Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(6076) -
Son günlerde izlediğim en MUHTEŞEM bir soygun filmi. UYARI: Benden tavsiye sakın olumsuz yorumlara aldanmayın izleyin. Gönülden 10 puan veriyorum.. Ayrıca Altyazıyı hazırlayan arkadaşında eline emeğine sağlık. Yorum bu kadar
10


default avatar
(1) -
Sinemayı sevdiği belli olan bir grup türkçe altyazı katılımcıları, bunda şüphe yok. yalnız bir durum dikkatimi çekti, o da bu filme denk geldi. Filmlere yorum yaparak eleştirmeye çalışan katılımcıların bu filmleri hangi zamanda, ne şartlarda, hangi gişe ile çekildiğini değerlendirerek yorum yapmaya dikkat etmeleri gerekiyor bence. Pandeminin ortasında, dünya sinemalarını büyük bir çoğunluğu kapalı iken gişe elde edemeyeceğini düşünen prodüksiyon şirketlerinin bütün üretimlerini kestiği bir dönemde filmin çekilip piyasaya sunulmuş olması bile takdir edilmesi gereken bir durum. Böyle bir durumda ;" guy ritchie çekmiş ok, jason statham var ama güzel olmamış yea" yaklaşımında filmi değerlendirmek, sinema bilmezlik, işletme-ürün-kar ve zarar gibi kavramlardan bihaberdarlık, yapılmış olandan daha iyisini yapamaz pozisyonda iken yapanı ve yapılan işi küçümseme bugüne kadar dünya üzerinde yaşayan kimseye bir şey kazandırmadığı gibi seyirciyi yanlış yönlendirmeye neden olmaktadır. "Everest tepesinden başka tanımam ben hacı, film dediğin o çıtada veya yakınında olur diğerleri çöp" yaklaşımı ne kadar ego okşar bilmiyorum ama Caesar'ın hakkı Caesar'a verilmeli her zaman. Guy Ritchie her zaman olduğu gibi döktürmüş, Statham ise rolünün hakkını vermiş. Ben, filmi seyretmeden önce bu filmin dünyayı yeniden şekillendirmesini beklemiyordum filmin, ülke sınırlarını değiştirmesini veya küresel ekonominin çökmesini, ondan keyif aldım sanırım, bir filme gereğinden fazla anlam yüklemediğimden. Seyretmeden önce böyle düşünerek seyrederseniz keyif alacağınızı düşünüyorum, şimdiden iyi seyirler.
9


avatar
(9) -
Güzel bir film ama alıştığımız (en azından benim alıştığım) biraz absürde kaçan derecede kara mizah öğeleri barındıran Guy Ritchie ve bol aksiyon içeren Jason Statham filmlerine göre biraz daha yavaş ilerleyen ve dram unsurları içeren bir film.
7


Yorumlar (81)
avatar
(23) -
2005 yapımı le convoyeur flminin yeniden çevrimi. Guy Ritchie için sıradan, Jason Statham için iyi bir film. yüksek kalibrelili 5.56*45mm uzunluğundaki Nato mermisinin çelik yelekten sekmesi pek inandırıcı değil.
7


avatar
(175) -
Güzel film görecelidir tabi. fakat bir Guy Ritchie filmine göre Wrath of Man vasat bile sayılabilir. Sonu aceleye gelmiş gibi olmakla birlikte
Sürprizbozan: Göster

Bu gibi etkenleri görmezden gelip Guy Ritchie filmi olduğunu bilmeden izlerseniz güzel bir konuya sahip. Vakit ayırdığınızada değecek bir yapım.
7


avatar
(218) -
Klasik "Hepsini vur!" filmi. Arkada sürekli insanın beynine işleyen muhteşem müzikler dışında filmde güzel diye nitelendirebileceğim bir şey yok sanırım. "Hepsini vur intikamını al!" filmlerine doymadıysak eğer izlenebilir ama zaten doymadıysan tüketecek çok daha iyi yapımlar var ve kısa bir araştırmayla ulaşılabilir. Mesela ilk aklıma gelen yakın zamanda vizyona giren "nobody" oldu.
5


