Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(511) -
keşke şu seriyi kafamdan çıkarıp hiç izlememişim gibi tekrar izlesem
8


avatar
(574) -
Serinin devamını bozmadan ilerletmişler helal olsun diyorum. Hiç olmazsa filmin neyden ibaret olduğunu anladık. sadece ilk bölümünü izleyenler için söylüyorum konun detayları bu seride.
8


avatar
(404) -
kalite seviyesini muhafaza eden güzel bir devam filmi...

3. bölümü sabırsızlıkla bekliyorum...

Sürprizbozan: Göster
8


Yorumlar (24)
avatar
(1026) -
Göreceli olarak çoğu kişi aksiyon ve müzikler daha iyi olduğu için ilk filmi beğenebilir ama bu filmi daha çok seviyorum. Muhteşem diyalogları ile tam tarantino filmi olmuş. Bill ile olan final kısmı başlı başına efsane ama benim favori kısmım T Pai mei ile olan muhabbetler, adam tam bir trol. Filmi yapılacak adam. Tarantinodan defalarca izlemelik bi seri. Zaten 3 kere izledim, abuk subuk marvel filmleri izlemek yerine ki zaten beğenmem iyice de bozdular, bu filmi tekrar izlemeyi tercih ederim.
9


avatar
(1723) -
bence ilkinde iyi çünkü olayların geçmişi irdeleniyor, mezarlık sahnesi efsane, tam tarantino tarzı vahşi ve etkili...
8


default avatar
(1082) -
Vol.2 karakterlerin gerçekten ne olduğunu açıklayan bazı geri dönüşler hariç, hemen hemen Vol.1'in yerini aldı. Uma Thurman, gelin olarak geri döndü ve sonunda onun gerçek ismini öğreniyoruz

Ayrıca Daryl Hannah(Bizim eski deniz kızımız eski aşkımdır kendileri), tek gözlü katil olan Elle Madness olarak geri döndü, Michael Madsen, Bill'in bebek / kaybeden kardeşi Budd'i oynadı ve meşhur Bill, David Carradine tarafından canlandırıldı.

Performanslar harika, Uma Thurman, gelin olarak harika bir performans sergiliyor, sonunda karakterini biraz daha iyi tanımaya çalışıyoruz ve neden "Kill Bill" olmak istediğinin gerçek nedenlerini öğreniyoruz.

David Carradine'in Bill'i oynamak için mükemmel olduğunu söylemeliyim. Büyük karizması var ve o kadar pürüzsüz, onu sevmemek imkansız. Daryl Hannah'nın performansı da harikaydı ve Michael Madsen de öyle.

Bir kez daha müzik bu filmde önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor, müziğin insan üzerindeki etkisini burada rahatlıkla anlayabiliriz, çok iyi seçilmiş ve her sahne için müzik mükemmel bir şekilde uyuyor.

Bill (Carradine) ve The Bride (Thurman) arasındaki diyalogu özellikle beğendim, onların tüm Tarantino diyalogları gibi zekice ve harika olduklarını düşünüyorum.Bu filmi bir 10/10 verdim, sevdim, harika, harika diyaloglar, harika performanslar, harika dövüş sahneleri, her şey harikaydı! Ve sanırım Uma Thurman ve / veya David Carradine (en azından onun) bir Oscar için aday gösterilmeli, mükemmellerdi ve uluslararası film yapımcılarının bunu kabul ettiğini hak söylüyor.

Tarantino sen en iyisisin!
10


default avatar
(74) -
Gerçek, acımasız
Sürprizbozan: Göster
en sevdiğim
9


avatar
(511) -
keşke şu seriyi kafamdan çıkarıp hiç izlememişim gibi tekrar izlesem
8


avatar
(8357) -
Su serinin güzelliğini hangi filmde bulabilirsin. İzlemeyen kalmamıştır ama kaldıysa da bir zahmet izlesin.


avatar
(30) -
Bütünü tamamlayan bir parça bence bu film. Daha az aksiyon ama daha çok bağlayıcı nokta, güzel ama ilki gibi bir tad vermiyor
8


default avatar
(83) -
Bu film Tarantino'yu tekrar sevme sebebimdir, efsanenin devamıdır.
10


avatar
(168) -
Güzel bir devam filmi.
10


default avatar
(488) -
Kan cümbüşlü ve absürt eğlenceli Kill Bill 1'den sonra seriye son noktayı koyan Kill Bill 2 ile karşı karşıyayız. Peki bu filmin durumu ilk filme göre daha mı iyi? Bu konuda biraz hayal kırıklığı yaşadım işte.

İlk filmde Tarantino, alışıldık stilinin dışına çıkıp gelmiş geçmiş en kanlı, en absürt ve en eğlenceli filmlerinden birini yapmıştı. Daha çok Anime tarzına girmişti. Ama bu filmdeyse eski tarzına geri dönüyor ki, bu beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Aksiyon sahneleri ilk filmdeki kadar gürültülü değil ve özellikle de final sahnesinin daha etkileyici olmasını beklerdim.

