalışlarındaki gerilimi olduğu gibi izleyiciye geçirmişler.

Filmi Prime üzerinden izleyebilirsiniz, az kalsın film sitelerinden düşük kalite ile izleyecektim. Filmi bazı yerlerde gereksiz uzatmışlar
8


avatar
(1723) -
resmen gerildim, çok iyi mekanlar, sualtı çekimleri, güzel oyunculuklar, tempolu, hele finalde ki operasyon gerçekten dahice, gerçek bir olaydan mükemmel bir yansıma, izlenmeli...
8


avatar
(4173) -
Şöyle bir özete bakınca içiniz kıpır kıpır ediyor ama bu hikayeden daha güzel bir şeyler çıkacak potansiyelde olmasına rağmen daha az etkileyici şeyler çıkması üzücü. Süresi uzun ama vurucu darbeyi yapması gereken sahneler nedense es geçilmiş. Bu da doğal olarak filmin mükemmel olmasından uzak. Bu olumsuzluklar dışında genel olarak hiç fena değil ama yine de gerçek bir hikaye olması ve bunların yaşanmış olması bile izlemek için güzel bir neden.
7


avatar
(519) -
öncelikle tek mekan ama güzel tabi. Süre gereksiz uzun, oyunculukları beğenemedim. Kurtarma sahnelerinde bence çok fazla bir heyecan da yok.
6

Cevaplar (1)
default avatar
(2) -
spoiler belirtmek çok mu zor?


1
| Bildir


default avatar
(298) -
Filmden önce The Rescue belgeselini izlemiştim belgesel gerçekten çok çarpıcıydı hemen ardından film çıktı ve kaçırmadan onu da izledim bakın filmden hatta belgesleden bağımsız olarak söylüyorum hayatınızda görüp görebileceğiniz en iyi kurtarma operasyonunu izleyeceksiniz bu açıdan bakıldığında filmin bana göre kötü olma şansı yok zaten peki senaryo zaten güzel bir iki küçük nüansı traşlamalarına rağmen güzel olan senaryonun yanında neler vardı derseniz oyunculuklar güzeldi hikayeyi çok uzatmama adına bazı yerleri kırpmışlar ama kişileri ve onların hikayelerini biraz daha uzun işleselermiş daha güzel olabilirmiş belgeselin üzerine sadece bir iki bilgi kırpıntısı verilmişti ama pek çok yer kesilmişti. Bu kötü olmuş bana göre amazon prime için çekilen bir yapımda süre kısıtlaması olmaması gerekiyor çünkü izleyiciye hikayeyi en iyi anlatacak şekilde filmin süresini istedikleri gibi uzatıp kısaltabilirler. bunun dışında müzikler pek filme hizmet edememiş bu sebeplerden filme puanım biraz düşük görünebilir ama kesinlikle izlenmesi gereken bir film olmuş. 7.7
8


avatar
(50) -
Fazla izleyen olmamış sanırım bu filmi yorum sayısı oldukça az
Öncelikle gerçek hayattan alıntı olması ve bunu sinema ortamına aktarmaları çok güzel olmuş.
Bu tarz insanın yüreğine işleyen hayat kurtarma temalı filmleri çok severim ve bu filmde de bunu çok güzel islemisler.

Tek kelimeyle harika bir film izleyin izlettirin.
8


default avatar
(147) -
film heyecanliydi ama biraz suresi uzun. kurtarma isleminin zor oldugunu biliyordum ama bu filmden sonra gercekten cok daha zor oldugunu anladim. saatlerce magarada yuzmek nedir? aklim almiyor.
6


default avatar
(76) -
başından sonuna kadar sizi içine çeken ve 2.30 saatin nasıl geçtiğini dahi anlamadığınız dolu dolu gerçek bir hikaye. oyunculuklar mükemmel. filmde çekimler öyle zor şartlar altında çekilmiş ve her detay öyle düşünülmüş ki saygı duymamak elde değil. bazı sahneler varki sanki anı yaşıyorsunuz. kendi adıma bu senenin en iyi filmlerinden diyebilirim.
9


