Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(44) -
Film güzel başladı.Gizemli olaylar olacak gibi heveslendirdi. Fakat bana göre ilk yarısından sonra saçmalayarak çok kötü bir yapım ortaya çıkarmışlar. Siyahi erkek arkadaşın gizemli ve gerilimli dakikalarda hiçbir şey olmamış gibi takındığı surat ifadesi ve bakışları da tuzu biberi olmuş.
1


avatar
(199) -
Orijinal bir senaryo olmuş. Ufo klişesine orijinal bir yaklalım desem daha yerinde olur Gülücük Ben fikri ve hikayeyi sevdim. Adı gibi ilginç ve absürd. İzleyin efenim...
7


default avatar
(12) -
Kesinlikle benim için vakit kaybı oldu. Erkek siyahi adama da ayar oldum. Nasıl sakin kalabilirsin böyle? Neden bu kadar sakinsin? Neden doğru dürüst konuşmuyorsun? Anlamaya çalışıyorum yok işin içinden çıkamadım. Daha itici bir tip yapamazlardı, kızkardeş kurtarmış filmi biraz. Kulak tırmayalayan sesler gerçekten bunalttı.
Sürprizbozan: Göster
4


Yorumlar (51)
avatar
(1031) -
Korkudan çok iyi bir gerilim filmiydi. Gayet de sürükleyiciydi. Daniel Kaluuya siyah bedeninden bakan inci gibi parlayan gözleriyle ışık saçıyor. Yönetmen Jordan Peele'de aynı oyuncuyu Get Out filminde de oynatmıştı ve Daniel Kaluuya 2018'de bu filmle Erkek Oyuncu Oscar adayı olmuştu. Burada da kendine has tarzıyla bir oyunculuk sergilemiş. 2 saatin üzerindeki filmi hiç sıkılmadan izlediysem o film benden geçer not almıştır. Çok fazla detaylara takılmadan izlenirse beğeneceğinizi düşünüyorum. İyi seyirler... 6/10...
6


avatar
(131) -
Filme verilen puanların düşük olması beni şaşırtmadı. Jordan Peele sıradışı bir yönetmen ve bunu son zamanlarda yaptığı her filmle çıtayı biraz daha yükseltmesiyle kanıtlıyor. Bu yorumu okuyanlar, hele hele filmi sadece korku türünde görüp izleyerek beğenmeyenler yorumumu saçma bulacaklar. Ancak yönetmenin diğer filmlerini izleyen ve her filminde, filmin alt metninde ortaya bir felsefi bakış açısı yerleştirdiğini bilerek izleyenler beni anlayacaktır. Bence harika iş çıkarmış, Hollywood kliselerini harmanlayarak, daha doğrusu farklı türde filmleri ve alt türleri harmanlayarak dimağında sakladığı fikirlerini teker teker yerleştirmiş filme. Spoiler veren diğer yorumcular bunlara detaylı değinmişler. İzlerken metaforlara odaklanılırsa: bakınız şempanze, ufo, Western kasabası, at, siyah ve beyaz adam, sinema endüstrisi... Bu sayede alt metni anlamanız ve filmden keyif almanız daha kolay olur, 2 saat 10 dakikanız da boşa gitmez. Filme başlarken Jordan Peele filmi izlediğinizi bilerek izlerseniz 1 puan vermezsiniz. Ayrıca belirmeliyim oyunculuklar çok iyi, mekan çok iyi kullanılmış, sürükleyicilik çok çok iyi, bu yönüyle 90'ların korkulu macera filmleri tarzında hareketlilik iyi yakalanmış. Geçmiş ve gelecek metaforlara iyi harmanlanmış. Ben çok keyif aldım umarım bu kafayla izleyecekler de keyif alacaktır. Eleştireceğim tek nokta zaman zaman sırıtan CGI efektler. İyi seyirler dilerim..
7


avatar
(48) -
Filmi yeni izledim, karmaşık duygular içerisindeyim. Film bence tam olarak Banshees of Inisherin tarzında bir film fakat diğerinin direkt üst metninde insanlara dokunan duygusal taraflar ve İrlanda'nın muhteşem manzaraları olduğu için aşağı yukarı herkese hitap edebilmişken, Nope filminde ise bilim kurgu, korku türü olduğu için genelde hitap etmemiş. Ama olayı aslında alt metinde..

