Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(296) -
Reyting düşük kalmış efektler sahneler mekanlar çok güzel olmuş oyunculuklar da iyi Olmuş ilk fırsatta izleyin soluksuz tek seferde izlersiniz sarıyor
7


avatar
(767) -
Reyting neden bu kadar düşük anlamadım? Makyaj, efekt, hikaye, manzara, çekimler ve oyunculuklar makul. Hoş bir fantastik drama. Bu arada tür için korku da denmiş ama korku değil.
7


default avatar
(98) -
Filmin başındaki Nietzsche nin sözü çevrilmemiş. "Canavarlarla dövüşen, kendisi de bir canavara dönüşmemek için uyanık olmalı. Uçuruma çok uzun süre bakarsanız, uçurum da sizin içinize bakar"


Yorumlar (57)
avatar
(4224) -
İlginç bir konusu olduğu gerçek atmosfer bu türe göre çok iyi ve mekan seçimleri de uygun ancak o sıçramayı bir türlü yapamıyor. Belki iyi bir yönetmenin elinden daha iyisi olabilir. Geneliyle beğendim ama abartılacak şekilde olduğunu düşünmüyorum. Yine de gözünüz kapalı şekilde izlenebilir.
6


default avatar
(110) -
Güzel bir filmdi. Oyunculuk, atmosfer, mekanlar yerinde ve sizi içine alacak türden. Vermek istediği mesajlar var, kupkuru izlenirse pek anlam ifade etmez.
7


avatar
(489) -
Alegorik ve metaforik anlatımlar var mı diye olabildiğince dikkatli şekilde izlemeye çalıştım.Ancak öyle derin bir anlam içeriğine ulaşamadım.Gösterilenlerin altında farklı anlamlar aramaya pek gerek olmayan bir film.Hikaye klişeye yakın denebilir.Şaşırtıcı, hayret ettirici bir olayla karşılaşmadım.Oyunculuklardan bahsedicem ama iki oyuncu var zaten.Gruner karakterini canlandıran eleman daha iyi oynamış tabi ki.Genç olanın oyunculuğu biraz donuktu.Sakin kafayla, boş vakitte izlenebilir.Ancak izleyene pek birşey kattığı söylenemez.İyi seyirler.
5


avatar
(13) -
dünyanın öbür ucunda ıssız bir ada, iki adam ve bir deniz feneri, manzaralar eşsiz, film harika
7


avatar
(287) -
Senarist ve yönetmen kurbanı olmuş ve harika olabilecekken ortalama kalmış bir film daha. Herkes bu işi beceremiyor maalesef. Atmosfer ve oyunculuklar gerçekten iyi. Ama işte bunlar tek başına bir filmi mükemmel yapamıyor.

Birçok filmin sorunu olan senaryoda bazı küçük saçmalıklar ve karakterlerin gerçekçi olmayan davranışları bu yapımda da mevcut. Filmin sonu ise bana hiçbir anlam ifade etmedi. İşinin ehli kişiler yapsa efsaneler arasına adını yazdırabilecek potansiyeli harcamışlar maalesef. Ama şu hali ile de gayet izlenebilir.
6


avatar
(714) -
Bu tip yaratıkların olduğu filmleri (Descent, Pandorum), çok seviyorum ve bu filmi tesadüfen gördüm, nasıl kaçırmışım bunu gözden diye kendime kızdım..Heyecanla bi Pandorum çıkar mı dedim, lakin heyhat..Film asĺında çok iyi başlıyor, mekanlar çok güzel, çekimler çok güzel, konu da çok iyi..Ama, bir yerde tıkanıyor..Bence yönetmenden kaynaklanıyor..Eh işte..
6


default avatar
(208) -
kasvetli bir ortam. Yalnızlık ve hayatta kalmaya çalışmak. Bu bahsettiklerim size bir anlam ifade ediyorsa kesinlikle güzel vakit geçirirsiniz.
8


avatar
(1031) -
Güzel bir konu yakalanmış ama bir yere bağlanmıyor. Filmin sonuna dek kim bunlar ve neden sorularımın cevabını bulamadım. Havada bir sonla bitiyor. Ama genel anlamda hep bir merakla sıkılmadan da izledim. Ortam ve mekân güzel. Ben burada ne kadar yaşarım diye sordum kendi kendime. Herhalde maksimum 1 hafta diye cevapladım. Ortalama ama izlenebilir bir yapım. İyi seyirler... 5/10...
5


