Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(137) -
gary oldmanını oyunculugu mükemmel tam bir pislik ve karizma
hatta bazı bölümlerde dogaclama bile yaptıgı söylenir
10


avatar
(338) -
Bu film için ne desem azdır.. Hayatımın ilk 10 filminden biri.. Her karakterin performansından mı başlasam ya da sadece Gary Oldman'ın piskopat halini mi anlatsam. Ölmeden önce izlenmeli..
10


avatar
(250) -
Filmi yeniden izledim. Süper bir film. Aslında yeniden mathilda nın geri dönüşünü konu alan bir film yapılsa hiç fena olmaz hele ki Natalie portman ın kariyerinin zirvesinde olduğunu düşünürsek.
10


Yorumlar (102)
avatar
(2674) -
Natalie Portman'ın henüz 13 yaşındayken kendisinden beklenmeyecek kadar büyük bir performans sergilediği, Gary Oldman'ın herkesi kendinden nefret ettirecek kadar başarılı oyunculuğu ve tabi ki Jean Reno'nun kendine hayran bırakan performansı. Tüm bunlar Luc Besson'ın müthiş kalemi ve yönetmenliğiyle birleşince imdb'de 34.sıradaki film ortaya çıkmış. Biz sinema severlere de zevkle izlemek düşer.
10


default avatar
(70) -
Muhteşem bir filmdi. Son kısmı tüylerim diken diken izledim diyebilirim. Finali keşke mutlu sonla bitti dedirtti ama bu kadar vurucu olmayabilirdi belki de. Gary Oldman resmen Oscar'ı hak etmiş. O nasıl bir oyunculuktur ya. İzlemeyen kaldıysa düşünmeden izleyin derim.
10


avatar
(242) -
İlk izlediğimde de ikincisinde de ama bir kez daha izlemeyi düşünüyorum... Beni ne yazık ki içine çekemedi. Neden? Çünkü kızın oyunculuğu, adamın oyunculuğu bana pek bir değer katamadı. Genellikle bu tür konulu filmleri pek severim. Aklımda da pek bir şey kalmadı. Tek bir şey var o da katilin ve kızın arasındaki ilişkiyi iyi yansıtamadıklarını düşünüyorum. Bana samimi pek gelmedi. Hele ki;
Sürprizbozan: Göster

Ayrıca,
İlk izlediğimde bir çocuktum. Anlamamam normal olduğunu düşünerek yıllar sonra “altyazı ile izleyeyim” dedim. Anlamsız bulduklarım oldu ve şimdi tekrar izlemeyi düşünmemi iten şeylerden biri “Shape Of My Heart“ adlı şarkısını beğenmem -oldum olası- ikincisi ise Leon ve Mathilda’nın aralarındaki bağa daha objektif bir şekilde bakarak izlemek istiyorum. Bakalım üçüncüsünde ne olacak? Gülücük
6

Cevaplar (1)
default avatar
(49) -
Sizi içine çekmeyen bir filmi neden defalarca izliyorsunuz?
Bu film muhteşem, !
10


2
| Bildir


avatar
(365) -
Fransızların bu zamana kadar yapmış olduğu en iyi filmdir bana göre. O kadar iyi ki her izleyişte ayrı bir keyif veriyor izlemesi..
Mathilda karekterini canlandıran Natalia Portman yıllar sonra ne kadar iyi bir oyuncu olacağının sinyallerini bu filmde veriyor.
9


default avatar
(29) -
filmin garip bir yanı var. izlerken sıradan bir film gibi geliyor, bitince insanda bir sevgi hissi, aşk - masumiyet tadı bırakıyor.
8


avatar
(95) -
film o kadar güzel ki. Araara açar belirli sahnelerine bakar mutlu olup tekrar kapatırım. Her jean Reno filmini gördüğümde belki Leon'dan bir kırıntı vardır hissiyatıyla izler ve o yüzden Leon'dan sonraki hiçbir filmini beğenemem. Benim için öyle bir film işte bu. İzlemeyen insanları kıskanıyorum resmen .
9


default avatar
(1082) -
Bu film bir klasik ve bence Besson'un en iyi filmi. Senaryo ve oyunculuklar mükemmel, Leon ve Mathilda arasındaki ilişki hem tatlı hem de yüreklendirici. Gördüğümde, aslında bu filmde Natalie'nin yolda olduğunu biliyordum. Böyle bir doğal varlık ve sevgi nadir bir şeydir.