Uma Thurman için lafım yok zaten. Ya da senaryoya. Sadece Kill Bill'in temposunun dışına çıkıp daha klasik bir filmin sunulması biraz kötü olmuş.

Ama bu filmin de iyi yanları var. Mesela Gelin'in tabuttan çıkmaya çalıştığı sahne ve Elle Driver ile olan dövüş sahnesi oldukça iyiydi. Aslında absürtlük ve yapılan tarz yine aynı ama bazı şeylerin değişmesi pek iyi olmamış sadece. Yoksa yine iyi bir devam filmi olmuş.

Yani, Kill Bill iyi bir seri. İlk filmin aksiyona ve ikinci filmin daha çok flashbecklere dayalı olduğunu düşünürsek, birbirlerini tamamlıyorlar aslında. Filmi izlerken vaktin nasıl geçtiğini anlamadım. İzlemenizi tavsiye ederim.

Not: Finalde yazılar akarken Gelin'i Anne (Mommy) olarak tanımlamaları da oldukça hoştu.

Dipnot: Filmde hiç farketmememe rağmen Samuel L. Jackson'ın da bir sahnesi varmış. Filmi izlerken hiç farketmemişim ama daha sonra onun düğün salonundaki piyanist olduğunu öğrendim. Şaşırtıcıydı.

SONUÇ: İlk filmin biraz altında kalmış olsa da Kill Bill'in 2. filmi yine eğlenceli bir seyirlik ortaya koyuyor.

FİLMİN İYİ YANLARI:

+ Gelin'in tabuttaki sahnesi ve dövüş sahneleri.
+ Sürpriz olan bazı sahneler.
+ Absürt tarz.

FİLMİN KÖTÜ YANLARI:

- Filmin tarz değiştirerek ilk filminin biraz altında kalmış olması.
- Aksiyondan çok flashbecklere kaçılmış olması.
- Finalin gürültülü yerine sakin bitmesi.

TOPLAM PUAN: 7.8/10
7


default avatar
(74) -
Kesinlikle kalitesine laf yok ama ilk filmin yeri ayrıdır ilk filmdeki savaş sahneleri olsun filmin hareketliliği olsun. Özellikle de müzikleri ilk filmde ki müzikler beni benden alıyor
8


avatar
(95) -
Başarılı devam filmlerinden biri. 3 çıkacak diyolar umarım doğrudur
10


avatar
(435) -
''o kadın intikamı hakediyor bill,bizler de ölmeyi..'' ilk filmi mükemmel bir şekilde tamamlayan adına yakışır bir final.tarantino filmi ikiye bölmek asla istememiş ancak weinstein ların ısrarı sonucu vol.1-2 olarak ikiye ayrılmıştı.özellikle son yarım saat-45 dk sında ortaya çıkan gelişmelerle sebepler anlaşılıyor hikayeye vurucu bir son nokta,sürpriz bir final koyuluyor.aksiyonu o kadar olmasa da western tarzı hissediliyor müzikler ve hikayenin tahmin edilemez virajları ise başınızı döndürüyor.teşekkürler Q.T.
10


default avatar
(155) -
İlk filme göre daha az dövüşme sahnesi var ve diyaloglar daha fazla olmuş.Ama QT
hayranı olarak büyük bir zevkle izledim.Mutlaka izleyin ...


avatar
(1072) -
Konusu ile değil aksiyon ve görselliği ile sinema tarihinde yerini almış bir filmin 2. bölümü... 8/10
8


avatar
(341) -
ilk filmdeki intikam, neden? sorusunu aciklayan fim. yalniz ilk filmin 1-2 basamak altinda.
8


avatar
(94) -
Başarılı ve farklı bir yapısı olan ilk filmin üzerine hikayenin eksik yönlerini tamamlamak için çekilmiş,başarılı müzik ve oyuncu seçimleriyle ayakta kalmış senaryo aksiyon ve kurgu açısından çokta doyurucu olmayan devam filmi.
6


avatar
(994) -
ilk film kadar başarılı ve sürükleyici. fakat asla ilk filmin seviyesinde değildir.

ilk filmde ki müzik ziyafeti bu filmde yoktu.

oyunculuklar yine başarılı ve doyurucu.

senaryo tam çıkmaza girecekken mükemmel bir ters köşe ile filmi adapte olması bu yapımın en başarılı işi olmuş.

kısacası tarantino' nun çizgisinin en belirgin ve en başarılı serisi olmuş.
8


avatar
(446) -
Her açıdan güzel bir filmdir. Şimdiye kadar izlemediyseniz, mutlaka tavsiye ederim.


avatar
(697) -
arşivliktir tavsiye ederim
10


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film