Giriş Kayıt
Yorumlar (13)
avatar
(8374) -
Güzel Marmara şarabı dedi, beni benden etti! Rahmetli pederin sudan çok içtiği şarap... Bu film komedisi, dramı ve eleştirdiği durumlarla bir dönem Türkiye'nin aynası resmen! Kadroyu anlatmaya gerek yok zaten, öyle sürekli tvlerde görmezsiniz nedense... İzlemek şart, iyi seyirler olsun.


avatar
(6186) -
Nostalji olsun diye bugün bunu izlemeye karar verdim.Aslında Türk filmlerinde çok seçici olmama rağmen Muhsin Beyi yıllar sonra tekrarlamak ayrı bir keyifti.İkinci kez izlediğimde fark ettim ki o kadar içten ve sıcak bir film ki yer yer gülümsetip yer yer insanı hüzne boğabiliyormuş.İlk izlediğimde bu keyfi alamamıştım.Şimdi daha iyi anladığım bir film oldu.İyiki izlemişim...
8


default avatar
(1082) -
Oyuncular Şener Şen ve Uğur Yücel, sinema çevrelerine göre bu film ile oyunculuklarının zirvesine çıkmışlardır. Film yine birçok otoriteye göre Türk sinema tarihinin en başarılı filmlerindendir. Hatta bir tık ileriye gidersek, bu film yabancı dalda Abd de bile oskar alabilecek kadar kalite konan bir filmdir..Bu filmle beraber Uğur Yücel'in de oyunculuğu kanıtlanmış ve sinemada kendine yer bulabilmiştir.. Ali Nazik karakterindeki değişimle,şivesiyle,söylediği şarkılarla on numara, beş yıldızlık bir oyunculuk sergilemiştir.. Türkülerimiz de bizim değerlerimizdendir, normalde pek türkü dinleyen birisi değilim ve pek hazetmem, filmde Ali Nazik karakteri ile bir sempati duydum insan bu kadar naif,hoş,sevecen, itici olmayan bir türkücünün olabileceğini göstermesi bakımından farklı bir göz ile bakmaya başladım diyebilrim...
10


default avatar
(73) -
Muhsin bey etrafında dönen bir insanlık dramı. Trajikomik sahneleri de komik sahneleri de barındırır bu film.
İnsanın bir çıkmazdan kurtulması için yine kendi ırkından bir varlığa ihtiyaç duyduğunu anlatıyor Muhsin bey ile Ali Nazik'in yollarının kesişmesi. Zaten filmin başından beri Muhsin bey'in içine düştüğü zorluk karşısında en yakınındakilerin ona sırt çevirmesi süreci seyirciyi hiç sıkmadan anlatılmış. Bütün sanatlarda işlenen zaten hep aynı konular olduğuna göre buradan hareketle oyunculuklara gelecek olursam, neredeyse herkes kaliteli oyuncu olduğu için üstüne pek söylenecek bir şey bırakmıyor açıkçası. Sadakati, dostluğu, yardımlaşmayı, sevgiyi vs. öyle uzun uzun dramatize etmeden anlatmayı başarmış.

Sürprizbozan: Göster


avatar
(1223) -
işte bazı hikayelere ön plana çıkartmak için ama cıvığını çıkartmadan da film çekilebiliyormuş..
Bana göre Uğur yücelin Şener şen e bu film için büyük bir borcu olmuştur..Şener şen bu filmden sonra Sermin Hürmeriç il evlenmişti
8


avatar
(64) -
Şener Şen hatırına 8 puan verdim. film izlemenize gerek yok. sadece büyük usta' nın jest ve mimiklerini izlemek bile yeter. bence Türkiye nin gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu.
8

Cevaplar (2)
default avatar
(6) -
Muhsin Bey filmi Türk Sineması'nın baş yapıtlarından olduğu için izlemeye gerek vardır Gülücük


3
| Bildir
default avatar
(340) -
Muhsin bey filmini defalarca izledim dün akşam Gine tesadüfün izleyince yorumlara bakmak istedim Türk sinemasının en önemli bir film hakkında izlemenize gerek yok diye bir açıklamayı okuyunca üzüldüm açıklama yapma ihtiyacı hissettim. YILLARDIR film seyrederim hatta ilk videolar çıktığında aldığım ilk video kasetidir Muhsin bey kısacası bu film türk sinemasının önemli filmlerinden olup hala özelliğini korumaktadır.
9