Reno bize en iyi rolünü verdi. Badguys Kralını harika oynadı, ama Oldman burada yanıyor. Adam ekrana bizi bağlam için en iyi kötü adam olabilir. Sanırım oynadığı kötü adamlarından bazılarına geri dönüyor ve o filmlerin bir parçası olmasaydı bu filmler aynısı gibi olmazdı.

Film müziği de muazzamdır ve Sting'in kapanış şarkısı tüm filmi gerçekten tanımlamıştır.
9


avatar
(707) -
Tüm oyuncuların kategorilerinde bedava oyunculuk dersi verdiği bir film olarak gördüm filmi,şu senaryoyu farklı oyuncularla çekselermiş muhtemelen olmazmış ama Jean Reno,Gary Oldman ve Natalie Portman hepsi bu filmi gerçek kült filmler kategorisine sokmuş.Bunca zaman merak ettiğim ama bir türlü fırsatını bulup izleyemediğim bir filmdi,şükür ki izledim ve beğendim.
9


avatar
(6132) -
Yıllar önce izlemiştim bugün yine izledim. İnanın bu filmi izlerken vakitin nasıl su gibi aktığına bir kere daha yaşadım . Jean Reno duygu yoğunluğunu en üst düzeye vurmayı cok iyi başarmış Natalie Portman o yaşında bile ne kadar başarılı oyunculuğunu kanıtlamış ayrıca bu filmin soundtrack'ları ciddi derecede başarılı olması filmi bana göre on üzerinden onbeşe çıkarmayı başarmıştır. Filmden sonra tekrar dinlendiğinde bile filmde yaşadığınız duyguları size tekrar yaşayıp, tüylerinizi diken diken etmeyi çok iyi sağlıyor.Bence bu filmi izlemeyenler mutlaka izlemeli diyorum...
10


avatar
(193) -
oyunculuk üst düzey portmanın ünlendiği film
7


avatar
(511) -
Natalie Portman’ın oynadığı, abartısız, en başarılı filmi.
8


avatar
(52) -
Kesinlikle çok iyi bir filmdi ama herkesin aksine ben filme ölüp bitmedim. Çok iyi bir film ama yaptığı 1-2 hata vardı. Öncelikle Oyunculuklar , Senaryo fevkalade filmin gereksiz uzadığı yerler var. Natalie Portmanın ilk filmi olduğu için ilk filmine göre aşırı yetenekli bir performans sergilemiş. Gary Oldmanda polis rölünü çok iyi oynamış. Özellikle filmde geçen Aşk faktörü çok yanlış anlaşılmış ama aslına bakarsanız bunun çok masum bir şey olduğu farkedilmekte.Leon cidden finaliylede çok iyi ama finalde yaptığı en büyük klişe
Sürprizbozan: Göster
oldu. Ne olursa olsun Leon Çok İyi Bir Film ! 2. Kez izlenir mi bilmem ama mutlaka izlemelisiniz
8

Cevaplar (2)
default avatar
(6) -
Yorumunuzda aşağıdaki cümlelerinizin tamamında tezatlık var..."Kesinlikle çok iyi bir filmdi ama herkesin aksine ben filme ölüp bitmedim"
"Öncelikle Oyunculuklar , Senaryo fevkalade filmin gereksiz uzadığı yerler var."
"Özellikle filmde geçen Aşk faktörü çok yanlış anlaşılmış ama aslına bakarsanız bunun çok masum bir şey olduğu farkedilmekte."
"Ne olursa olsun Leon Çok İyi Bir Film ! 2. Kez izlenir mi bilmem ama mutlaka izlemelisiniz"
Bence siz bu filmi bir daha izleyin. Çünkü tezatlığa yer olmayacak şekilde çok başarılı bir filmdir ve ikinci kez de otuz ikinci kez de izlenir Gülücük


2
| Bildir
avatar
(52) -
Öncellikle yorumuma cevap verip kendi fikrinizi belirtiğiniz için teşekkür ederim.Şahsi fikrim film hakkında budur. Kesinlikle başarılı bir film. Ama bana göre ikinci kez izlenmeli midir ? O bir şüphe konusu bana göre değil. 1 kez izlesekte aklımızda yer yer kalan bir film çünkü . Ha size göre bu film bir başyapıttır saygıyla eğilirim bu düşüncenize. Teşekürler.
8


