Giriş Kayıt
Yorumlar (15)
default avatar
(5) -
"Water World" The Ulysses Cut mı --bakalım. Film dünya genelinde yeterli ilgiyi görmedi yapımcılara göree bu, sırt çeviren medya yüzünden oldu. filmin çekim aşamalarına gelindiğinde, kevin costner ve adaşı esas yönetmen kevin reynolds, fikir ayrılığına düştü ve 17 küs kalacakları şekilde reynolds, seti terk etti biraz costner egosu var burda gibi... bence. film daha senaryo aşamasına geçerken bile herkes bi ucundan çekmiş. ya senarist değişmiş, ya yönetmen seçilememiş, ya kasırgalardan 4 defa set tahrip olmuş. hawaii adaları lokasyon olarak seçilmiş.

kevin costner, telden kayma sahnesini kendi oynamış. güvenlimi degil mi diye, ilk önce reynolds kayarak denemiş hattı(demek o zaman daha filmin içindeymiş) (ilk çekilen sahnelerden demek ki gemiden kaçış) dublör kullanmayı istememiş costner. sadece gemi güvertesi ve içi, stüdyo ortamı imiş, yakınlardaki bir havaalanı seçilmiş, plato kurulmuş. tüm patlamalar gerçek yani arkadaşlar. costner'ın uçağı yakalamak için telden kayışına patlamaları eşleştirmek gerekmiş..yoksa alevlerin içinde kalacak kevin. yani CGi teknolojisinin filmlere egemen olmadı zamanlar. aktörler duman, sıcak ve alev görüyormuş o zamanlar. biraz daha erkeksi değil mi. şimdikiler hamur kaslı... (can yaman) adam döst oda içinde kılıç sallıyor.. vay cüneyt arkın demeden geçemiyor insan..

filmi o kadar bir ucundan çekiştiren olmuş ki anladığım kadarıyla... kaderini de bu etkilemiş sanki. bir türlü gereken başarıyı yakalayamamış oysa bana sorarsanız. atmosferi çok iyi o denizlerdeki yalnız adamı güzel veriyor costner zaten bu tür yalnız adam klişesine uyuyor (postman çok kötü film bu arada.. - ama kurtlarla dans, robin hood falan, çok iyi) 90lı yılların "herşeyi gerçek" filmlerinden izlemek istiyorsanız buyrun Water World tam size göre...

mesela direk tepesindeki sahnede, tekne baya dalgalı denizlere girmiş, ölüm tehlikesi atlatılan yerlerden biri de orası zaten kadın oyuncular da birer kez boğulmanın eşiğinden dönmüşler.. o denizin ortasında kurulan Atol ise 350 metre uzunluğundan arkadaşlar (1/4 mil) hawaii'deki tüm metal parçalar toplanmış yetmemiş, californiyadan hurda dolu uçak kaldırılmış, inecek havaalanı mevcut olmadıgından, mevcut pist uzatılmış yani bir film olmak için doğmak için, herşeyi ortaya koymuş. bence bu saygıya bile deger

-iyi seyirler-


avatar
(6083) -
Çook geç izleyen olarak ve yapım yılına göre değerlendirirsek çok kötü bir film değil. Açıkçası hiçbir fedakarlıktan kaçınılmamış ama ciddi anlamda zarar etmiş diye okumuştum. Bence çok farklı bir konusuyla ilginç bir yapım olmuş. Açıkçası izlerken çok sıkmadı. Kısacası eğlenceli, aksiyon, dram, komedi olarak harmanlanmış film yokluğunda rahatlıkla şans verilir....
7


avatar
(1239) -
Filmi daha önceden izlememiş olmama üzülsem mi yoksa iyi ki şimdi izlemişim diye sevinsem mi bilemedim ama kesin olarak bildiğim bir şey var ben gibi hala izlememiş olanlar varsa bir gram düşünmeden play butonuna basabilirler.
8


avatar
(435) -
Az önce Netflix'te yüksek kalitede izledim. Gerçekten ilk ve son kez izlediğim 1996 yılından bu yana filme ait duygularım hiç değişmemiş. Yine nazarımda efsane yine kült film. Benzerini şimdilerde Hollywood bırakın yapmayı hayal bile edemiyor. Gerçeğe en yakın efektler eskidenmiş. Şimdi CGI icat olundu mertlik bozuldu.
10


