Giriş Kayıt
Yorumlar (14)
avatar
(385) -
Belgeselcilik tekniği olarak bazı problemleri olsa da sonunda oğlunun konuşmasında gözlerim yaşarmadı desem yalan olur. F1 hiç takip etmedim, bir iki belgesel ve film izledim sadece. Ancak küçükken Schumacher hater'ı bir arkadaşım vardı, sürekli Alonso anlatır, Schumacher şöyle çirkef falan diye çekiştirirdi. Acaba bu belgeseli izleyince ne düşünmüştür?
7


default avatar
(32) -
Gözü kara kelimesi Schumacheri aklamak için en güzel yorum olur. Bir Hakkinenci olarak Schumiyi hep sadist, kazanmak veya kazandırmamak için gerekirse insanların canını tehlikeye atan bir psikopat olarak görmüşümdür, bu sporun ahlaksız üyesidir, belgesel de buna değiniyor zaten, F1 tarihinde sezondan diskalifiye edilen tek pilot.

Belgesele gelirsek güzel yağlayıp paklamış ama eksik kalan da çok yeri var. Mesela takım taktikleri gereği Barichellonun, ak sütü gibi helal liderliğini bir telsiz talimatıyla mecburen Schumiye vermesi, ardından podyumda ağlaması, Schuminin onun elini havaya kaldırması.
5


avatar
(161) -
Çok beğendim , özellikle Senna sahnesi tokat gibi çarptı yüzüme ..O zamana geri döndüm resmen . Formula shumi den sonra cazibesini kaybetmişti benim için. Anılarım canlandı , keşke gene o zamanki heyecanla izlesem diyorum ama olmuyor.. Reklam yasakları ve Shumi den sonra eski keyfi kalmadı..
8


avatar
(6083) -
Her şeyden önce sevdiğiniz bir karakterin hayatına tanık olmak ve sonunda yaşanan o hüzünü gözlerim dolu, dolu izledim. Özellikle eşinin " Ne olursa olsun elimden geleni yapacağım " sözü gerçekten beni çok duygulandırdı. Bence tarihinin gelmiş geçmiş en iyi pilotu olan Michael Schumacherİ daha iyi anlamak adına izlenmesi gereken bir belgesel ayrıca sağlıklı olarak ayakta olmasını tüm kalbimle dilerim...
10


avatar
(392) -
Ayrton Senna’dan sonra yüzüne oturan o ciddi ifade unutulacak gibi değil.. Schumacher inanılır gibi olmayan bu sonu ve bu hüznü keşke yaşamasaydı Sümüklü
Bakışlarının arkasında olağanüstü bir gizem var. Ve o gizemin yalnızlığı ..
9


avatar
(8252) -
Michael Schumacher gelmiş geçmiş en iyi formula1 pilotudur ve aynı zamanda belki de sahadayken en acımasız, en duygusuz, en gözüpek, kazanmak için hemen herşeyi yapabilecek bir adam! İşte tam da bu yüzden bir numaraydı! Benim için kariyerinin en kötü anı Rubens'in ilk sırada bitireceği yarışta takım emriyle ilk sırayı aldığı yarıştır. Ayrıca David Coulthard ile olan kavgası onun nasıl bir pilot olduğuna dair en büyük işarettir! Sanırım sorunu hallettiklerinde aralarında şöyle bir konuşma geçiyor. ' M.S.- Aynı anda hem önüne, hem arkana bakabilmen gerekiyor. D.C.- Gerçekten benim bu kadar yetenekli olduğumu mu düşünüyorsun?! ' Ayağı kırıldıktan sonra kazandığı yarıştan sonraki duygusallığı... Ve nihayet Jean Todt ile birlikte yenilmez armada olmaları... Bir de eskiden formula yarışlarından önce futbol maçları olurdu, keyifle izlerdik.


default avatar
(8) -
Formula 1 in en zevkli oldugu yillar onunla oldu. O biraktiginda formula 1 benim icinde bitmisti. Rekolari kirilsada, herkes onun F1 in en iyi pilotu oldugunu biliyor. Belgeselde gercekten harika olmus. Belgesel cok daha uzun olmaliydi. Ferrarideki sampiyonluktan sonraki yillari anlatilmamis. Hersey icin tesekkurler Schumi
10


default avatar
(6) -
şuan anlıyorumki erken bırakmış . Ve sonrraki dönüşünde Mercedesi bugüne getiren kişi olmuş bence


default avatar
(24) -
Schumacher fanı olmama rağmen izlerken duygulandım. Ancak bir yarışçıya ait bir belgeselde onun kariyerinde en çok onu etkileyen pilotların daha çok konuşması daha doğru olurdu. Massa yok, Alonso yok, en önemli isim Barichello yok. O yüzden bence eksik olmuş. Yinede ustanın geçmişi, Senna'nın kayından duyduğu üzüntülü anları ve insan olduğunun ispatı olan anlarının hatırına 7 veriyorum. Nur içinde yat Schumacher.
7

Cevaplar (1)
default avatar
(32) -
adam daha ölmedi
5


1
| Bildir


avatar
(179) -
İşte gerçek bir efsanenin hayatı.... Keske sağlığı yerinde olsaydı da kendi anılarını kendi anlatımıyla dinleseydik. Şimdiki f1 pilotlarını ilgili olmayanlar hariç kimse tanımaz ama Schumacher dediğin zaman herkes tanır. Gerçek bir motivasyon kaynağı. Senna'nın da belgeseli mevcut onu da akabinde izlemenizi tavsiye ederim.


default avatar
(1) -
İzlerken fark ettim ki bu adamı canlı izlemiş birisi bu belgesele istese de kötü puan veremez. Birçok yarışını izlemiş birisi olarak çocukluk kahramanımın hayatını gayet güzel anlatmışlar. Belgesele Monaco GP'yi onun kamerasından tam turu ile başlamaları ayrı hoşuma gitti. Son yılların en çarpıcı belgeseli.
10


avatar
(546) -
Bütün kariyerini canlı izlemiş biri olarak izlerken çok duygulandım. Hockenheim da kazandığı yarışta oradaydım.

Çok iyi çekilmiş bir belgesel. Doğrusuyla yanlışıyla tarafsız çekilmiş. Uzun zamandır izlediğim en güzel işlerden biri.
10


avatar
(495) -
"Aile Babası" adam gibi adam Schumacher... izlerken epey duygulandım, çünkü seneler sonra anladım ki hayattaki en büyük 2 şansım 2 Michael'ı döneminde izlemekmiş: "Jordan ve Schumacher".
Objektif bir yorum yapmam zor maalesef bir Tifosi olarak; o yüzden Formula 1 izleyip seven birisi için güzel bir arşivlik iş olmuş, pit dışındaki Schumacher daha ön planda idi bana göre.
10


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024