Giriş Kayıt
Yorumlar (7)
avatar
(5506) -
1988 yılına göre başarılı bir film olabilir ama günümüzün teknolojisinin oldukça geride kalmış görsellik ve efektlerin sıradan, yalın, gösterişsiz olduğu bariz bir şekilde belliydi. Film ise başlarda iyi gidiyordu ama sonraları sulanıp iyice basitleşmişti. Her ne kadar diziye benzemese de çok başarılı bir film diyemem ama o kadar çok cüceyi nasıl bir araya getirmişler şaşırdım doğrusu ...
4


avatar
(987) -
Başta Lucas film yazısını görünce çıta çok yükseliyor.İşte o yüksekten sizi yavaş yavaş nasıl bir saçmalığa çektiğini anlayamıyorsunuz.Yani evet 1988 şartlarına göre efektler iyidir kötürdür tartşılır ama burada Star Wars u yapmış bir adamdan bahsediyoruz.Efsane olabilecek bir işi berbat etmiş.Üzücü.
4


default avatar
(1082) -
Filmi izlerken fantastik dünyanın romanlarını, şiirlerini, yazılarını, filmleri seven birisi olarak bir çok filmi gözümde canlandırdım.. Lord of Rings, Game of Thrones, Hobbit gibi filmlerinin karışımı gibi.. Farklı türdeki insanlar, cüceler, cücelerden ufak yaratıklar, farklı boyuttaki canavarlar, insanlar, büyü işi ile uğraşan sihirbazlar gibi öğelerin iç içe geçtiği türünün az bilinen filmlerden birisi.. Bir fantastik roman kitabnın içinde yol alan bir yolcu gibi bir hissiyata kapıldım..
8


avatar
(1068) -
Taht Oyunları ve Peter Dinklage (boy 135 cm) hayranı olarak bu sevimli filmi keyifle izledim.
9


avatar
(172) -
Fikir olarak olmasa da çekim ve karakter olarak günümüzdeki pek çok filme kaynaklık eden hoş bir fantastik kurgu.

Çekildiği dönem içerisinde değerlendirmek gerekirse mükemmel. Görsel efektlerden biraz daha kaçınılsa ve hikayeye odaklanılsa çok daha keyifli olurdu sanırım.

Fantastik kurgu hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken bir yapım. Eğer fantastik kurguya çok ilginiz yoksa sizi sıkacaktır. Zira süre olarak da oldukça hacimli.

İzlemek için Special Edition sürümü yeterlidir.
İyi seyirler.
7


avatar
(139) -
tv kanallarını kurcalarken karşıma çıkan bir filmdi.izlemesi keyifli bir film.izlemenizi tavsiye ederim...


avatar
(361) -
Fantastik türün kıyıda köşede kalmış yapımlarını araştırırken karşıma çıkan bir film. ben bu filmlere bu türün görsel efektlere boğulmamış ham hali demek istiyorum. Bu şekliyle izlemesi de oldukça keyifliydi.
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023