Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(54) -
Tek mekanda geçen, ama konuşulanların sadece bizim için değil, bir çok insanın yaşantısı için önemli olduğunu düşündüğüm. Gayet iyi bir senaryoya sahip film.

Mutlaka izlenmeli... Hatta, bir arkadaş grubuyla izlenmeli ve tadı çıkarılmalı...
9


avatar
(691) -
Öncelikle belirtmek isterim ki film bilim kurgu. Düşük bütçe ile hazırlanmış ve bir oda içinde tamamlanmış. Peki nasıl oluyorda otuzbinin üzerinde oy ile sekiz alabiliyor.

Diyalektik! Müthiş bir oda. Müthiş bir sohbet. İnsanın içinde olup bi kaç soru sorası geliyor... Gerçekten etkileyici...

Düşük bütçeli bir film yapıp bir oda içinde bir sohbet kurgulasak, ilgi çekici olsun diye konuyu tabi ki yaratılıştan, dinlerden, öğretilerden seçerdik. Seçim bence çok başarılı. Kişisel görüşümü saklıyorum. Ayrı bir tartışma başlığı açabiliriz bunun için ancak ben bu filmi öncelikle Envolve, Beytekin hocam, Chakal üstad, Neo25, frost, Levis, solidsnake, alessa(keşke oda okusa yazdığımı), ramirez, Massive Yeliz abla ve aklıma şuan ismi gelmeyen ancak konu üzerinde iki kelime etmek isteyecek herkesin izlemesini isterim. Başka bir başlık altında güzel bir sohbet ortamı yakalanabilir...

Notuma gelince; Filmin daha uzun ve konunun daha evrensel olmasını isterdim. Kafamızı kurcalamayı başarıyor ancak ben allak bullak olmasını isterdim böyle bir fikirle...

8 / 10

8


avatar
(240) -
Bu film için denebilecek çok şey yok aslında.Son dönemde bu filmle kıyaslanabilecek tek film The Sunset Limited ile kıyaslarsak daha çok kişinin olması daha çok fikir belirtmesi filmi güzelleştirmiş.Değindikleri konular genel ve çok iyi ama son zamanlarda dinlere aşırı yüklenilmesi sanırım filmin reaksiyon beklemesi amacındandır.Kurgu ve işleniş mükemmel kesinlikle bir sanat eseri bile olabilirdi ama oyunculukların normal olması filmi direkt etkilemiş.Hararetli tartışmalar beklerken vasat ve yelkenleri hemen suya indirmiş bir konuşmacı topluluğu görmek kötü olmuş.Artı olarak böyle bir filmde final çok aceleci olmuş sanki hemen bitirilmek istenmiş gibi bu durum filmi kötü etkilemiş.Sonuç olarak kesinlikle seyredilmeli kategorisinde kaçırmayın.
8


Yorumlar (145)
avatar
(28) -
Süper ortam, çok keyifli ve sürükleyici, saatler sürse izlenecek bir film. Süresi bu açıdan yetersiz. Ben hep piramitler gibi gizemli yapılar hakkında sorular bekledim ama gelmedi Gülücük Ayrıca günümüzde hava kirliliğinin, değişen katkı maddeli beslenme alışkanlıklarının, başta bahsedilen hücre yenilenmesi olayını nasıl bozmadığı veya oldman ın bu konudaki önlemleri üzerine de soru cevap gelebilirdi sanki. Normalde filmlerde fazla diyalog sevmem, bu filmde tam tersi muhabbet bitmesin istiyorsunuz.
9


default avatar
(326) -
orijinal bir hikaye. yeni izleme fırsatı buldum ve çok beğendim. durağan ilerliyor ama hikayesi sizi içine çekiyor. aldığı puanı sonuna kadar hakediyor. belki de daha fazlasını
8


avatar
(2674) -
Sürprizbozan: Göster


Aslında konusu ilginç; hatta tek mekanda geçmesine ve sırf diyaloglara dayanmasına rağmen hiç sıkıcı değil aksine ilgi çekici. Ama ne zamanki din konusuna girdi (-ki bence haddini aştı ve abartı derecesini kat kat yükseltti) o zaman dikkatimi biraz kaybetmeye başladım.