0
| Bildir


avatar
(119) -
Tekrar tekrar izlenilip izlettirilecek bir film.. kendi evim olsa duvarimi leon filmi resimleri ile boyatacagim posterlerini asacagim bir film.
10


avatar
(9) -
Leon Leon... ne desem az. Ne zaman duygusala bağlasam açar izlerim, her izleyişimde aynı duyguları yansıtan tek film. Benim için önemi büyük. Bu filmin üstünden yüzlerce film izlemiş olmama rağmen tek geçerim. Oyunculuk kurgu müzik ses.. her şey mi mükemmel uyum içinde olur. Abartmak istemiyorum ama ben 90 yaşıma da gelsem Leon üstüne tanımam..!
10


avatar
(56) -
bu film; yıllardır hep iyi yorumlarla karşıma çıktı.nedense bu filmi sevemeyeceğimi düşündüm.film yokluğunda ,listeleri incelerken hep karşıma çıktı ve pes ettim, izlemeye karar verdim.keşke izlemeseydim, 2 saate yazık oldu..ve şuna karar verdim,asla punan bakıp film tercihi yapmamak gerek.. Filmin kurgusu,senaryosu tamamen hayatın doğal akışına ters,bence absürt sayılabilecek türden. böyle olunca da sinir oldum, bu film de insanlar ne buldu..oyunculuklar güzelmiş,.eee film saçma sapan.. bence 4 puanın üzerine çıkamayacak, beklentileri karşılamayan vasatın altında bir film.
Sürprizbozan: Göster
4

Cevaplar (2)
avatar
(43) -
bu filmi beğenmeyen bir daha film izlemesi ya hocam
10


10
| Bildir
avatar
(95) -
gerek senaryo, gerek kostüm, oyunculuklar vs. her şeyi ile mükkemel bir film. baş yapıt şaheser. bu nedenle sergen T arkadaşımın dediklerine katılmak zorundayım.
9


5
| Bildir


default avatar
(2) -
Tüm oyuncular çok iyi ama Gary Oldman,
Sürprizbozan: Göster


Editoryal; Gerekli yerlerde ''Spoiler'' özelliğini kullanınız.
10


default avatar
(70) -
Mükemmel bir film.Oyunculuklar, senaryo, kurgu her şeyiyle mükemmel.Natalie Portman'ın Jean Reno, Gary Oldman gibi usta oyuncularının yanında henüz çocuk yaşta gösterdiği oyunculuk takdire şayan.
Herkesin hayatında en az bir kere izlemesi gereken bir film.
9


avatar
(203) -
Bazı aktör ve aktrislerin yüzleri sadece bir filme hitap eder. Jean Reno da benim için öyle bir aktör. Bu filmden başka bir filmde yüzünü görsem belki anormal karşılayacağım. Gözümde hep Leon canlanacak. Geç izlediğim ama kesinlikle ilk on listeme girebileceğini hissettiğim bir filmdi ve öyle de oldu. Jean Reno oyunculuğu filmle çok iyi bütünleşmiş. Zeki ama saf bir tetikçi olarak insanı fazlasıyla etkiliyor. Natalie Portman ise küçükken daha kaliteli bir oyunculuk sergilemiş. Bu filmdeki oyunculuğu takdire şayan. Filmin asıl bombası Gary Oldman idi. Psikopatlığı bu kadar karizmatik oynayan bir oyuncu daha görmedim. Şapka çıkartılası bir oyunculuk sergilemiş. Bütün oyuncular öylesine özenle seçilmiş ki hepsi de rolünün hakkını fazlasıyla vermiş. Hakikaten filmi izledikten sonra Sevginin Gücü diyorsunuz. Sting'in Shape Of My Heart parçası da filmin insanda bıraktığı etkiyi daha bir perçinliyor. Mükemmel senaryo, mükemmel oyunculuk ve mükemmel son. Kesinlikle izlenmeli.
10


default avatar
(24) -
Ne muhteşem bir film. izleyin
9


avatar
(118) -
Çok kaliteli bir film oyunculukları olsun kurgusu olsun her yönüyle iyi bir film .
9


‹ Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film