default avatar
(11) -
Böyle bir kadrodan çok daha hareketli daha anlamlı daha akıcı bir film beklerdim. Sıradan bir intikam filmi bence.. evet çekimler oyunculuklar güzel ama şaşırtıcı bir şey yok hareket hiç yok..
6


default avatar
(11) -
Yani nasıl desem, evet güzel çekilmiş, iyi oyuncuları olan orta seviye bir filmdi ama belli bir yerden sonra sonu oldukça tahmin edilebilirdi. Diğer Jason Statham filmlerinin o hareketli sahnelerine alışmışız çok durağan hissettirdi. Biraz daha aksiyon biraz daha alışılmışın dışında bir şeyler olabilirdi.
6


avatar
(8247) -
Filmin içine girmek biraz zor oldu, özellikle gereksiz, saçma mizahın etkisi oldu. Lakin devam edip olay örgüsü ortaya çıktıkça insanı çok iyi sarıyor, havasını solumanızı sağlıyor. Jason Statham en başrolde... Onun haricinde herkes figüran olmuş ama çok güzel olmuş. Çok beğendim filmi...


avatar
(1234) -
Guy Ritchie ismini görünce biraz heyecanlandım doğrusu. Belki de kadroyu görünce Snatch tadında bir şey beklediğim için olabilir ancak bu konuda aradığımı bulamadım.Lakin bu filme kötü bir eleştri değil. Aksine epeyce beğendim. Guy Ritchie yine tarzını konuşturmuş. Jason Statham zaten adam bu rollerin acayip güzel altından kalkıyor.

Ortada sert bir intikam ve güzel bir soygun filmi var . Benden 7,5 puan ve kesinlikle tavsiye ederim.
7


avatar
(4130) -
Guy Ritchie klasına yakışır bir aksiyon şöleni sunuyor dersek yanlış bir yorum olmaz. Çok açık vermeden bir ileri bir geri gitmesine rağmen hikâye iyi kurgulanmış. Bir nevi çok sert bir intikam filmi de denebilir çünkü bunda Jason Statham'ın agresif, gülmeyen yüzü ve karakterini yansıtmadaki başarısı takdir edilesi. Kadroda Josh Hartnett, Scott Eastwood ve Andy Garcia gibi tanıdık iyi aktörler var. Kendinize bol aksiyon ve çatışmalı bir film arıyorsanız bu istediğinize karşılık verebilir.
7


avatar
(730) -
intikam ve soygun barındıran iyi filmler arasına yerini alır.. begenerek ızledım..everestın tepesınde fılm arayanlara selam
8


avatar
(1001) -
Çok güzeldi, çekimleriyle, anlatım tarzıyla, müzikleri ile. Ve son yarım saat izlerken koltuğa çivilendim resmen. Gerilim, aksiyon, intikam soğuk yenen bir yemektir. 7.5
7


avatar
(273) -
Guy Ritchie'yi tebrik etmek lazım. Alışılmış tarzının dışına çıkıp gayet ciddi bir film de çekebileceğini göstermiş. Film baştan sona gayet ilgi çekici şekilde devam ediyor. Görüldüğü gibi çok da özgün olmayan bir hikaye bile iyi işlendiği zaman keyifli olabiliyor.
Sürprizbozan: Göster
8


default avatar
(223) -
klasik bir hikaye nasıl özgün bir anlatımla izleyiciye sunulur şahaser bir örneği olarak karşımıza çıkıyor film. Guy ritchie yi zaten bilen bilir sivri dilli bir anlatımı vardır ama genelde boş filmi yoktur. Bu da o filmlerden biri dediğim gibi hikaye klasik ama anlatım çok iyi. bu da işi bilmek demek. Tavsiye edilir.
8


avatar
(790) -
"Kutuplara neden Arktika ve Antarktika dendiğini biliyor musun? 'Arktos' Yunanca'da 'ayı' demek.'Ant' ise 'olmadan'. Dolayısıyla ant arktos 'ayılar olmadan' anlamına geliyor."

Son zamanlarda bu kadar iyi filmler bulmak zorlaştı. Jason Statham alıştığımız vurdulu kırdılı tarzının biraz dışında, cool bir tavır sergiliyor, ama uzunca süresine rağmen hiç sıkılmadan ve merak içinde izleniyor. Merak ettiğimiz çok az şey var aslında, büyük ölçüde geri dönüşlerle, seyirciyle hemen herşey paylaşılıyor ve Alfred Hitchcockvari bir tavırla asıl gerilim de böyle sağlanıyor zaten.

