Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(137) -
amerikalıların yaptıgı ve izlemedikleri filmler arasında en mükemeli dünya düzenine alaycı bakışıyla kesinlikle izlenmeli ilk 250 degil böyle filmleri izleyin Bay Bay
10


default avatar
(250) -
Mükemmel ötesi bir film bana göre. Konunun tüm çığlaklığıyla ve şaşırtıcı bir şekilde dile getirildiği bir film. Sonunda verilen mesaj ve söylenilen gerçek sözler, dünyanın acı ama gerçek durumunu gözler önüne seriyor. Ben epeydir bekletiyordum filmi, izlemek henüz nasip oldu, benim yaptığım bu hatayı yapmamanız dileğiyle
10


default avatar
(211) -
Harika film. Kesinlikle izlenmeli.


Yorumlar (49)
default avatar
(14) -
Filmler yalnızca izlediğimizde zevk alacağımız video kayıtları değildir. Filmler insanların hayat felsefelerini oluşturabilir, onlara yön verebilir. Bu film gözler önüne serilen savaşlar için farkındalık yaratılıp insanın vicdanını sorgulamasına neden olmuştur. Her film iyi değildir fakat bazı filmler büyüleyicidir.
8


avatar
(5993) -
Gerçek olayları temel alarak, silah tüccarlığını konu edinen film. İzlediğim sahnelerin çoğu tüylerimi diken diken etti bu yüzden savaşa nereden, hangi gözle bakıyoruz?. Bir silah tüccarının, savaşan halklara, ölümlere, senin benim hiç bakmadığım bir gözle baktığını görüp, insanlıktan utanılacak bir durum. Ayrıca film ABD yapımı olmasına rağmen son sahnede filmin ABD'nin de arasında olduğu 5 ülkeye geçirmesi beklemediğim ama çok iyi bir sahneydi.Kesinlikle izlemesi gereken bir film..
9


avatar
(437) -
beğendiğim kadar etkileyici de bulduğum bir filmdi... mutlaka, dikkatlice birkaç defa izlenmesi gerekli... yönetmene, senariste ve tabii ki nicolas cage 'e saygılarımı sunuyorum. özellikle nicolas cage'in böyle bir senaryoyu kabul ederek, filmi başarılı oyunculuğuyla tek başına alıp götürmesi bir yana, aynı zamanda filmin yapımcılarından birisi olması kendisine büyük sempati duymama neden oldu.

tabii ki daha başarılı savaş karşıtı filmlerin olduğunun da farkındayım. ancak sanıyorum bu filmi özel kılan, amerika'yı ve diğer bazı büyük ülkeleri geyet açık bir dille suçlayan cesur bir "hollywood filmi" olabilmesi...

sonuç olarak; her şeyiyle çok başarılı, çok tatlı, çok dramatik, çok özel bir film...
9


avatar
(50) -
Nicolas'ın parlaması, Filmin beklenmedik şekilde iyi olması ve düzeni ortaya koyan çarpıcı bir film. Tekrar tekrar izlenisi bir havası var.
8


default avatar
(1082) -
Bir uluslararası silah satıcısı Nicholas Cage'in hakkında parlak bir film kesinlikle parlak hatta ötesi.. . Bu film dramatik, eğlenceli ve çok eğlenceli. Cage, en iyi performanslarından birini, Matchstick Men'lerle eşit olarak ve Las Vegas'tan çıkarıyor. Bu filmde Jared Leto da güzel Bridget Moynahan gibi oyuncaların katkısı ile daha iyi oldu, ancak Ethan Hawke, Cage'i takip etmeye çalışan Interpol ajanı olarak en iyi destekleyici performansdı...İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırmak anladımında harika bir atasözü vardır. Acaba hollywood bu filmle alakalı özeleştir yapma gereğini mi duydu!!! Enfes bir yapım ve gerçekleri göstermesi açısında harika.. Dünya'daki savaşların hiç bitmemesi konusunu düşündünüz mü, düşündüyseniz neden her bölgede savaş var!!! Kaos ortamından yararlanarak bölgeleri ele geçirmek ve savaşı finanse ederek servetlerine servet kazanmak..
10


default avatar
(166) -
Terminolojideki adı neydi, tam olarak hatırlayamadım şimdi. Sorumluluğun Dağılmasıydı (Sorumluluğun Paylaşılması) sanırım. İkinci Dünya Savaşı'nın sonrasında yapılan bir araştırma sonucunda çıkan netice şu ki; Hiroshima ve Nagasaki'ye atılan atom bombasından hiçkimse kendisini sorumlu hissetmiyormuş. Ne Eisenhower, ne Paul Tibbets, ne Charles Sweeney ne de bir başkası. Herkes hem de herkes 'Ama ben sadece ... yaptım. Suçum yok.' diye savunuyor kendisini. Film de tam olarak bu... 'Benimle ne alakası var? Ben yapmazsam başkası yapacaktı. Biri yapacaktı madem ben yapayım dedim işte.

