Giriş Kayıt
Yorumlar (3)
default avatar
(7) -
İlk film kaba bir slasher filmiyken, bu sefer neredeyse 1 saate yakın fazla sürenin avantajı ile karaktelerle de özdeşlik kurabiliyoruz. Rüya sahneleri de yine ayrıca oldukça özenli ve başarılı çekilmiş.

İçerdiği yoğun sadist sahnelere karşın, filmin karikatürize tarafı, içerdiği şiddetin fazla rahatsız edici olmasını engelliyor. İnsanda bir çeşit çizgi roman okuyormuş hissiyatı uyandırıyor.

Senarist ve Yönetmen Damien Leone’yi gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Korku filmleri için çok iddialı olan 138 dakikalık süreyi muazzam şekilde doldurmayı başarıyor.

Kendi adıma bu kadar iyi bulmayı beklemiyordum. Senenin en iyi filmlerinden birisi.
8


avatar
(285) -
İlk film daha rafine bir yapımdı ve kesinlikle 80'lerin Slasher/B sınıfı filmlerinin havasını daha başarılı bir şekilde yansıtyordu. Gelgelelim devam filminde o ruh ve samimiyet büyük ölçüde kaybolmuş. Ayrıca gore dozunu artırmak isterken ölçüyü kaçırmışlar. Bir de senaryoya -hiç lüzumu yokken- bazı fantastik unsurlar eklemişler. Daha kompleks bir kurgu ortaya koyalım derken, açıkçası saçmalamışlar. Özetle ilk film çok daha güzel bir B yapımıydı. Bu ise abartılı, absürt ve boşluklarla dolu bir yapım olmuş.
4


default avatar
(30) -
Terrier 1 ve 2 yi izleyen biri olarak 2 filmi de hiç tavsiye etmiyorum, kıyaslama olarak gore - şiddet vs olarak izlediklerim; saw serisi - Hostel serisi vb gore filmlerde hiç yoktansa bir konu, bir ilerleyiş bir neden ve sonuç ilişkisi vardı. Terrier serisinde ise manyağın neden niçin yaptığına kim olduğuna dair bir bilgi bir anlatım yok, bomboş bir film ikilemi. Hiç tavsiye etmiyorum, güzel zamanınıza yazık olmasın. Bu yorumum 1 ve 2. film içinde geçerli!
2


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2022