Aksiyon, soygun, intikam gibi önceden de bildiğiniz ve türün meraklısı iseniz muhtemelen pek çok kez izlediğiniz bir hikaye izleyeceğinizi ve erkekseniz, bu izlenceyi daha çok erkek arkadaşlarınızla paylaşmanın uygun olacağını bilmenizde yarar var. Tabii çocuklar için de uygun olmadığını belirtmek gerek.
8


avatar
(544) -
Kolay kolay aksiyon filmi beğenmeyen biri olarak , gayet başarılı buldum.Aksiyon severlerin pişman olacağını düşünmüyorum.7/10
7


default avatar
(94) -
İntikam, ihanet üzerine kurulu,içiçe ayrı 2 konunun olduğu,bazen seyirciyi ters köşe yapan, Jason Statham'a yakışır harika bir film olmuş. Nicolas Cage, Bruce Wills vb. lerinin aksine yaşlandıkça filmlerinin kalitesi düşmeyen Jason bu filmde de tempoyu düşürmemiş. Üstelik eski fimlerinde yakın çekimlerinde tepesini göstermezken, artık tamamen kelleştiği için ,kelini de gösteriyor. 8/10
Sürprizbozan: Göster
8

Cevaplar (1)
avatar
(790) -
Ben telefon sinyalini kullandığını düşünüyorum.
8


0
| Bildir


avatar
(59) -
tahmin edilebilir, pek bir derinliği olmayan, bir çok mantıksızlık barındıran bir film.
aksiyon filmi yokluğunda, sırf oyuncu ve yönetmenin isminden kendini şartlandırıp 10 puan verenlere bakmayın derim. iki parça halinde zor bitirdim.
5,6 puan verdim.
mantıksızlıklar ;
Sürprizbozan: Göster
6


default avatar
(13) -
Güzel film ancak çok iç içe geçmiş şeyler var filmde. Bazı şeylere tam açıklama getiremiyor. Hem temposu ağır hem de çak fazla şey işlenmiş. Izlenir kesinlikle. Izleyince anlarsınız dediklerimi.
6


avatar
(231) -
Kurgu senaryo efektler güzel fakat bazı oyuncular çok başarısız. Flash tv terk. Ayrıca gereksiz uzatmışlar filmi 3-4 kez flashback izledik.
7


avatar
(1013) -
Afiş bir filmin en önemli parçasıdır. Afişteki takım elbiseli adamın Jason olduğunu yeni fark ettim. Yoksa daha önce izlerdim. Bence bu afiş bu filme pek uymamış. Filme gelecek olursak oldukça hareketli, gözlerimin pasını silen heyecanlı bir aksiyondu. Bir ara Jason'un taraf değiştirme durumlarını görünce konuyu kaçırır gibi olsam da kısa sürede toparlanarak izlemeye devam ettim. Her zamanki Jason aksiyonlarından bir kademe aşağıda kalsa da tempo hiç düşmedi. Madonna'nın eski eşi Guy Ritchie'nin filmleri zaten hep güzel olmuştur. Tavsiyelerimle. İyi seyirler... 7/10...
7

Cevaplar (1)
avatar
(790) -
Ben de ilk gördüğümde Bruce Willis sanmıştım. Gülücük
8


1
| Bildir


avatar
(302) -
baştan sona kadar gayet güzel dram aksiyon filmi olmuş. jason statham (hatırladığım kadarıyla) ilk defa anti-kahraman rolünde. kötü adamken kahraman olmuş. kocaman bir hırsızlık şebekesinin acımasız lideriyken, sırf oğlu öldürüldü diye, intikam peşinde koşan acılı baba rolüne terfi ediyor. böylece biz seyircilerin de sempatisini kazanıyor.
dediğim gibi herşey gayet güzel ve tadında. ancak finali zayıf olmuş. daha görkemli bir intikam finali beklerdim.
Sürprizbozan: Göster
sanki yönetmen guy ritchie "uf sıkıldım artık, şunu da çekeyim de bitsin artık" demiş gibi hissettim.
7


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024