Giriş Kayıt
Yorumlar (9)
avatar
(992) -
Deney gibi bir film olduğu için şurası olmuş burası olmamış diye bir yorum yapmayacağım. Kamerayı dayamış çekmiş .Çok bir özen de yok estetik olsun diye.Görüntü yönetmeniliği eksiye çalışmış .Güzel gelebilecek şeyleri bile çiğ göstermek için.Bir kurgudan ziyade odanın içinde sokakta siz de yer alıyorsunuz hissini iyi vermiş.Merkezi vucüt bölgelerini yine estetikten yoksun ve itici bir şekilde vermiş. O yüzden özellikle 1.12 de filim tam anlamıyla bi kopuyor.Oraya dikkat.Son bölümde yoruma açık .Bitiriliyor.
7


default avatar
(36) -
Genel olarak filmi beğenmedim. Heehangi bir derinlik bulmadım ve pornografiyi gereksiz buldum. Başka bir yönetmen bu filmi çekmiş olsaydı, kimse buraya iyi bir yorum yapmazdı diye tahmin ediyorum.


avatar
(790) -
Aykırı yönetmen Lars von Trier'den aykırı bir film daha. "Aklını kullan adını çıkar deliye, her gün bayram eğlence kalır geriye." tadında bir yapım olmuş. Deliler özgürdür; ayaklarında aklın prangası yoktur çünkü, fakat aynı zamanda delilik cesaret ister; karşıda toplumsal normların kılıcı vardır zira. Bunu herkes başaramaz.
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(145) -
bukadar yetişkin insanın bu şekilde çocuksuvari yada gerzekçe davranışlarına aslında gerçek hayatta bir çoğumuz tahammül edemez ama filmi izleyince hımmm diyebilirsiniz bişeyleri anlarcasına çünkü çocuklarına tahammül edemeyen yetişkinler onlar büyüdüğünde özgürce şımaramadıkları için büyüdüklerinde dahi içlerinde bu istek kalıcaktır..
8


default avatar
(1457) -
Bir Lars Von Trier denemesi ve yine çekimler berbat. Fikirler güzel ama anlatım yok bu adamda. Artık buna ikna olarak o güzel konuların çekimine kapılmayacak ve bu adamın filmlerini izlemekten vazgeçeceğim. Size iyi seyirler.
3

Cevaplar (3)
default avatar
(183) -
Dostum lars von trier ustun sanat yapicam diye ortaya cikmis bir adamdir. Baska biseye benzemez. Adamdan duzgun bir anlatim beklemen hata. Onun filmleri neyse odur ne daha azi nede fazlasi. Soyle soyliyim expresyonist bir tabloya baktiginda cok mu sey anliyosun? Bence ne hissetigin daha onemli.


4
| Bildir
default avatar
(1457) -
Kesinlikle hak veriyorum size. Bu yorumum önyargılı bir yorum. Ama bir insan olarak önyargılara sahip olmam da doğal. Expresyonist bir tablo ne cidden bilmiyorum ama baksam muhtemelen bir şey anlamayacağım bir şey olsa gerek bu filmle özdeş bir şeyse.
3


1
| Bildir
default avatar
(183) -
Aynen, anlami icin artik senin ne cikarttigin onemli veya ne hissetigin Gülücük


0
| Bildir


avatar
(383) -
Filmi izlemem yönetmeni sevmemden dolayıdır. Her zaman olduğu gibi toplumsal konulara vurgu yapmış ve yaşadığımız ortamı farklı bir pencereden bize sunmuş. Gerçekten feylozof için uzun yazılar yazdıracak bir film ve aynı ölçüde feylozof olmayan için ise cinsel teması olan saçma sapan bir film. Ayrıca feylozof dahi olsanız yorumlarken bir yerde hataya muhakkak düşersiniz. Gerçekten iyi düşünülmüş harika bir film. Ve her zaman söylediğim gibi yine oyuncularını gerçekten özenerek seçmiş.


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023