Sürprizbozan: Göster


Çok kez izlediğim birkaç filmden biri. Uzun süredir 'Tekrar izlesem ya' diye düşünüyordum. İyi de yapmışım.

Film bir övgü mü, sövgü mü tam net değil. Büyük ihtimalle göz yumulmuş olması bundan olmalı Hollywood'da. Bazen Orlov'a yakın hissediyorsunuz kendinizi izlerken. İçten içe destekliyorsunuz bile.

Gerçek hikayeye dayanan bu politik biyografi #Cage'in son iyi işlerinden biri. Tek başına götürüyor filmi hatta. Diğer oyuncuları ezmiş adeta. Ama #Leto'nun oyunculuğunu es geçmemeliyiz.

Mükemmel bir açılış ve kapanışa sahip bir defa. Ve onlarca mükemmel replik ve tirattan oluşuyor. Herkesin seveceği filmlerden yani. Populist çünkü. Herkesin (silah tüccarlarının bile) 'Keşke' dediği bir şeyi söylüyor bize.

Müzik seçimlerinin de son derece yerinde olduğu filmin senaryosu #BloodDiamond filmine benzer bir şekilde. Hatta sadece metalar farklı. #iyiSeyirler.


default avatar
(28) -
Herkesin vardır şiddetle tavsiye ettiği bir film.İşte benimki de bu film.10/10
10


avatar
(296) -
Nicolas Cage'nin en iyi filmlerinden bir tanesi mutlaka izleyin 8/10
8


default avatar
(102) -
YAPTIĞI GÖNDERMELER NEDENİ İLE HAKETTİĞİ DEĞERİ GÖRMEYEN GERÇEK BİR BAŞYAPIT 10 ÜZERİNDEN 10

dünyada varolan tüm savaşların gerçek sorumlularını ve gerçek sebeplerini açıkça işleyen film
anti-amerikan duyguları kabartırken, sovyet rusya'nın dağılışından sonraki dönemleri de mükemmel bir şekilde işliyor. şiddetle tavsiye olunan film, türünün en iyi örneklerinden biri.Bana göre hakettiği değeri görmeyen 2005 yılının başyapıt filmlerinden

filmin başındaki açılış sahnesinde şu anda dünyada dolaşan 550 milyon ateşli silah var bu da her 12 kişiden birinin silahlı olduğunu gösterir. şimdi sorulması gereken geri kalan 11 kişiyi nasıl silahlandırabiliriz ?"

filmi izlediğiniz zaman,dünya da savaşın asla bitmeyeceği gerçeğini bir kez daha anlayacaksınız silah tacirleri,devletlerin oyunları

dünyada varolan tüm savaşların gerçek sorumlularını ve gerçek sebeplerini açıkça işleyen film
anti-amerikan duyguları kabartırken, sovyet rusya'nın dağılışından sonraki dönemleri de mükemmel bir şekilde işliyor. şiddetle tavsiye olunan film, türünün en iyi örneklerinden biri.gerek replikleriyle gerek oyunculuğu ile gerekse aşmış seneryosu ile başyapıt bir filmdir. hele ki işlemek istediği çağımızın en büyük sorunlarından biri olan silah kaçakçılığını gayet bağımsız ve cesur bir şekilde seyirciye aktarmış bir yapım kanlı elmas filmiyle paralellik kursamda bütünüyle iki filmin birebir aynı olduğunu söylemek güç savaş tanrısı kendi olabilmeyi başarabilmiş filmlerden