Bu film üzerine iyice düşünülmesi gereken, birçok mesajı içerisinde barındırabilecek şekilde tasarlanmış dahiyane bir film. Henüz yeterince sindirmedim fakat filme dair spoiler barından birkaç kelam etmek isterim:

Sürprizbozan: Göster


Sonuç olarak düz izleyince ne izledim ben hissi vermesi normal olan fakat üzerine düşününce çokça anlam barındırabilen, özellikle gece sahneleri muhteşem olan beğendiğim bir film oldu.


avatar
(160) -
Hayvanları merkeze alan bir korku filmi. Film boyunca gördüğümüz önemli sahne geçişlerinde hayvanların isimlerinin çıkması da bundan kaynaklanıyor.

Sürprizbozan: Göster


Senaryo çok güzel işlenmiş, oyuncular harika ve film neredeyse bir Jaws havası hissettiriyor. İzlemesi çok keyifli bir film, ben çok beğendim. Bence Jordan Peele’in en iyi filmi bu olmuş.
8


avatar
(8357) -
Get Out ve Us filmlerinden sonra ille de farklı olsun, değişik olsun derken kötü olmuş! Jordan Peele üzgünüm dostum, bu sefer olmamış! Kadrosu, efektleri, tarzı... Çok sıkıcı bir filmdi, zor bitti diyebilirim.


default avatar
(20) -
Filmi beğendim. İnsanoğlunun dünyadaki macerasının devamı. Karşımıza algılarımızın çok dışında varlıklar veya olaylar çıktığında nasıl davranacağımıza dair bir deneme. Ve tabii insanoğlunun elindeki dar imkanlarla asla ve asla mücadeleyi bırakmayan bir varlık olduğuna dair güven tazelemek... Maymun mu? Belki "2001: Uzay Macerası"na bir atıf, belki de evrim teorisine bir gönderme. Sırf içinden iri gözlü ufak yeşil adamlar çıkan UFO algısını aşsak artık demek için bile bu filmi yapmış olabilirler. İzlerken sıkılanları, saçma bulanları çok iyi anlıyorum. Alışılmadık ve algı dışı bir filmdi.
7


default avatar
(314) -
Kişisel duygularım Bu filme 1 puan vermek yönünde. Jordan peelenin güzel filmlerinden sonra beklentim yüksek miş ki o derece kahroldum. Cok kötü bir yapım olmuş. Anlamsız sahneler mantık hataları itici karakterler kötü bir uzaylı ne ararsan var. İzlenebilir bir yapım değil
4


avatar
(6183) -
İzlememekte erteleyip durduğum ama film yokluğunda en sonunda bende bir bakayım dedim. Bir şeyler yapılmak istenmiş ama saçma sapan bir film çıkmış. En başta oyuncu seçimindeki abi ve kız kardeş inanılmaz iticilerdi. Ayrıca konu ile ilgili olmayan bir çok sahne araya katılmış. Uzunca yazmaya gerek görmeden eğer Bilim Kurgu filmlerini seviyorsanız bunu pass geçin. Çünkü Bilim Kurgudan soğuma ihtimaliniz olabilir...
4


default avatar
(16) -
Valla herkes gömmüş ama benim baya etkileyici fena bulduğum klas birşey vardı filmde:

Sürprizbozan: Göster


default avatar
(10) -
Filmin ne kadar kötü olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez. Başroldeki iç sıkıcı adamı da, bu filmi çeken yönetmeni de belledim, bir daha hiçbir filmlerini izlemeyeceğim. Hatta o sevimsiz kadının da... IMDB'den aldığı puan benim IMDB'ye olan bakış açımı kökünden sarstı.
1


avatar
(52) -
ilk yarı güzeldi fakat sonradan saçmaladılar. orta düzey izle unut filmlerden olmuş
6


