Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(1684) -
Birinciyi oranla bol aksiyonlu bir devam filmiydi. Yapım yılına göre beklediğimin çok çok üstünde bir görüntü teknolojisi ile karşılaştım seyir zevki açısından harikaydı.
8


avatar
(440) -
Çok güzel bir devam filmi. Teknolojinin nimetlerinden faydalanırken işin suyunu çıkarmamışlar. Aksiyonu ve yaratığı bol, seyri çok keyif verici olmuş. Kısacası, film bulunduğu yeri hakediyor.
8


default avatar
(45) -
Cameron aciz kaçış hikayelerinde bir guru resmen. Terminatordeki formül tutunca aynısını bunda denemiş ve kesinlikle daha başarılı olmuş. İlk filmden kanımca daha eğlenceli ve daha akılda kalıcı sahneleri var. Heleki kaynak yapma sahneleri yok mu işte o sahnelerde gerilmemek imkansız. Cameron'un senaryoyla fazla işi olmadığından belirli amaç belirleyip filmin sonuna kadar o amaca ulaşmaya çalışıyor. Bu süre boyuncada kesintisiz eğlence ve gerilme garantisini de sunuyor. Kısacası izleyin izlettirin.
10


Yorumlar (28)
default avatar
(227) -
Arada unuttukça, tekrar izlediğim filmlerdendir. Yeniden izlemekten zevk almam, gerilmem normal mi acaba? Laz fıkrası gibi... Oysaki film bu tarz için düşük sayılabilecek bir bütçeyle, daha ucuza çıksın diye İngiltere'de çekilmiş. Daha James Cameron'un kendini tam ispatlayamamış olduğu zamanlar. Bir çoğu ilk Alien'de çalışan ingiliz ekiple pek çok sorun yaşamış. Paranın çoğu çalışan ve oynayanlara gittiği için, efektler biraz güdük kalmış. Bu ve bunun gibi pek çok zorluğa rağmen tüm zamanların en iyi Aksiyon-bilim kurgularından biri ortaya çıkmış.

Çok mu zorlama olur bilmiyorum ama senaryo bize şimdiki ile 40 sene öncesinin ön planda olan değerlerini de gösteriyor. Burada arkadaşlığa övgü var, cesarete övgü var, anneliğe övgü var, fedakarlığa övgü var. Güncel filmlerde "Newt" için geri dönenler pek yok, hızlı koşarak canavarları ekarte eden ergen kahramanlar var. Feminizm var, lgbt var, homoseksüelliğe övgü var.

Son olarak ben de 2:34' lük "special edition"u tavsiye ederim. Montajda kesilen bazı güzel sahneler, replikler var. Sentry gun turrets sahnesi, filmin finalinde Ripley ve Hicks'in birbirlerine ilk adlarını söylemeleri gibi.
9


avatar
(34) -
Bu filmin hayranlari eger hala special edition versiyonunu izlemediyse kesin izlesin, baya James Cameronun kestigi sahneler var en az 17 dakika filan. Filmi zaten anlatmaya gerek yok. Gerilim bilimkurgu tarz filmlerinin en basindaki gelir kesinlikle
10


avatar
(60) -
Sonunun nasıl biteceğini az çok izleyen herkes tahmin ediyor fakat sadece o sonuca nasıl gidilecek, neler olacak, kim nerden nasıl kurtulacak, yaratığın sıradaki hamlesi ne olacak ve ona karşı nasıl bir cevap gelecek sadece bunlar için izleniyor ve gayet başarılı.
Sürprizbozan: Göster

Teknolojik donanım da son derece üst seviye.. 1.sini seven bunuda sevecektir iyi seyirler..

Cevaplar (1)
avatar
(21) -
Alien film serisini hiç izlemediğim için komple seriye en baştan başlamak istedim ve açıkçası ne yalan söyleyeyim, ilk filmi izlerken çok sıkıldığım yerler olmuştu. Yinede filme bir puan vermek istemedim. Seriye devam ettikçe ilk filmin önemini anlarım diye düşündüm ve cidden öyle de oldu çünkü ikinci filme bayıldım. Dönemine göre her açıdan çok başarılı bir yapım olmuş cidden. İkinci filmi izledikten sonra ilk filmin önemini daha iyi anlıyorsun. İlk filmi tek başına değerlendirdiğinde ise bana olayların çok yavaş geliştiği, sıkıcı bir film gibi gelmişti. Belki de bu tarz eski filmler izlemeye alışık olmadığım içindir.

