Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(179) -
6. Bölümün başında dedim ne oluyo acaba fanların çektiği bir bölüme mi denk geldim ya da tiyatro felan mi var acaba bu bölümde diye düşündüm ama yok normal bölümmüş. Yani oyunculardan bazıları aynı kalmış ama diğerleri estetik yaptırmış gibi komple değişmiş. Özellikle prensesin eşi ve prenses . İçine affedersiniz birşeyler etmişler gibi. Ya sen niye oyuncularla oynuyorsun birak dizi akiyodu zaten sürekli zamanı ileri ala ala mahvettiniz , iki ejderha gosteriyonuz bol entrika falan, Zaten adam akıllı olsa aynı müziği koymazdiniz introya. Çok uyuz oldum. Benden buraya kadar.....
5


avatar
(124) -
Sezon sonu güncellemesi;

Dizi başladığı seviyeye göre oyuncu kadrosundaki revizyon ile kısmen de olsa toparladı. Fakat bu bir GOT dizisi seviyesine yaklaşamadı. Dizinin + ve - leri bana göre;
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(431) -
çok iddialı bir başlangıç değildi ama yine de iyiydi ve kısmen tatmin etti. baştaki yazı ve sondaki müzik duygulandırdı. bir de dizinin kendine özel bir jeneriği ve jenerik müziği olsaydı iyiydi.

yalnız, bilmem kaç hanenin ve 7-8 kişinin demir tahtı ele geçirme mücadelesine alışkın izleyiciler olarak bu dizi bizi ne kadar keser bilmiyorum? bu defa herhalde taht için en fazla 3-4 kişinin kapışmasını izleyeceğiz. yani sanki eskisine göre çok dar bir alanda gibiyiz ve GOT'un aksine sınırlı sayıda, birkaç tane ana karakter olacak gibi... ancak muhtemelen George RR Martin yine çeker bir numaralar ve bir şekilde ortalığı kızıştırır. çok iyi biliyoruz ki, bu iş kendisinin en iyi yaptığı iştir.

diğer yandan oyuncu seçimleri açısından orijinal GOT'a yaklaşmayacağı şimdiden tahmin ediliyor gibi ancak zaten orijinal dizi bir casting efsanesiydi ve oyuncuların hepsi nokta atışıydı, kadronun yarısı sanki başrol gibiydi.

sonuç olarak; elbette izlenir, üzerine bol bol konuşulur ancak orijinal GOT'a ne kadar yaklaşabileceğini de zaman gösterir. şimdiden bir şeyler söylemek pek mümkün değil... 1.sezon bitince son duruma tekrar bakmak lazım. herkese iyi seyirler...


Yorumlar (89)
default avatar
(225) -
Yapılan siyasi evlilikler...vah vah vah..Homo ama iyi kalpli koca..yazık çok trajik....Çocuklar gayrimeşru imiş. herkes biliyor imiş...falan filan

Bu yazdıklarım "spoiler" mi? Hayır hiç de değil, tam 8 saat bunun üzerine, tam 8 saat...arada yemek sekansı, sonra dans sekansı, sonraki bölüm tekrar yemek, aralarındaki basit münakaşalar ve kapanış..."Senin çocukların piç" tartışmaları...bitmedi, bitemedi. 8.bölüme geldim, belki toparlarlar, dizi açılır diye...yok,yok,yok sabrım tükendi. Kıyafetlerle ve "cgi" ile uğraşanlar haricinde, verdikleri emeğe de hiç saygı duymuyorum... Aralarından çıkıp "biz ne yapıyoruz? bu nedir arkadaş, izleyiciye ayıptır" diyen var mıydı acaba? seyircinin zevkini,aklını aşağılamaktan vaktini çalmaktan, sabrını testetmekten başka bir şey değil...

