Giriş Kayıt
Yorumlar (19)
avatar
(8297) -
John Cho’nun kayıp aranıyor filmini anımsattı bana ama o filmi daha çok beğenmiştim. Storm Reid rolünün hakkını vermiş, ara sıra sıksa da, gizemi sona kadar koruyan, iyi bir film.


avatar
(158) -
Dijital korku/gerilim diyebileceğimiz bir tür, ben bu tür filmleri çok seviyorum. Missing'i de izlerken çok keyif aldım. Unfriended serisi ve Host (2020)'den beri "dijital" korku filmlerini piyasada çok göremediğimden çok hoşuma gitti.
8


default avatar
(222) -
Laf kalabalığına boğmuşlar ama saçmalık da çok. Bence 7 hak etmiyor.
4


default avatar
(215) -
Annesinin bağ kurmakta zorlandığı z kuşağı genç, kaybolan annesini bulmaya çalışır ve büyüklerine sevigisiz davrandığı için bu kayıp zamanında kendini sorgular diyebileceğiniz bir filmi sonuna kadar gizemini koruyarak yazmak bence büyük başarı. Çok güzel yazılmış bir seneryo ve sürükleyiciliği hiç düşmeyen temposu için izlenmeli. Tavsiye edilir.
7


avatar
(1021) -
The Suicide Squad, The Invisible Man ve Don't Let Go filmlerinden tanıdığımız Storm Reid yine başrolde. Bu tarz roller yakışıyor ona. Filmin %90'ı bilgisayar ve telefon başında geçtiği için zaman zaman sıkıcı gibi gelse de aslında akıcı ilerliyor. Özellikle sonlarında gerilim dozu iyice artıyor. Filmden birisini takip, izleme, kontrol etme konularında epey bir bilgi sahibi oldum. Çok teşekkürler. İyi seyirler... 6/10...
6


avatar
(498) -
Bulmaca havasında akan filmin çözülmesine giden yol bazı zamanlarda gerçek dışı kolaylıkla bulunuyor olsa da, gizemini sonuna kadar korumayı ve son 5-10 dksına kadar beni merak ettirmeyi başardığı için sevdiğim filmler kategorisine rahatlıkla koydum.
8


avatar
(275) -
Açıkçası senaristin diğer filmini de izledim fakat uzun bir süre olduğu için çok net hatırlayamıyorum fakat Searching isimli filmin konusuna baktığımda hemen hemen aynı filmi izlemişim gibi bir his uyandırmadı değil. Muhtemelen onu da beğenmişimdir, bu filmi de oldukça beğendim. Altyazıdan kaynaklı bazı çeviri eksiklikleri nedeniyle -bilgisayar ve telefondaki yazılar çevrilmemişti- iyicene anlamaya çalışayım derken gerçekten filmin içinde buldum kendimi ve soluksuz izledim.

Ekran görüntülerinden oluşan filmler daha öncede defalarca karşıma çıkmıştı ve içlerinden beğendiklerim ve beğenmediklerim olmuştu. Bu film de beğendiklerim arasına girerken gerilimden daha çok gizemli tarafının daha ön planda olduğunu anladım. Gizem filmlerini de her zaman sevmişimdir. Bu arada film, belgesel tadı da veriyor diye düşünmedim değil. Ekran görüntülerinden oluşan filmlerden hoşlanmayanlar için konu biraz karmaşık ve keyifsiz gelebilir. Tarz meselesi diyelim biz buna. Bu arada internet teknolojisini kullanarak sıkı bir dedektif olmanın nasıl bir şey olduğu ve bunun aslında oldukça da keyifli olabileceğini görmüş oluyoruz.

Film büyük bir gizemle açılışını yaparken, ilerleyen dakikalarda ters köşeler ve sonlara doğru gerilimin de artması ile kapanışı yapıyor. Bu süreç içinde eğer siz de baş karakter kızımız gibi telefonunuzla ya da bilgisayarınızla oynamazsanız filmin içine çok daha rahat girebilirsin. Beğendiklerim arasına giren bir filmdi benim için. Galiba bu internet dedektifi olayını sevdim.
6


avatar
(316) -
Puanını hak eden bir yapım olduğunu sanmıyorum. Gizem biraz var, süreklilikte öyle ama gerilim hiç yok. Final de berbattı bana kalırsa.
Film; bir kızın, kaybolan annesini bulmak için PC başında verdiği çabayı(!) anlatıyor, filmin ana tema bu. Ama öyle bir çaba ki, doğumunda Meryem Ana kutsamış heralde. Her şey o kadar kolay ve yolunda gidiyor ki...
Sürprizbozan: Göster

Spoiler bölümünde ilettiğim nedenlerden dolayı filmin hiç bir gerçekçiliği kalmıyor ve bu nedenle filme kendinizi kaptıramıyorsunuz, filmle bağlanamıyorsunuz.
Dolayısı ile izle geç tarzı, basit bir TV filmi olarak sınıflandırabilirim.
İyi seyirler...
4

Cevaplar (1)
avatar
(156) -
bahsettiğiniz sebeplerden dolayı ben yarıda bıraktım ..Bu kadar mı kolay olur her şey..