Umarım devam filmleri de ikinci film kadar başarılıdır.
10


0
| Bildir


avatar
(430) -
şu bir gerçek ki james cameron aksiyon filmi çekmek için yaratılmış bir adam... 1986'da sadece pratik efektlerle böyle aksiyonlu, böyle tempolu, böyle gerilimli film çekilemez dersin ama cameron çeker... zaten bundan 2 sene önce de terminator'u çekmiş, o'nun için sıkıntı olmamıştır.

diğer yandan, ilk filmde bilim kurgu etkisi bariz şekilde varken ve filmin asıl türü de gerilimken, bu ikinci film tamamen aksiyon filmi olmuş. bu belki eleştirilebilir bir durum, çünkü bilim-kurgu bu seriye çok yakışıyor.
8


default avatar
(28) -
Gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu filmi 10 tane Avatar çekse Mr. Cameron bir Aliens etmez 34 sene dile kolay, çektiği en iyi filmi budur T2,Titaink, Avatar arkasanından gelir nokta (.)
10

Cevaplar (3)
avatar
(34) -
The Abyss'ide unutma sakin o filmde James Cameron'nun klasiklerindendir
10


0
| Bildir
avatar
(34) -
The Abyss'i nasıl es geçersin kardeş
10


1
| Bildir
default avatar
(28) -
The Abyss de iyidir ama Aliens benim gönlümde yeri ayrı herzaman
10


0
| Bildir


avatar
(1723) -
serinin 2.filmi olarak fena olmayan temposu, başarılı görsel efektleri ile kendini izlettiriyor, türün meraklıları itinayla seri olarak izlesin...
7


avatar
(137) -
James Cameron'ın bir dahi olduğunu gösteren çekilmiş en muhteşem bilim kurgu korku filmi.32 yıldır bu şaheser aşılamadı.


default avatar
(47) -
Vee James Cameron reis gelir , seriyi kurtarır.
İlk filmi çok beğenmesem de bu film olmuş.Biraz daha az klişe ve mantıksal hareketler eklenince ortaya güzel bir şeyler çıkabiliyormuş demek ki. Helal olsun James Cameron 'a . Efektlerdeki sıçramayı da görebilirsiniz ki 2 film arasında 10 yıl bile yok. Bazı işleri bilene bırakacaksın. Neyse ilk filmde aradığını bulamayanlar bunda kesin bulacaktır tavsiye edilir.
8


avatar
(140) -
Devam filminin hakkı verilmiş.
8


avatar
(998) -
İlk film kadar olmasa da klasik devam filmlerinin 2. Si kadar kötü değil
Gayet izlenebilir ve başarılı
Arşivlik
7


default avatar
(488) -
İlk Alien filminin getirdiği başarıdan sonra bir devam filmi gelmesi kaçınılmazdı. Fakat ilk filmin hayranlarının büyük bir kısmı ve filmin başrol oyuncusu Sigourney Weaver, bir devam filminin zorlama olduğunu düşünüyordu. Fakat o zamanlar Terminatör gibi büyük bir hite imza atmış olan James Cameron yönetmen koltuğuna geçince her şey değişti. Ve benim açımdan şunu söyleyebilirim ki Aliens, her açıdan serinin ilk filmini aşan bir film. Sadece serinin en iyi filmi değil, aynı zamanda da tüm zamanların en iyi bilimkurgu filmlerinden biri ortaya çıkmış.

Aliens, ilk filmden 57 yıl sonra geçiyor. İlk filmin sonundan beri uzay boşluğunda dolanan Ripley'i yeni bir uzay ekibi bulur ve aralarına alır. Artık teknoloji, silahlar daha gelişmiştir fakat kimse yaratıklara karşı önem almamıştır. Ripley, bu konuyu herkese kanıtlamaya çalışır ve bir ekip ile yaratıkları araştırmaya giderler. Bazı olaylar sonucunda ekip, yaratıkların arasında kapana kısılmıştır ve bu seferki yaratıklar daha büyük ve daha tehlikelidir.

Öncelikle Aliens'ın yönetmenin kurgusu versiyonunu izlediğimi belirtmeliyim. Bu versiyon, filmin normal süresinden yaklaşık 20 dakika daha uzun ve filmi çok daha iyi bir hale getiriyor. Eğer bu filmi izlemeyi düşünüyorsanız, yönetmenin kurgusu versiyonunu izlemenizi şiddetle öneririm.

Şimdi, Aliens'ın neden tüm zamanların en iyi bilimkurgu filmlerinden birisi oluşuna değinmek istiyorum. Aliens, ilk filmdeki gerilim atmosferini alıp, bunu daha büyük bir yere aktarmış. Bunu yaparken de ilk filmdeki her şeyi daha büyük, daha iyi hale getirmiş.