avatar
(237) -
Mariner ve Enola ikilisi mükemmeldi. Aralarındaki etkileşim gerçekten görülmeye değerdi. En sevdiğim sahnelerde onların ki idi. Ayrıca Su Dünyasının yapısının anlatım tarzı güzeldi. Beğendim. Fena da değildi açıkçası. Gülücük
7


avatar
(3) -
Sıkılmadan izledim, kıyamet senaryolarını işleyen filmlerden zevk alıyorsanız bence bundan da zevk alırsınız.
7


avatar
(265) -
Güzel filmdir. Niye bu kadar eleştiri konusu oldu anlamadım.
8


default avatar
(395) -
Mad max tadında bir film yapmışlar, zaten o dönemin favori tarzı film mantelitesi idi... Film konu ve işleniş bakımından güzeldi ama benim gözümde filmi değerli kılan 22 yıl önce adamların böyle bir filmi inanıp kusursuz çekebilmesi idi
9


default avatar
(102) -
Vasatı aşamayan bir film.

Sürprizbozan: Göster
5


avatar
(89) -
Filmi vizyona girdiğinin ilk haftası 3 arkadaş Beyoğlu sinemasında izlemiş ve beğenmiştik. Hatta Mad Max serisi gibi devamı gelecek mi diye meraklanmıştık. Bence arşivinizde bulunması gereken bir yapım.
7


default avatar
(1457) -
Gelelim Pazar gecemin son filmi olan Su Dünyası'na. Şu puanı düşük bu puanı düşük falan diye sayıklayanlara ve beğenmeyenlere rağmen 'Su Dünyası' çok büyük bir yapım benim gözümde. Kevin Costner'in başarısız kabul edildiği bu film bence onun baş yapıtlarından, oyunculuğunun zirvesine çıktığı yapımlardan birisidir. Her sahnesinde gördüğümüz oldukça yaratıcı aletler, edevatlar, kişilikler, sıradan bir senaryonun çok da başarılı bir şekilde işlenişi ve en önemlisi de 1995 yılı animasyon teknolojisiyle üstün yapıda gayet gerçekçi efektler. İyi filmin ne olduğunu bilen bu filmi sever.

Gelelim incelememize ve ben sonra yatıp uyuyayım. Yönetmen aramızdan erken ayrılan Kevin Reynolds. Toprağı bol olsun ki bize bu filmi bıraktı. Kevin Costner'in muhteşem oyunculuğundan bahsettim. Fazlasına gerek yok. Zaten herkes biliyor. Jeanne Tripplehorn gayet başarılıydı. Ama kariyerini başka alanlarda sürdürerek bence kaybetti. Ama filmin iki baba ismi bence önce kötü adam Dennis Hopper'dı. Adam her konuştuğunda güldüm. Deli miyim neyim? Valla politikacı yapısına da bayıldım. Bence mükemmeldi. O rolü kimse onun kadar iyi oynayamazmış. Bende iyi bir izlenim yarattı diyebilirim. Diğeri de Tina Majorino yani çocuk oyuncumuz. Bu film boyunca mükemmeldi. Ama oyunculuk çocukluğunda kaldı diyebiliriz. Artık önemli bir oyuncu olarak kabul edilmiyor maalesef.

Siz siz olsun bu filmi kesin izleyin. Her dakikasına değecek. Saygılarımla... İyi geceler.
7


avatar
(2066) -
Maalesef olmamış. Hikaye güzel, ama nedense film bir türlü sürükleyici değil. 5.


avatar
(574) -
Artık TV filmi olmasına rağmen, asla ucuza atılmayacak bir öykü ve kurguya sahip bir film. siz bunu okuduktan sonra izlemediyseniz eğer mutlaka bir şekilde edinin ve izleyin. Ne varsa eskilerde var.... Tavsiyedir.
8


avatar
(361) -
Kevin Costner'a olan saygımı bir üst kademeye getiren film hala kendini izlettiriyor. Tv de gördüm mü kaçırmam. Gerek konusu gerekte Kevin Costner için film bir unutulmazdır benim için.
8


default avatar
(3) -
FRAGMENT iki cd için senkronlu altyazı yok..çıkarmı yakında?


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024