default avatar
(96) -
Genel konu itibariyle fena bir film olmadığı gibi,ıssız bir adada kadınsızlık sonucu zirve yapan abazanlığın insana neler yaptırabileceğine ve nefes alsın yeter fikriyatının reel uygulamasına şahit oluyoruz..Kimi zaman kadına şiddete hayır demeniz de olası .. Gülücük


avatar
(1234) -
Fantastik yapımlar nadiren ilgimi çeker. Kısaca fantastik film hayranı değilimdir. Sanırım bu nedenden dolayı bana biraz içi boş kalmış gibi geldi. Aslında çatışma sahneleri, oyunculuk, efekt güzel sayılabilir. Filmin esas anlatmak istediği konu da güzel. Ama böyle tadı tuzu az olmuş sanki.

Lakin kesinlikle türün sevenlerini memnun edebilir. Benden 6 puan.
6


avatar
(220) -
Bu filme bu kadar düşük puan nasıl verilmiş? Hayret ettim doğrusu... Atmosferi, konusu, kurgusu, hikayesi, heyecanı yerinde, damağınızda değişik bir tat bırakan harika bir film. Oyunculuklar harika, görsel efekte abanmadan, makyajlarla ve akıllı bir göz melekesiyle görüntü yönetmeni de harika bir iş çıkarmış. Kesinlikle kaçırmayın.
8


default avatar
(500) -
7 veya 8 lik bir film kesinlikle değil. konu güzel ama doldurulamamış bir film. hatta bittiği zaman kafanızda yürüttüğünüz çoğu tahmin cevapsız kalıyor.
5


avatar
(17) -
film gerek senaryosu gerekse de görselliği ile gerçekten uzun zamandır izlediğim orjinal filmlerden biri.konu biraz daha derinleştirilip detaylandırılmış olsa bence harika bir film ortaya çıkabilirmiş.bazı yorumlarda filme dayanamadım kapattım tarzı şeyler yazılmış.herkesin yorumu kendine ancak bu tarz bir filme böyle yorumlar yakışmıyor.beni tek rahatsız eden yaratıkların ''the shape of water ''daki canlıya bire bir benzemeleri.Ve anlamadığmız şeyler hiç var olmadıkları anlamına gelmez.benim tavsiyem kesinlikle yorumlara bakıp aldanmayın.bir çırpıda izlenecek bir film.
8


avatar
(6187) -
Gerçekten ilginç bir konusu olan farklı bir filmdi.Bizden farklı görünen ve yaşam şekilleri bize hiç benzemeyen her şeye nasıl düşman olduğumuzu onları nasıl bir tehdit unsuru olarak görüp yok ettiğimizi yok etmediklerimizi ise nasıl bize benzetmeye çalıştığımızı anlatan bir garip film.Belki de dünyanın en vahşi yaratığı gerçekten insanoğludur ! Sonuç olarak daha iyi işlenebilme olasılığı varken vasat kalmış bir film. İzlemek isteyenler için şunu yazayım sonuna kadar merak içinde izliyorsunuz en azında ben öyle izledim...


avatar
(882) -
Değişik bir konusu var fena da değil. Heyecanlı yerleri olduğu gibi dramatik bir havası da var filmin. Bence şans verilir, çok beklentiye girmeden izlenir.


avatar
(802) -
Gişe beklentisi olan yüksek bütçeli pek çok filmden çok daha izlenebilir bir film.Aksiyon, gizem ve biraz da psikolojik yönleri de olan izlemesi keyifli bir bilimkurgu.
7


avatar
(316) -
Yani yorumlara bakıp izleme kararı aldım, demek ki bazen yorumlara bakmadan iç güdüne güvenmen gerekiyormuş. Hiç bir anlam ifade etmeyen bom boş saçma sapan bir film.. Tavsiye etmem.
2


avatar
(401) -
Vallahi mr_nice guy arkadaşın yorumu film için tam bir açıklama olmuş. Senaryo tutarsızlıkları bir seyirci olarak sizi sinirlendiriyor ama çalışma oldukça iyi. Film çekimleri ve sinema dili açısından kendisini seyrettiriyor.
6


avatar
(2674) -
Film iyi mi kötü mü ortada kaldım doğrusu; sıkılmadan seyrettim ama havada kalan çok şey vardı...
6


avatar
(416) -
Farklı bir fantastik drama yapmaya çalışmışlar, aslında ben beğendim, sadece final biraz eksik kalmış yoksa daha yüksek puan verebilirdim. Herkesin seveceği bir film değil ama alışılmışın dışında olması izlettiriyor..
6


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film