Mesela yaratıklar bu filmde daha da tehlikeli. İlk filmde gördüğümüz yaratıklar bile bu filmde daha büyük bir gerilim yaratıyor. Bu sayede de ortaya daha da heyecanlı bir atmosfer çıkmış oluyor.

Aslında filmi iyi yapan tek şey sadece atmosfer, görseller vb. şeyler değil. Bu filmdeki oyunculuklar da mükemmeldi. Sigourney Weaver'ın bu filmle Oscar'a aday gösterildiğine inanabiliyor musunuz? Kesinlikle hak ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Weaver yalnızca sinemanın en güçlü kadın karakterlerinden birini canlandırmakla kalmamış (Sarah Connor'ı da unutmayalım), aynı zamanda karakterine duygusal bir derinlik getirmeyi başarmış. Ripley'in çocuk Newt'ı korumaya çalışması, onu kendi kızı olarak görmesi, karakterini daha da güçlendirmiş.

Bu arada, filmdeki Newt karakterini de beğendim. Newt'ı canlandıran Carrie Henn, küçük yaşına rağmen iyi bir performans sergilemeyi başarmış.

Bütün iyi yanlarına rağmen Aliens'ın birkaç eksiği olduğunu düşünüyorum. Bazı tahmin edilebilir anları (mesela yan karakterlerin başına nelerin geleceğinin bazı anlarda belli edilmesi), bazen hikayenin zayıflaması gibi yanları var. Ama bu Aliens'ı kötü bir film yapmıyor, sadece mükemmel olmaktan biraz uzaklaştırıyor. Ama genel anlamda Aliens, her haliyle serinin ilk filminden daha başarılı olmuş. Karakterleri, görsel efektleri ve senaryosu gerçekten takdire şayandı. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum, pişman olmayacaksınız.

TOPLAM PUAN: 9.1/10
9


avatar
(1333) -
Beni yılına göre kendisine hayran bırakan ilk filminin ötesine geçmiş, aksiyonu ve gerilimi J.Cameron etkisinden olacak ki, bir tık öteye taşımış şaheser diyorum. Arkadaşlar zaten yazılacak herşeyi yazmışlar. İzleyin mutlaka... 8/10
8


default avatar
(205) -
Filmin son 20 dakikası inanılmazdı Lost Planet , Resident Evil ve The Thing oyunlarının harmanlanmış hali gibiydi .
Gerilim dozu da çok iyiydi.
9


default avatar
(136) -
zaman zaman sıkıldım
7


avatar
(1090) -
Gece gece gerildim. Yıllar sonra Matrix 2-3 (APU), Starship Troopers ve Avatar (2009) filmlerinde gördüğümüz Power Loaderları
Sürprizbozan: Göster
görünce şaşırdım.

Seride belki de en çok beğenilen bölüm...
9


default avatar
(45) -
Cameron aciz kaçış hikayelerinde bir guru resmen. Terminatordeki formül tutunca aynısını bunda denemiş ve kesinlikle daha başarılı olmuş. İlk filmden kanımca daha eğlenceli ve daha akılda kalıcı sahneleri var. Heleki kaynak yapma sahneleri yok mu işte o sahnelerde gerilmemek imkansız. Cameron'un senaryoyla fazla işi olmadığından belirli amaç belirleyip filmin sonuna kadar o amaca ulaşmaya çalışıyor. Bu süre boyuncada kesintisiz eğlence ve gerilme garantisini de sunuyor. Kısacası izleyin izlettirin.
10


avatar
(182) -
İlk filmden çok az geri kalmış bence. Yine de oldukça iyiydi. Özellikle son 15 dakikasını bayağı beğendim. 7.0/10
7


avatar
(346) -
Birinci filmden daha çok beğendim.Ama imdb de bu kadar yüksek notunun olması bence çok anlamsız.İlk film içinde böyle düşünüyordum.Ayrıca sadece yapım yılına göre değerlendirirsek doğru böyle değerlendirmek bence hata ,alien vs predator serisinin bu filmden pek bir farkı yok.
7


avatar
(73) -
Aliens Special Edition mı Theatrical cut mı? izlesem bilemedim.


avatar
(440) -
Çok güzel bir devam filmi. Teknolojinin nimetlerinden faydalanırken işin suyunu çıkarmamışlar. Aksiyonu ve yaratığı bol, seyri çok keyif verici olmuş. Kısacası, film bulunduğu yeri hakediyor.
8


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film