andrew niccol son dönemlerin önemli yönetmenlerinden.gattaca gibi bir film yazıp, yönetmiş.truman show gibi bir filmin senaryosunu yazmış kendine özgü bir sinema diline sahip olabilmiş özgün bir senarist-yönetmen.film bir kurşunun hikayesiyle başlıyor.o kurşun bir afrikalı çocuğunun beynine saplanarak hikayesini sonlandırıyor.işte onun hikayesinin bittiği yerde de adamımız yuri orlov'un hikayesi başlıyor.adamımız silah kaçakçısı.filmimiz bu hikaye üzerine temelleniyor.yuri orlov filmin kahramanı mı yoksa anti kahraman mı izlerken siz karar vereceksiniz.niccol onu sevimli bir karaktermiş gibi yansıtsa da aslında inceden inceye dalga geçiyor sonucuna vardım filmin sonunda.tek derdi kendi parasını kazanmak, ben yapmasam da nasıl olsa birileri bu işi yapacak.o zaman ben yapayım mantığında olan bir adamı her ne olursa olsun sevmek pek mümkün görünmüyor.film kahvelerde bile geyik muhabbetine konu olan silah, silah kaçakcılığı mevzusunu yalın, akılda kalıcı ve içinde ironi barındıran; ama asla gerçeklikten taviz vermeyen bir biçimde anlatıyor.kesinlikle etkileniyor kızıyor, küfür ediyor, bağırıp. çağırıyor.sonra da burger king;den hamburger ve cips alıp hayatınıza kaldığınız yerden devam ediyorsunuz.siz hayatınıza kaldığınız yerden devam ederken, dünyanın bir yerlerinde özellikle dünya'nın gözyaşı olan afrika'da çocuklar ölmeye devam ediyor.afrika'da nefes almak bir lüks çünkü çocuklara film, çarpıcı cümle konusunda ise müthiş özellikle filmin başında yuri şöyle sesleniyor dünya üzerinde yaklaşık 550 milyon adet silah var. yani dünyada her 12 kişiye bir silah düşüyor mesele şu öteki 11 kişiyi nasıl silahlandırırız? ya da 14 yaşında birinin attığı kurşun 40 yaşında birinin attığı kurşun kadar etkilidir
izlemeyen sinemasever dostlara şiddetle tavsiye ederim 10 üzerinden 10
9


default avatar
(15) -
Senaryosuyla oyuncularıyla süper bir film izlemeden geçmeyin


avatar
(8095) -
dünyadaki sistemi çok güzel anlatan bir film! kesinlikle izlenmeli, izletilmeli... gerçekler bazen çok can acıtıcı olabiliyor...


avatar
(1418) -
N. Cage'in en sevdiğim filmi... Anlatımı çok güzel, sürükleyici bir film.

Yuri, Ukrayna'lı bir adamdır. Soğuk savaş yıllarında ailesi ile birlikte Amerika'ya göç etmiştir. Bir şekilde kaçak silah ticareti işine girer ve bu işte çok başarılı olur. İşleri o kadar büyük olur ki bir interpol ajanı tarafından takibe alınır.

Silahları genelde Afrika'nın diktatörlükle yönetilen ufak ülkelerine satar. Karşılığında kimi zamam uyuşturucu kimi zaman elmas alır. Interpol ajanı onu suçüstü yakalar ama tutuklayamaz çünkü o, büyük devletlerin kaçak silah sattırdığı bir aracıdır.

Düşündürücü ve etkileyici...
8


default avatar
(4) -
Film az önce bitti.Amerika dan çıkmış, Amerikayı ve diğer silah tüccarlarını anlatan bir film.Ve son olarak alıntı yaparak tamamlıyorum.
Özellikle de tanık olduğu şiddete "Bu bizim savaşımız değil" diyerek gözlerini yumanlar için.

Çünkü bugün değilse bile yarın, o savaş sizin savaşınız olacaktır
8


default avatar
(10) -
amerikanın ve terörün nasıl nasıl oluştugunu anlatan çok iyi bir film izlenmesi gerekir kaç yıldır aynısı ülkemizde yapılmaya çalışılıyor fakat böyle bir millet gördüklerini yada karşılaştıklarını sanmıyorum.
7


avatar
(50) -
Lord of War
Afiş - Giriş - Bitiş... Aşırı beğendim. Filmin temposu ne çok yükseldi ne de fazla düştü.
Verilmek istenen mesaj fazlasıyla verildi. Ancak mükemmeli de yakalamakta zorlandığını ifade etmeliyim. Buna rağmen kesinlikle izlenilebilir 8 olamamış bir film...
7


default avatar
(98) -
herhalde gelmiş geçmiş en iyi film açılışına sahip yapım. resmen daha ilk dakikada tokadı geçirdi
7


default avatar
(28) -
gerçekten çarpıcı izlenilmesi gereken bir fim
10


default avatar
(5) -
Filmin uzun yıllar önceden yapılmasına rağmen izlemem geç oldu ama zengin olmak için çok iyi bir yöntem çok dikkatimi çekti Gülücük
nicolas Cage nin başrolun deoynadığı en iyi filmi diyebilrim
9


avatar
(270) -
Hayatımda izlediğim en çarpıcı filmlerden birisi her ne kadar alaya alsak da normalleştirsek de dünyanın halini çıplak gözle gösteren film.Oyunculuklarıyla dramıyla kara mizahıyla ironileriyle fevkalade şekilde işlenmiş senaryo hala tereddüt eden varsa hiç düşünmesin izleyeceği tüm filmleri askıya alıp bu filmi izlesin.
9


avatar
(314) -
ahhh ahhh nerede eski Nicolas.Son 5 filmine bak birde eski filmlerine anlayacaksınız adam ne hallerde.Parası yokta o yüzden mi 3.sınıf filmlerde oynuyor şu sıralar çözemedim.Ama hala umutluyum bu adamdan 
8


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024