izleyici puanlarını uçurmuşlar heryerde "got"un büyük mirası var, tamam da açılış müziği dışında hiç bir benzerliği yok...bir tane enteresan konuşma, diyalog mu var? dönüp dolaşıp basit cümlelerle aynı muhabbet...replikler brezilya dizilerinden daha üstünkörü yazılmış desem yeri var...arada tecrübeli oyuncular var, ama dizi oyunculuk, çizilen karakterler olarak da yerlerde...hiç aranızda "çok sürükleyici, gelecek bölümü iple çekiyorum" diyen var mıdır, merak ediyorum. Allah aşkına tarihte aralarında "yok benim hakkım, yok senin hakkın" şeklinde tartışarak, konuşarak taht kavgası yapan bir krallık var mıydı acaba? Karakterler mi ahmak? yoksa biz izleyiciler mi? Mantıksızlıklar, saçmalıklar dizboyu...Kurgusu, müzikleri bile basit,sıradan...Got'da ilginç gelen cenaze,yemin,düğün gibi ritüeller bile burada zorlama, kalitesiz... Bunu yapanlar ya got'u yapanlardan farklı veya çok değişmişler, buna sebep olarak da sadece bolca kadın eli değmesi ve lgbt etkisinin olması gösterilemez. Kısaca 9.bölüme gelene kadar beni sıkıntıdan öldüren, got ile alakası olmayan,zorlama,top çevirip vakit geçirip, para kazanmaktan başka maksadı olmayan, son yıllarda izlediğim en kötü yapımlardan biri.
2


avatar
(1) -
İlk sezon için idare eder.Bazı sahnelerde mantık hatası vardı. ileriki sezonlarda daha iyi olacağnı düşünüyorum . Müzikler de kaldığı yerden devam ediyor .Cast ekibini de tartışmaya gerek yok bence
8


default avatar
(14) -
Dizi aynı ekip tarafından yönetiliyor ama bu diziyi Game of Thrones ile kıyaslamak pek doğru değil. GOT evrenini sevenler mutlaka seyretmeliler. Aksiyon ve entrika arasında denge iyi kurulmuş. Kaçırmayın
9


avatar
(175) -
Birkaç senedir Rings Of Power ile yarıştıra yarıştıra merak uyandırmıştı. ROP tabir-i caizse patlayınca meydan HOTD kaldı. Beklentim ROP daha iyi olacağı yönündeydi ama oradada cinsiyetçilik, ırkçılık mevzuları vukuu bulunca daha fragman çıkmadan balon patladı.

House of The Dragon'a gelirsek; bölümler arasında kopukluk olmasına rağmen son bölüme kadar diziyi taşıyan iki aktöre uzun uzun teşekkür edilmeli. Biri Mat Smith (ki çokta bir etkisi olmamasına rağmen beklentiyi arttırdı) diğeri de Paddy Considine (Emmy ile birlikte birkaç ödül daha süpürür diye düşünüyorum).

Evet bir GOT değil fakat yine de dizi sonuna kadar kendini izletti ve memnunda bıraktı. Kitaplardan bağımsız senaristler saçmalamazsa GOT düzeyinde kaliteye geçiş yapacağı görülüyor. Yan karakterler derinleşip birkaç kişi daha eklenebilirse harika olacak. 7,8/10
(01.sezon için)
7


avatar
(804) -
GOT'un o berbat finalinin dillerde bıraktığı kekre tattan sonra bu dizinin birinci sezonunun biz seyircilere lezzetli gelmesi -hatta tadını damağımızda bırakması- dizinin en büyük başarısı bence...

Bir de unutmadan ilk sezonları bakımından şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki: House of the Dragon > Power of Rings.
8


default avatar
(15) -
Game of thrones gibi değil 2. Sezon da ayarı Kaçırmazlarsa got kadar iddialı bir dizi haline gelir. Şiddetle tavsiye ederim.
10


default avatar
(317) -
Kendi içinde gayet başarılı bir yapım almış. Anlatılan hikayenin işlenişi, oyuncuların başarılı performansları, efektlerin güzelliği vs. Ejderhaların olduğu sahneler çok iyi. Beklediğimize değdi bence.
8


avatar
(544) -
Hbo diye bu kadar yüksek puan ortalaması olduğunu düşünüyorum.Rings of power gibi beklenileni veremeyen bir yapım olmuş.Film olsaydı daha çok gömebilirdim yapımı ama dizi olduğu için 6/10.
6


default avatar
(10) -
Eğer bir spin-off yapılacaksa önerim: Breaking Bad - Better Call Soul'u izlenmeli, dersler çıkarılmalı, üzerinde uzun uzun düşünülmeli ve hatta bu iki yapım okullarda ders niyetine inceletilmelidir. Hikayen ne kadar güzel ya da ne kadar sıradan olursa olsun onu iyi yapan tek şey detaylarıdır.

