Giriş Kayıt
Yorumlar (14)
avatar
(366) -
Yine bir Kemal Sunal Şener Şen klasiği.. yani şu ikilinin rol aldığı her film bana güzel gelmesi için yeterli bir sebep. Eğlenceli, keyifle izlenebilecek bir yapım. Şu filmleri izleyip de beğenmemek mümkün değil.
8


default avatar
(314) -
küçüklüğümde kaç defa izlemişimdir. tekrar izledim ve aynı mutluluğu yaşadım. toplumdaki bozuklukları cok güzel göstermiş.
8


avatar
(805) -
"Parmak izlerimiz dokunduğumuz hayatlardan asla silinmez." diye güzel bir film mottosu vardır. İşte bu filmleri izlediğimde böyle hissediyorum. Bu filmler, hayatlarımıza dokundu ve izleri hiçbir zaman silinmeyecek.
10


avatar
(1723) -
kemal sunal sinemasının yapı taşlarından biri, her sahnesi ile akıllara kazınan masterpiece, şener şen'in üşüttüm mizanseni, parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği, kedilerle olan imtihan, say say bitmez...
9


avatar
(88) -
filmde kullanılan şarkıların her biri ayrı ayrı enfes, filmin genel karakteri ile de uyumlu şarkılar. Özdemir Erdoğan'ın "Gurbet"'i hele adeta bu film için yazılmış.

Filme gülüyoruz, tebessüm eksik olmuyor yüzümüzden ama esasında buruk bir tebessüm bu yüzümüzdeki. Açık açık belirtilmese de insanımızın -biraz da hayatın zorluklarından ve müreffeh yaşam kaygısından kaynaklanan- ikiyüzlülüğü, güce tapması güzelce işlenmiş, filmin geneline usulca serpiştirilmiş.

Çok çok beğensem de bir daha izlemeyi düşünmediğim filmler var benim; Mommo: Kız Kardeşim, Jagten gibi filmler mesela. İzlerken ruhumu o kadar darlıyor ki bu filmler, bir daha o haletiruhiyeye girmek istemiyorum; kötü oluşlarından dolayı değil; bilakis oyunculukların harikuladeliği, konunun etkileyiciliği ve gerçekçiliği dolayısıyla empati yapmakta zorlanmayışım, bu filmlerin beni bunalıma sokmasına, ruhumu darlamasına çok yardımcı oluyor. Çöpçüler Kralı da böyle bir filmdi benim için. İnsan ister istemez Apti ile empati yapıyor ve Hacer'in kendi istikbali uğruna Apti'yi düşürdüğü durum, Apti ile empati yapan kişinin onurunu, gururunu zedeliyor. Tabii bu ruh haline sokabilmesi de hem yönetmenin hem de oyuncuların görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiğinin göstergesidir, tebrik etmek gerek.
8


default avatar
(1082) -
Sinemamızda çok harika yönetmenler vardır, bunlardan birisi de Zeki Öktem ustadır.. Bana göre hayatının en büyük işini bu filmi çekerek yapmıştır diye bir tezim var.. Bu filmde küçük görülen bir meslek grubunu ele almış, onlara yaklaşımı en saf hali ile kaleme ve sinemaya işlemiştir..Filmde rahmetlinin de olması hasebiyle güldürü ön planda olmakla beraber bir dram mevcuttur.. Eski ismi ile belirtilen ''Çöpcü'', çağdal ismi ile ''Temizlik Görevlisi'' dir.. Biz vatandaşlara en büyük iyiliği yapanlardan birisidir, bizim çöplerimizi bana göre de pisliklerimizi parasıyla da olsa yapan cefakar,vefakar insanlardır. Onları gördüğümüz de dikkati çekenlerden birisi, çok basit bir selamı bile onlara çok görmemizdir. onların halini sorma ihtiyacı bile çok görüyoruz..

Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(415) -
Baştan sonra bir tebessüm eşliğinde izlediğimiz filmlerden biri. Yeri geliyor insan kahkahalar da atıyor. Sadece Apti değil Haceri'in abilerinden küçük kardeşe kadar herkes aşırı güzel oynamış. Filmden de onlarca güzel replik çıkıyor insanın hiçbir zaman unutamayacağı. Ayrıca filmin müzikleri de şahane gerçekten de. Filmin en sevdiğim yönü ise Apti'nin başından geçen onca şeye rağmen her şeye sünger çekip gene eski hayatına bu kadar çabuk adapte olabilmesi. İzlediğim en iyi Kemal Sunal filmlerinden biri.
9


default avatar
(3) -
Her izleyişinizde sanki yeniden izliyormuşsunuz gibi his veren filmler vardır ya bu film onların en başında geliyor bence. Müzikleriyle, esprileriyle ve kadrosuyla ölümsüz bir başyapıt.
10


avatar
(8350) -
Yahu ne güzel filmler bunlar böyle... Ben hacerin ailesine bayılıyorum Gülücük şener şeni, kemal sunali anlatmaya gerek yok zaten!


avatar
(1072) -
Kemal Sunal'ın canlandırdığı karakterlerde saf ve iyi olmasına alışmışız. Ancak bu filmde şöhreti yakalayınca geride kalanlara burun kıvıran tiplemesi aykırı olmuş. Bu anlamda hiçbir iyi karakterin olmadığı kara bir film....
5


default avatar
(337) -
38 yıl geçmiş ama hiçbirşey değişmemiş.Küçük insanların küçük umutlarını anlatan güzel filmlerden.Çevir .evir izle
10


default avatar
(1457) -
Kapıcılar kralından aldığı hızla Zeki Ökten birkaç sene sonra Çöpçüler Kralı'yla hem çok daha kaliteli bir kadroyu bir araya getirerek hem de çekim alanını daha da genişleterek büyük tam manasıyla bir başyapıt çekiyordu. Aslında anlatılan şahıs aynı kişiydi ama bu defa daha da komikleştirilmişti. Bu da Türk seyircisini akın akın bu filme çekmişti. Kemal Sunal dehasının yanında bu defa Türk sinemasının komedi ve dram alanındaki duayenleri olan Şener Şen ve Ayşen Gruda, İhsayağcılar ve İlyas Salman da vardı. Dahası bu duayenlerden Şener Şen muhteşem bir performans sergiliyordu. Ertem Eğilmez parmağı sihirliydi çünkü. Büyük yapıiyi düşünmüştü ve doğru isimleri doğru rollere getirmişti.

Çok büyük bir sinema klasiğidir Türk sineması için. Esprileri dilden dile anlatılmış, şarkıları ağızlardan hiç düşmemiş büyük bir yapımdır. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Saygılarımla...
9


avatar
(244) -
Konu ve ilerleyiş çok hoş o dönemi güzel yansıtmışlar...
8


avatar
(697) -
Kemal sunalın filmleri gerçekden yıllar geçsede değerinden bir şey kaybetmiyor
10


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film