avatar
(1024) -
Tayland'da 13 çocuğun mahsur kaldıkları bir mağaradan kurtarılma hikâyesi anlatılıyor. Gerçek bir olay. Bakmayın siz 2.5 saat olduğuna başladığı gibi bitiyor. Viggo Mortensen, Colin Farrell, Joel Edgerton ve çocuklar muhteşem oynamışlar. Son saatinde kendimi filmin içinde hissettim. 17 ülkeden 5000 kişi kurtarma operasyonuna katılmışlar. En İyi Film, Yardımcı Erkek Oyuncu (3 kişi birden) ve Uyarlama Senaryo dallarında Oscar'a aday olmaya göz kırpıyor... 9/10...
9


avatar
(547) -
Ron Howard harika bir film çıkartmış ortaya. Başrol oyuncuları da şahane oynamış. Geri kalanlar ise sanki olayı yaşayan gerçek kişilermiş gibi olmuş oyunculukları zayıf kalınca.

Uzun süresine rağmen hiç sıkılmadan izleten, klostrofobik havasına rağmen müthiş tempo ve kurgusuyla sizi ekrana kilitleyen bir film.

Bu sene izlediğim en iyi filmlerden biri gerçekten. Kesinlikle tavsiye ederim.
8


default avatar
(227) -
Başroller için belli bir seviyedeki, tecrübeli oyuncular seçilmiş...Filmi asıl yıldızı, yönetmen Ron Howard olmuş, uzunca bir hikayeyi izleyiciyi sıkmadan, yormadan, duygu sömürüsüne kaçmadan gayet sade ve başarılı bir şekilde anlatmış. Abartılı efektler olmadan, sexy bayanlar olmadan, zorlama aşk hikayeleri, yapmacık kötü adamlar olmadan, klişe ergen mesajları vermeden izleyiciyi 2,5 saat gibi bir süre ekrana bağlamayı başarmış. Günümüz sinemasında bunu yapabilmek artık sıra dışı bir olay...Yanlız öyle unutamayacağınız, ikinci defa izleyeceğiniz bir film de değil. Beklentinizi çok yüksek tutmazsanız, büyük ihtimal seversiniz.
7


default avatar
(11) -
Colin Farrell, Viggo Mortensen ve Joel Edgerton anı resmen yaşatmışlar.Filmin özellikle son 1 saatinde(yaşanmış birolay olduğu için) nefesimi tuttum.
Sürprizbozan: Göster


default avatar
(8) -
çok sağlam film kadroyu görünce zaten otomatik izliyosun,ilginç olan 13 çocuk için böyle bir mücadele birliktelik dostluk yapılabiliyorken sırf güç için ,petrol için saçma sapan inançlar için yada adı her neyse binlerce çocuğun, insanın ölmesine (öldürülmesine) kahramanlık denebiliyor,bunlarla övünebiliniyor, tuhaf bi türüz...


default avatar
(52) -
Son zamanlarda izlediğim en güzel film. Uzun olmasına rağmen bir dakika heyecan yavaşlamadı. Gerçek bir hikaye olması da filme ayrı bir güzellik katıyor. İnsanların çabası takdireşahan
8


avatar
(8314) -
1999 depremini Adapazarı'nda yaşadım, belki de bu yüzden, böyle filmler beni hep derinden etkiliyor. Su altı sahneleri çok etkileyiciydi, mağara içleri insanın üstüne üstüne gelen klostrofobik bir hava katmış. Üst düzey oyuncularla bezeli kadrosuyla izlenir bir yapım. İyi seyirler olsun.


avatar
(2674) -
Filmde; 2018'de tüm dünyada yankı uyandıran Tayland'ın kuzeyinde su basan mağara kompleksinde mahsur kalan; yaşları 11 ila 16 olan 12 çocuk ile 25 yaşındaki antrenörlerine ulaşma çalışmalarını anlatılıyor.

Dalgıçların mağara içerisindeki ve su altında yaşadığı zorluklar izleyiciye başarılı bir şekilde yansıtılmış. Süresi biraz uzun da olsa oldukça heyecanlı senaryosu ile seyir zevki yüksek bir yapım
8


avatar
(1234) -
Gayet güzel olmuş ancak oyunculuk anlamında zayıf buldum. Hepsi sevdiğim oyuncular ama ne bileyim bu konuda eksiklik hissettim. Belki de Tayland lı oyuncuların soluk ifadeleri yüzünden olabilir.

Genel olarak tavsiye edebilirim. 7 puan benden.
7


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film