GOT gibi bir serinin ardından elbette bazılarımız istediğimizi bulamayacaktır, ancak; bu dizi hikayesinden daha çok karakter yönleriyle ilerlediği için karakterleri iyi takip etmekte fayda var. GOT ekibi (son sezon hariç- ki onu da aceleye getirdiklerinden öyle olduğunu düşünüyorum) karakter gelişimlerini çok güzel yansıtıyor. Sevdiğiniz birinden 2 bölüm sonra nefret edebiliyor ya da tam tersi de olabiliyor. Hikayesi zaten belli, GOT gibi bir derinliğe sahip değil, bu nedenle de bayat gibi geliyor olabilir.

Ben severek izleyenler arasındayım, çünkü karakterlerin muazzam performanslarından ve çok sağlam yazılmış olmalarından memnunum.

Eğer hikaye ve karakterler aynı derinliğe, detaylara sahip olurlarsa (breaking bad- better call soul örneğindeki gibi) sezonlar ilerledikçe alınacak keyif de artacaktır. LOTR dizisi gibi ellerine yüzlerine bulaştırmayacaklardır çünkü ejderhaların arkasında ne yaptığını bilen bir ekip var.
8


avatar
(170) -
İlk sezon olarak bence başarılı bir dizi.
Düşünsenize dizi tarihinin en iyi dizisinin devamı niteliği taşıyorsun ve hayvansı beklentilere karşılık vermek zorundasın. Dizi bu açıdan 1. sezon mantığı ile bakınca başarılı aga.
Karakterler oturdu kafamızda. Aileleri tanıdık. Hikayenin temeli atıldı. Her açıdan iyi ilerledi dizimiz.
Tek sıkıntı bence karizmatik adam eksikliği. GOT da mübarek karizma topraktan fışkırıyordu burada ise çöle yağan yağmur misali. Deamon olmasa dizide adam yok deriz. O derece.

Genç prenslerimiz ise hafif kılıksız ve karizma yoksunu. Bu konuda başarısızlık var bence. Daha iyi bir oyuncu seçimi olmalıydı.

Sezon finali ise gayet ayarında ve lezzetliydi. 2.sezon için beklenen heyecanı fazlasıyla oluşturdu.
Bekleyelim bakalım.
(01.sezon için)


avatar
(227) -
G.O.T.’nu çok beğenmiş biri olarak dizinin atmosferine girmekte çok zorlandığımı söyleyemem. Mekânlar, görseller, hafiften vahşiliği ve gerekse nü sahneleri ile çok fazla yabancılık çektirmiyor. Bunda yazarının ve G.O.T. yapım ekibinin bir kısmını bünyesine dahil etmiş olmasının büyük etkisi var diye düşünüyorum. (Gerçi Miguel Sapochnik sezon sonunda diziden ayrılmış. Bence büyük bir kayıp. Özellikle G.O.T.’da aksiyonun ağır bastığı bölümlerde çok başarılı işler çıkarmıştı.)

Bu dizi de ‘’Güç Yüzükleri’’ gibi çok konuşuyor. Ama onun gibi geyik yapmıyor. Diyaloglar daha bir konu odaklı, bu da sizi baymıyor. Son iki bölüme kadar biraz durağan ilerlese de son iki bölüm sizi onaylanmış yeni sezon için meraklandırıyor. Müzik tarafı ise G.O.T. hatırası ile devam ediyor, iyi de ediyor.

Ancak kendimce birkaç küçük eleştirim var: Birincisi konu bir tık hafif kalıyor. Yani devamlı taht entrikaları üzerine dönerse ilerde bayar mı, bundan emin değilim. Bir diğeri, taraf olacağınız kalburüstü bir kahraman yok gibi. Son olarak da bu zamansal değişimler… Demek istediğim tarih atlamalarında bazı karakterleri oyuncu değiştirerek yedirse de sabit kalan karakterlerde en ufak bir zaman etkisi gözükmüyor ve bu da sırıtıyor. (Viserys ve Lord Corlys hariç). Sonuç olarak ben diziyi beğendiğimi söyleyebilirim. Ancak beğeni görecelidir. Beğeni tarafına saygı ile İyi Seyirler…
8