default avatar
(299) -
Film aslında ufolar hakkında iki fikrin nasıl olabileceğine ilişkin fikirler yürüten bir film
Sürprizbozan: Göster
bu iki fikrin çerçevesinde yönetmen gerilim bilimkurgu ve gizem üçlüsünde gidip gelen bir yapıda filmi tamamlamış az da olsa sona doğru aksiyon görsek de öyle pek dişe dokunur tarafı yoktu evde boş takılıyorum zaman geçireyim demek isterseniz iyi bir alternatif ama ben çok seçiciyim zamanım değerli bu sebeple .film bana bir şeyler kazandırmalı diyorsanız izlemeseniz de olur kıvamında. 7.2
7


default avatar
(8) -
Berbat ötesi bir film. Şok oldum, koş Lola koş filminden sonra izlediğim en şuursuz film. Yazıklar olsun. Bu filmi unutmam mümkün değil.
1


default avatar
(53) -
Nasıl 7 puan almış hayret verici. Maymunun konuyla ne alakası vardı. Adam neden bu kadar sakin ve ruhsuz değişik bir ufo filmi denemişler ama hem sıkıcı hem anlamsız olmuş
5

Cevaplar (1)
default avatar
(17) -
Atın ,maymunun, uzaylının dahi hiyerarşi ,bölgesini koruma gibi bir duyguyla hareket ettiklerini belirtmek istemiş galiba. Çocuk masanın altında maymunun üstünlüğünü kabul ediyor ya hani elini uzatarak.
7


0
| Bildir


avatar
(235) -
Jordan Peele şaka yapmış olmalı ya da şu meşhur aboneli tv platformlarının, gişesi hazır, ‘’ünlü sanatçı ucuz film’’ olarak yaptıkları yapımlar ile seyir seviyesinin düşmesini fırsat bilip, ‘’nasıl olsa seviye düşük buda arada gider’’ düşüncesiyle yaptığı bir film gibi olmuş. Yani yönetmen koltuğuna oturduğu ‘’Get Out’’ ve ‘’Us’’dan sonra bariz bir kalite bekliyorsunuz ancak bol diyaloglu, uzunca bir süre konuya giremeyen, benim ne işim var burada diye oynayan bir Kaluuya ve tabiri caiz ise görsel açıdan çarşaf benzeri bir obje ile karşılaşıyorsunuz. Yalnız maymun tarafı gayet iyi. Ancak filmin ana konu ile bir bağlantısı var mı, yoksa filmden bir karakterin geçmiş anıları mı olarak sunuldu onu bilemedim. Çok beğendiğimi söyleyemem. Ancak yorum geneli bağlamaz. Beğeni tarafına saygı ile İyi Seyirler…
4


default avatar
(4) -
Son zamanlarda izlediğim en absürt ve gereğinden fazla şişirilmiş filmlerin başında geldiğini söyleyebilirim. boynu fularlı bir sinema eleştirmeni değilseniz, filmi beğenme ihtimaliniz neredeyse yok gibi.


avatar
(53) -
bu imdb'den nasıl 7 puan almış ya, flashtv ayarında film idi Sümüklü
ortaya karışık bir şey yapmışlar, zorlaya zorlaya bitirdim...
4


default avatar
(215) -
Film güzel bir UFO gizem, ile başlayıp hiç alakasız bir şekilde bir şekilde bitti. Aslında çok orjinal bir UFO filmi olarak sonlanabilirdi. Ancak genede yetersiz kaldı. 4.0
5


default avatar
(58) -
Hiç, ama hiç beğenmedim. Çocuklara daha uygun... Çok basit. Hani toprak altında yaşayan bir canavarın anlatıldığı bir film vardı, şu an adını hatırlayamadım, onun gökyüzündeki versiyonu.
3


default avatar
(123) -
Özellikle film eleştirmenleri filmi çok beğendiklerini ve yönetmenin en iyi filmi olduğunu söylüyorlar. Bende bu sebeple beklentiye girerek izledim.
Fakat ben çok beğenmedim. Ara ara sıkıldım ara ara merak ettiğim sahneler de oldu ama genel itibariyle ortalama bir filmdi. Konu güzeldi. Daha iyi olabilirdi.
5


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film