Giriş Kayıt
Yorumlar (3)
avatar
(192) -
Anlatıcı ;sinirini,öfkesini,acısını sakin bir sesin ardına gizleyip entelektüelleştirme yoluyla mı bastırdı yoksa entelektüelizm mantığıyla uyutulanları aynı yöntemle mi uyandırmak istedi bilinmez ama binlerce yıllık bir gerçeği 13 dakikalık bir filmde özet geçmeyi bildi..Beynini ve başparmağını para gibi bir icat için kullanan canlı takas olayını bitirip kâr amaçlı alım-satıma başladı.Peki ortada olmayan bir şeyden nasıl kâr elde edilir?Yoktan var olamayacağına göre ,domatesi üretip yiyemeyenden,çiçeği yetiştirip koklayamayandan,sos için uygun olmayan domates için 5 dakikalık periyotlarla sıraya giren kadın ve çocuklardan elde edilir ...Peki entelektüel anlatıcı korkunç boyuta ulaşan kapitalizmi mi eleştirdi bu filmde?Kapitalizmden dolayı mı böyle bir dünyada yaşamaya mahkum oldu tüm canlılar yoksa insanın doymak bilmez iştahı mı yarattı kapitalist bir canavar?

Başucuna alınası;tekrar,tekrar ve tekrar izlenilesi bir eser..
9


default avatar
(1457) -
Kısacık ve mükemmel bir anlatım. Her insanoğlunun izlemesi şart bir yapım. Minicik bir vakit ayırıp bunu MUTLAKA İZLEYİN…!!!

Jorge Furtado'nun ne kadar büyük bir insan, bir düşünür, bir yönetmen ve senarist olduğunu sonuna kadar kanıtlıyor. Şapka çıkartıyorum. Saygılarımla…
10


avatar
(56) -
Son cümleye kadar müthişti ama...
Sürprizbozan: Göster
Umarım ben yanlış anlamışımdır.
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film