avatar
(316) -
Genel olarak biten sezonun sonunda yorum yapacak olursam,diğer hanedanların ismi bolca geçse de sadece tek bir tanesine odaklanıldığı için Game of Thrones'ta ki çeşitliliği burda bulamazsınız.Game of Thrones'ta ana karakterleri bazen 2-3 bölüm görmeme durumu vardı.O kadar kapsamlı ve geniş bir hikayeyi dizayn edebilen başka bir dizi daha çıkacağını da sanmıyorum.Bu diziye gelirsek G.O.T jenerik müziği sizi ne olursa olsun havaya sokuyor açıkçası.İlk bölümler neredeyse yerinde sayan bir ritimdeydi. Ortalardan sonlara doğru belli derecede temponun arttığını ve bir merak ve heyecan yarattığını görüyoruz.
Dizinin övebileceğim en önemli noktası bana göre G.O.T. ta ki havanın verilebilmiş olması.Spin off yapalım derken başkalaştırmamışlar diziyi,bu onun yavrusu diyorsunuz yani.
8


avatar
(345) -
Ah be tam yerinde bitirdiler!
Dizi 10 bölüm; fakat dolu dolu bir şey de anlatılmış hissi (paha biçilemez !) 2 bölüm toplasan ya var ya yok. Hikayeye bu kadar geriden başlanmasına bir gerek var mıymış acaba, diye düşünmeden edemiyor insan?
Sürprizbozan: Göster
Flashback sahnelerle önemli yerler ele alınabilirmiş. Hani bakınca birçok sahne de gereksiz geliyor insana, hikâyenin gidişatına ne gibi bir katkısı oldu diyorsunuz? O örümcek ağını iyi örememişler, en azından ben öyle düşünüyorum.
Baştaki oyuncuların iticiliği hatta neredeyse tüm cast...
Esas konuya gelindi; ama maalesef final. Ayıp ya!


avatar
(64) -
Şu ejderha sahnelerini GOT da gösterselerdi ya !
Final itibariyle güzel diyebilirim ama şahsen GOT daki gibi yıllarca bekleyecek halim de yok 2024 kim öle kim kala çok can sıkıcı bir durum o yüzden sezon sezon izlemek yerine 2030 da toplu izlemeniz daha doğru olacaktır Çok Mutlu
7


avatar
(96) -
Bu dizide eleştiri yapacak tek nokta var. Bu kadar tutacağını beklemediler diye düşünüyorum çünkü bol bol karanlık efekt yaparak, olabildiğince az ve uzaktan ejderha göstererek zaten bütçedeki azlığı gösterdiler. En anlaşılır örnek Driftmark bölümü aslında gün içinde çekilmiş ama bayağı karanlıkta geçiyor gibi gösterilmişti. 4K HDR açık ekranda bile sorun yaşattı bana ordan belirtmek istiyorum. Son bölüm hariç tamamını 4K izledim kesinlikle dizinin tek eksiği bütçe ki bu gazla 2. sezona aşırı yükseldim. Kitabın yazarından showrunnera kadar herkes coşmuş izlenmeler. Kabloda 30 milyonu geçmiş haftalık üstüne HBOMax'ta yayınlanması paylaşılmamış bile. İlk bölümde yabancılık çeksem de daha sonlarına doğru baba bu Game Of Thrones seviyesi deyip yükseldim daha da indirmediler. Her hafta saat kurup sabahın köründe izleyecek kadar sevdim bu diziyi. Üzüldüğüm diğer nokta da amazonun zerzavatıyla karşılaştırmak bu diziye hakaret gibi oldu lütfen bu dizinin rakibi direk GoT. Bana kalırsa da ilk sezonları yan yana koyunca HOTD daha önde geldi umarım hi düşmeden devam eder. George abimiz de gayet memnun kalmış 4 sezonda bitirelim demiş kesinlikle katılıyorum kitabın dışına çıkınca ne olduğunu gördük en iyisi yazarı dinlemek yoksa adam para kazanmak için 10 sene sürsün der. Son olarak oyuncuların bu kadar değiştiği bir yerde kalitenin hikayenin bu kadar akması kesinlikle efsaneydi. Matt Smith de büyük oynamış kötü adamı sevdiren bir oyunculuk bu 2. sezon gel bir an önce.
9

Cevaplar (2)
avatar
(72) -
Valla ben mi acaba yanlis sürümleri indirdim diye düşünüyordum ki sizin mesajı gordum. Kardeşim bu ne karanlıktır boyle! Bazı bölümler resmen 15 dk karanlık ses var görüntü yok hani isigi falan kapatmisim gecenin karanliginda izliyorum falan daha çok detay gorulur diye yok bana misin demiyor. Ses var görüntü yok durumu. Resmen mum isiginda diziyi çekmişler.
6