Değişik bir film seyretmek isteyenlere tavsiyedir.
7


avatar
(157) -
Düşük bütçeyle etkili bir bilim kurgu filmi çekilebilir mi... Böyle bir senaryo ile çekilebilir. Oyunculukların ön planda olmadığı, sohbetin güzel kurgulandığı, başarılı bir film. Sekansının olmasını isterdim. Beynimi daha çok deşmesini, kafayı yedirmesini bekledim açıkçası. Finaline hızlı bir geçiş yapıldığını düşünüyorum. Onun haricinde film gayet iyidi. Herkese iyi seyirler.
8


avatar
(16) -
Puanını fazlasıyla hak eden, bir an olsun diyalogları kaçırmak istemeyeceğiniz, gizemini son sahneye kadar koruyan, derin felsefik mevzuların çok anlaşılabilir şekilde işlendiği, entelektüel seviyesi yüksek izleyiciye muhteşem anlar yaşatan ve film bittikten sonra geçmişe ve tarihsel akışa sorgula bakmanıza sebep olacak çok değerli bir film. Son sahnesine ise bayıldım. Açıkçası daha farklı bir son bekliyordum. Bu filmi yaptıkları için tüm ekibe teşekkürler...
8


avatar
(817) -
Tek mekan ve bol diyalog, 0 aksiyon. "Tur bitti, herkes insin" dediğinde bitmeliydi diye düşünüyorum. Bence o şekilde daha akılda kalıcı bir film olurdu. Ha bir de 12 Angry Men filmindeki gibi daha hararetli tartışmalar olmalıydı. Neyse, yine de çok iyi yazılmış bir senaryoya sahip. Senaryosu gibi kendisi de çok iyi. Ama izleyen kişi fikirleri oturmamış biriyse bu iyi filmi izledikten sonra iyi olmayabilir. 
8


default avatar
(138) -
Düşündüren ve sorgulamaya iten tek mekanda geçen kaliteli bir yapım. Din ve yaratılış üzerine ilginç yorum ve fikirler getiriliyor. Özellikle Hristiyanlık için önemli öz eleştiriler de yapılıyor. Yine gılgamıştan beri insanın en önemli sancısı olan ölümsüzlüğe dair psikolog ile olan diyaloglarda başarılı. İnsan bir an olsun sıkılmıyor, her şey çok akıcı ilerliyor. Oldukça özgün bir senaryoya sahip. İzlemek isteyenlere izlemesini tavsiye ederim.

Filmden bir söz :

Yaşam süremizi uzattık ama bugünkü dünya yaşamak için artık uygun bir yer değil.
8


avatar
(817) -
The Man From Earth 2000'li yılların bir göz atılması gereken filmleri içinde. Farklı konusu sayesinde bir an olsun sıkmadan izletebiliyor kendini. 

Yan karakterler bence zayıf kalmış. Bir de finali fazla hızlı gelişiyor. Bunların dışında taş gibi film. Arkadaş ortamında belki daha çok keyif verebilir. Yani ben arkadaşım olmadığından öyle yapamadım ama siz deneyin bunu.
8


avatar
(48) -
Tek bir odada geçen bir filmden bu kadar zevk alacağım aklımın ucundan bile geçmezdi ama bunun senaryosu resmen mu-az-zam! İzleyin, izlettirin.
9


avatar
(180) -
çok mükemmel değil bence bilindik şeyler üzerinden ilerleyen bir film aradığım tadı bulamadım.
5


default avatar
(71) -
14 000 yaşında bir adamla tarihi tartışmak ; tek mekanda belli bir toplulukla başlayıp ve biten , özellikle din ve yaratılış konularında ki fikirleri muhteşem yansıtan özel bir film
9