1
| Bildir


avatar
(47) -
başyapıt .bir türkiye panaroması
10


avatar
(678) -
Popüler kültür her zaman var olmaya devam edecek aktörleri değişerek. Bu yüzdende popüler kültür adına yapılan işler kalıcılığı yakalayamayıp istatistik olarak kalacak. Muhsin Bey bu duruma karşı bir duruş sergiliyor. İlk gösterime girdiği zaman ilgi görmemesi ancak en iyi Türk filmlerinde adının geçmesi bu duruma en güzel örnek.

Yavuz Turgul ve Şener Şen ilişkisi ise bana çok enteresan geliyor. Birbirlerini yukarı çekiyorlar adeta. Yavuz Turgul`un iki filminde Şener Şen yok o filmler en başarısız filmleri olarak görünüyor. (Hababam Sınıfı Güle Güle`yi izledim ancak Fahriye Abla `yı izlemedim tamamen aldığı puana göre bu yorumum) Şener Şen ise o kadar filmi arasında ilk hatırlananlar Yavuz Turgul filmleri.
10


avatar
(215) -
Efsane, doruk noktası, unutulmaz, başyapıt...Kelimeler yetmiyor...
10


avatar
(18) -
Yavuz Turgul sinema eleştirmenlerince ilk filmi Fahriye Abla’dan (1984) sonra; daha başarılı bir film, oturmuş bir sinema dili ile yani Muhsin Bey’le (1986) geri dönmüş oluyor.

Muhsin Bey en başarılı filmlerinden birisidir Turgul’un. Turgul’un müthiş senaryo ve yönetimi, Şener Şen’in oyunculuğu ile birleşince ortaya böyle güzel bir seyirlik çıkmış oluyor.

Her karesinde samimiyet, insancıl bakış acısı, yitip giden değerlere, bizden olan değerlere özlem, aşk ve umut vardır özetle. Film, 1987’de Antalya Altın Portakal’da En İyi Film ödülünü alarak da taçlandırır bu başarısını; ama asıl başarı zaten yakalanmış, halka mesaj iletilmiştir…


avatar
(847) -
Agam kusura bakma kendimi kurtarmam lazımdı.. -Kurtardın mı bari.. Türk sinemasının yüz aklarından olan film almış olduğu imdb puanınıda göz önünde bulundurursak en iyi 10 filmimiz arasında zirveye oynar.. Yönetmen Yavuz Tuğrul imzalı bu film, Eşkıyadan önce bir araya gelen iki usta isimle Şener Şen ve Uğur Yüce l oyunculuk bakımından ders verdiği içinde dram ve komedinin bu kadar sade bir dille seyirciye aktarıldığı filmden sonra insanı derinden etkileyen kaliteli bir yapım.. Yönetmenin kim olduğu konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler sadece kariyerindeki yapmış olduğu filmlere göz atsınlar yeter.. Filmlerindeki aşırı doğal atmosfer seyirciyi alıp götürüyor.. Aldığı sayısız ödül ne kadar sağlam bir film olduğunun kanıtıdır.. Sitede pek fazla ilgi görmemiş olması üzücü bir olay.. Şener Şen için defalarca izlenilecek, arşivinizden eksik edilmemesi gereken bir yapım.. İki farklı kafadaki adamın yürek burkan hikayesi.. Vefa üzerine yapılmış insanların ne kadar nankör olduklarına, paranın insan üzerinde göstermiş olduğu büyük değişime farklı bir boyutta şahit olacaksınız.. Filmde müzik sektörüne yapılan göndermeler dikkat çekiyor.. Yavuz Tuğrulun diğer filmleriyle karşılaştırmak pek doğru olmaz Muhsin Bey yeri bence her zaman ayrıdır.. Tek başınıza oturup sağlam kafayla izlenilecek türde ağır bir film olduğunu düşünüyorum tvde izlerken ister istemez filmden sıkılma oranı oldukça yüksek.. Bu yüzden kendini tam anlamıyla verip filmi tamamlayan sinema-sever azdır diye düşünüyorum.. Bu kadar basit bir senaryodan neler yaratıldığını gördüğünüzde kelimenin tam anlamıyla şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.. 9.0
10


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film