1
| Bildir
default avatar
(204) -
Matt Smith(Daemon) 'in kötü olduğunu nereden çıkarttınız. Adam ne abisine karşı geldi şimdilik nede kraliçesine. Tahta iddası olduğunu söylemek-göstermek kötü olduğu anlamına gelmez. Heee karısını öldürdü. Onun nedenini ileride göstereceklerdir.
7


0
| Bildir


avatar
(6084) -
Sezon finali öyle bitti Ki her zaman olduğu gibi G.O. T yakışır bir şekilde oldu ve 2. sezonu şimdiden sabırsızlıkla bekleyeceğiz. Çok kısa ve net özetlersek neredeyse kusursuz bir yönetmenlik ve oyunculukla biten kesinlikle takipçisi olacağımız süper bir dizi.
1.SEZON
(01.sezon 10.bölüm için)
8


default avatar
(75) -
milyonları peşinden sürükleyen Game of Thrones gibi ortaya bir şaheser çıkardıktan sonra, aynı hikayenin öncesini anlatacaksın diye kaliteden de bu kadar ödün vermezsin. gerçekten çok ilginç. kralın kardeşi daemon, kralın eli olan Sir Otto ve her ne kadar sıkça görünmese de muhafızların başı olan Ser Harrold'a hayat veren oyuncular dışında zayıf bir kadro ile başlayan dizi, çıkanlar ve yerine gelen oyuncular ile toparlanmaya çalışsa da istenilen seviyede değildi. hikaye anlatımını çok beğenmedim. game of thrones dizisinde de hikayenin anlatımı kimi zaman durağanlaşıyordu ancak bu dizide olduğu kadar insanın uykusunu getirecek raddeye hiç gelmemişti. Haftaya son bölümüyle sezon finali verilecek. bir klasik olan game of thrones'un muhteşem sezon finalleri gibi olmasa da onun kalite ve çizgisine yakın bir sezon finali ile bu seneye veda etmesini temenni ediyorum. son olarak; bu sezon iyisiyle kötüsüyle bir şekilde geçti ancak dizinin game of thrones'un kalitesini (oyunculuklar, konu anlatımı) yakalaması için çok çabalaması gerek.
7


avatar
(493) -
Dizi başlamasına güzel başladı ama House of Dragon'dan çok House of Games gibi ilerliyor. Ejderhalara dair daha çok şey görmek istiyor insan, hikayeyi en başından Fatih Aegon ve Kara Dehşet Balerion'dan başlatsalardı daha güzel olmaz mıydı? Bazı bölümlerde tek bir ejderha bile görmediğimiz bir dizi izliyoruz şu an. Ejderhaların Dansına kadar pek bir aksiyon da göremeyeceğiz sanırım, varsa yoksa kuru kuru entrikalar. O yüzden şimdilik puanlama yapmıyorum.


avatar
(52) -
bi arkadaş yazmış burada "tiyatro tadında" diye aynen öyle valla. düğün oluyor karakterler bir araya geliyor bir şeyler izliyoruz, cenaze oluyor yine bişeyler izliyoruz, ziyafet oluyor, ava çıkılıyor vs,vs...

friends veya HIMYM gibi sitcom-vari bir şekilde tüm karakterler bir arada bişeyler yaşıyorlar, o an herşey oluyor ve o an bitiyor. tek farkı komedi değil drama izliyoruz. saman alevi gibi ve bölümlük kurgular.

nerde entrika, savaş, ayak oyunları?? bi tek larys'in abisi ve babasını öldürmesi var ondan başka bişey yok bi de 1 bölümde bahsedilip yine 1 bölümde çözülen Triarchy (Üçlü erk) savaşı.

nerede sezonlar sonra ektiğini biçen karakterler, nerede karakter derinliği, nerede planlar-ittifaklar-mücadeleler-yandan ilerleyen konular...

bir sürü spin-off ihtimali varken, hayata geçen spin-off House of the Dragon olmasa mıydı acaba? GoT kitlesinin ejderha aşkından mı oldu bunlar? yaw ejderha görmeseydik de olurdu.

bu senaryodan tiyatro olsa sırıtmaz valla. (hala umutla vasatlıktan çıkmasını bekliyorum)


avatar
(124) -
Sezon sonu güncellemesi;

Dizi başladığı seviyeye göre oyuncu kadrosundaki revizyon ile kısmen de olsa toparladı. Fakat bu bir GOT dizisi seviyesine yaklaşamadı. Dizinin + ve - leri bana göre;
Sürprizbozan: Göster
6


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024