avatar
(392) -
Feci halde cezbedici kahredici bir hikaye Gülücük Hey John ben öleceğim ama sen en nefis yaşında( 35 ) yaşamaya ve tatmaya devam edeceksin. Bütün acılarına rağmen .. Öğrenmenin yaşı yok ölene dek öğreneceğiz doğrusunun zamana ve lisana sığmayan daha doğrusu sığdırılamayan gerçek bir irdelemesi mümkün mü bilim ve analitikle ? Elbette değil ..
" Tur bitti herkes insin .. "
Hey John; bizi makaraya sardın ama çok iyiydin
Seni namussuz .. Gülücük
8


avatar
(61) -
En sevdiğim 3 filmden biri. Denecek fazla bir şey yok efsaneyi anıyoruz sadece Gülücük
9


default avatar
(16) -
Mantikli tarihi bilgisiyle, butun akademisyen arkadaslarini dumura ugratan arkadas, hayati tekrar sorgulatiyor. Dinler ve dini kisilikler arasi baglantilar gun yuzune cikiyor. Acabami dedirtiyor ! Izlemenizi tavsiye ederim.
10/7
7


avatar
(6235) -
Bende bugün izleme fırsatı buldum ve çok çok değişik bir konuydu .Genelde izleyicilerin çoğunluğu beğenmiş. Film bir odada geçmesine rağmen ilk 20. dakikadan sonra kopmanız mümkün olmuyor Film çok ilgimi çekti ve beğendim Film izlemeyi sevenler mutlaka izlemeli diyorum aksiyon heyecan gerilim beklentisinde olanlar uzak dursun....


avatar
(8437) -
Entellektüel bir arkadaş ortamında, din, insanlık gibi konuların dibine kadar konuşulduğu farklı bir film. Bir arkadaşın dediği gibi; ' güzel bir kitap okumak gibi, bu filmi izlemek... ' Bir film, kitap ya da fikirle inancınızı kaybetmekten korkuyorsanız, belki de çoktan korktuğunuz başınıza gelmiştir!


avatar
(11) -
Harika ötesi bir film. İzlerken sizi koltuğunuzdan koparıp başka dünyalara taşıyor.
8


default avatar
(311) -
Nasıl bu kadar puan almış ve izlenmiş hayret. Çok basit bir senaryo, sıkıcı ilerleyen amaçsız bir film. 1 buçuk saat gereksiz geyikle geçiyor. aman izlemeyin. zamanınıza yazık.
3


default avatar
(85) -
Saçma sapan ve bir buçuk saatin boşa harcandığı bir film. Bir prof. ün milleti kafaladığı geyik tarzında ve bir odada geçen sıkıcı film. kesinlikle uzak durun. 3/10
3


default avatar
(133) -
Film kesinlikle beni şaşırtan filmlerden. Başlık ve afiş nedeniyle bilimkurgu filmi olduğunu düşünmüştüm ama beni çok şaşırttı. Hele ki ilk 45 dakikada "Neler oluyor ya, böyle bir filmi nasıl kaçırırım" diye kendi kendime heyecanlandım, kalp atışlarım falan arttı. Böyle beklenmedik anda bulunan bir hazine gibi gelmişti. Bundan sonrası spoiler:
Ama ikinci kısımda, din mevzusuna girdikleri anda filmden sıkılmaya başladım. Elbette böyle bir konuya girilecekti, ona bir şey demiyorum. Biz de böyle bir şeyle karşılaşsak dinleri sorardık ama tek var olan din Hristiyanlık mı ya da azıcık da olsa lafı geçen Yahudilik mi? Ucundan kıyısından bile olsa İslamiyete hiç girilmemesi çok büyük bir eksiklik. Ayrıca binlerce yıl yaşamış bir insana sorulacak başka dünya kadar soru olabilirdi. İlk 45-50 dakikadaki onlarca sorudan ve farklı konudan sonra, filmin kalanında tek konudan sorularla ve sadece Hristiyanlık çerçevesinde ilerlemesi beni tatmin etmedi.
Çekim teknikleri de çok iyi değildi sanki, senaryoda da boşluklar var gibi. Ama sırf filmdeki muhabbetler için bir daha bir daha bir daha izlenebilir.
6


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 6 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film