1
| Bildir


avatar
(208) -
Ultra düşük bütçesi dikkatimi ilk çeken şey olsa da düşük bütçenin negatif etkilerini belki senaryo ve işleyiş kurtarır diye bekledim ama yok o da olmadı. Açıkçası aynı senaristin bir önceki filmi searching ilgimi çektiği için geçmiştim ekran başına ama. Kendini tekrarlamakla kalsaydı keşke resmen geriye düşmüş. Bir diğer husus da bolca gördüğümüz yazılı ingilizce metinlerin çevirilerinin alt yazıda yer almaması da seyir zevkini düşüren unsurlardan oldu. Yine puanına şaşırdığım izlenmese de olur yapımlar arasına girdi.
4


avatar
(6122) -
Film baştan sona ekran başında ilerliyor. Başlarda hızlı kamera çekimleri ve altyazısı olmayan yazışmaların olamaması eğer ingilizceniz yoksa anlamakta çok güçlük çekersiniz. Gerçekten çoğu yeri de anlayamadım. Yalnız son çeyrekteki heyecan oldukça başarılıydı. Kısacası zor bir film bilginiz olsun...
6


avatar
(606) -
Oyuncu seçimleri hariç fena olmayan bir film. Senaristin bir önceki Searching filmi bence çok daha iyiydi. Yine de sonuna kadar acaba finalde ne olacak diye kendini izlettiriyor.
6


avatar
(1013) -
En yakınınız kaybolursa ne yaparsınız? Ben söyleyim, hiç zorlamayın, direk Müge Anlı. Tertemiz. Ama dua edin yaz sezonu kaybolmasın Gülücük İçinde değişik hikayeler-hileler barındıran, ara ara keskin ters köşelere, ilgi çekici senaryo ve kurguya sahip. Amaç, film keyfine doymak mıdır? Yoksa, filmden duygusal olarak ders almak mı? Aslında ikisini de tam veremiyor. Tam sinema keyfini veremiyor, çünkü iPhone, webcam, mail adresleri, chatlaşme, video kayıtlarından ibaret bir film. Ders almak da tam olmuyor. Çünkü ne kızla ne de annesiyle empati kurmak zor. Hikayeyi çevreleyen olaylar hakkındaki sayısız yorum, emoji vs.'nin yerine geçiyormuş gibi oluyoruz. En sonunda bile ne olduğunu anlamak isteyen internet izleyicileri olarak kalıyoruz. Ama ufuk açıcı olduğu kesin:)
7

Cevaplar (1)
avatar
(6122) -
İlker'cim
Sürprizbozan: Göster
[/spoil] Az çok böyle tahmin ettim. Flashbacklerle biraz karışıktı iyi takip etmek lazım. Sevgilerimle Gülücük
6


0
| Bildir


avatar
(513) -
Çok sevdiği babasını kaybeden ve artık bekar olan annesi tarafından başka bir yakını olmadan yaşayan genç bir kızın sürükleyici, gizemli bir suç hikayesi.

Daha çok bilgisayar ekranı ve kamera görüntülerinde geçen bu hızlı tempolu film, ilgi çekecek birden fazla kıvrım ve dönüşlerle süslü akıllı kurgusuyla eğlenceli bir yapım.

Timur Bekmambetov, Sev Ohanian ve diğerleriyle beraber SEARHCING (2018) filmiyie aynı yapımcılara ve temaya sahip filme Kolombiya'da ev işlerine yardımcı olmak için saat bazlı çalışan rolüyle Joaquim de Almeida damga vuruyor.

- Sahip olduğun hayatı sana verebilmek için yaptığım fedakarlıkları anlamıyorsun.
- Anne, çok dramatiksin.
7


avatar
(15) -
kaybolan annesini dedektif misali arayan genç kızın, olağanüstü çabasını izliyoruz. film sonu süprizi güzeldi. izlemeye kesinlikle değer.
8


default avatar
(39) -
z jenerasyonu zehir gibi detektif tabi teknolojiyi iyi bir şekilde kullananlar sadece filmde görüyorsunuz
7


default avatar
(121) -
Yorumları olumlu olduğu için izleyemeye karar verdim. Gerçekten de baya güzel bir filmdi. Hiç sıkmıyor. Gizem ve gerilimi güzeldi. 3-4 yerde de ters köşe var. Bilgisayar ile bu kadar çok şey yapıldığını bilmiyordum Gülücük
8


avatar
(152) -
Başından sonuna kadar gizemini koruyan güzel bir yapım olmuş. Çeşitli plot twistlerle bizi şaşırtmayı ve içine çekerek hafiften de germeyi başarabiliyor, böylece sıkılmadan izlenebiliyor. Filmin tamamını ya bir bilgisayar ekranından ya da bir telefon ekranından görüyoruz bu açıdan bazen izleyiciyi yorsa da izleme zevkimize farklı bir bakış açısı sunuyor. Aksiyon ve gerilim anlamında ben başarılı buldum, oyunculuklar da fena değildi. Çok hızlı geçen bazı ayrıntılar vardı izlerken durdurup ekranı incelemek durumunda kaldım ama bu durum merakımı daha da körükledi diyebilirim. Belki bu hızlı geçen sahneler yüzünden sinemada izlemek bir tık zorlayabilir. Konu, çekim tekniği ve görüntülerin veriliş yönü bakımından Searching (2018) filmine fazlasıyla benziyor. Zaten senaristlerden biri Searching filminin yönetmenliğini de yapmış olan Aneesh Chaganty. Searhing filmini izleyip beğendiyseniz bu filmi de beğenebilirsiniz. İzlemediyseniz de bu iki filme de bir şans verin derim. İyi seyirler.
7


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024