Giriş Kayıt
Yorumlar (5)
default avatar
(1082) -
Şener Şen ile Uğur Yücel harika bir ikili.. Filmleri ayrı bir keyif ile izliyorum.. Bürokrasimizin en büyük sıkıntılarından birisi iş yapan kişi ile eşgüdümlü çalışacak bir sistemin olmayışı.. Sen Vali, Kaymakam, Belediye başkanı olarak çabalarsın, sadece çabaladığın kadar yaşarsın.. Artı değer katan kişiler ise Don Kişot hesabı tek başına savaşını vermek zorundadır, ya yel değirmenleri döversin, ya da üstüne üstelik dayak yersin.. Filme başlık olan selamsız bando ismi değişik gelecektir, lakin filmde Şener Şen güzel bir açıklama yapar.. Duygu yoğunluğu fazla olan birazda dram ve komedi ile harmanlaşmış müzikleri de iyi iş çıkartılmış bir film..
8


avatar
(144) -
Bu kadar iyi bir film olacağını düşünmemiştim. Harika bir senaryo ve çok başarılı oyunculuklar. Kısa bir öykü tadında. Tavsiye ederim.
8


avatar
(678) -
Devlet zaten yapması gerekenleri temel hizmetleri ekstradan yapmış gibi göstererek bizi kandırabilir bazen. Bunları ayrıca istememize gerek yoktur, zaten o kişileri bu işleri yapsınlar diye seçmişizdir biz. Bunun üstüne ne yapabilir ne kadar destek olabilir bize ekonomide, sanatta, sporda, teknolojide... bunlara bakmak gerek. Yani kasabamıza şehrimize hastane, okul, ibadethane yapılsın diye dikkatlerini çekmek için bando takımına vb. ihtiyaç yok. Ama burası Türkiye ve zamanın şartlarını çok güzel anlatan bir film var karşımızda.
Filmin siyasal yanının dışında verdiği sosyal mesajları da görmezden gelmemek gerek. Hiçbir ilimizin köyümüzün "Selamsız" kalmaması umuduyla.
9


default avatar
(1457) -
Türkiye'yi ve Şener Şen'i yurtdışıyla ciddi anlamda tanıştıran bir film Selamsız Bandosu. Üstelik geniş kadrosu , Nesli Çölgeçen'in Züğürt Ağa'daki muhteşem performansından sonra çektiği ikinci büyük filmi olma başarısı ile (ki Denizden Gelen filmi de onundur) Selamsız Bandosu insanımızın politikayı ve politikacıları ne kadar umutsuzca beklediğinin ve politika ile halkın birbirinden hele ki Türkiye'de ne kadar uzak olduğunu mükemmel imgelemelerle gösteren eşsiz bir kara mizah, politik mizah bir yapımdır. Şener Şen'in mükemmel performansını bu defa destekleyen Ali Uyandıran'dır ve gönüllerimizde taht kurar. Bu yıl da 6 Mantı dizisi ve Muhalif Başkan isimli Ferha Şensoy filmiyle iki film ile bizimle olacak inşallah. Güzin Çorağan'ı da bu filmle tanıdık belki de. Uğur Yücel faktörünü hesaba katmazsak ki ben hep Şener Şen'in oyunculuğuna bir kazık olarak düşünmüşümdür onu, Selamsız Bandosu eşsiz, Türk sinema tarihinde yeri ilk onda olacak bir yapım olarak literatürümüze girecektir.

Mutlaka izleyin diyorum. Saygılarımla…
9


avatar
(574) -
Buruk kalan bir umut hikayesi. Anadolu insanının azmi ve farkı.
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024