Giriş Kayıt
Yorumlar (3)
avatar
(499) -
Film yıllanmış şarap tadında. Yıllar geçtikçe daha bir değer kazanıyor. Sorumluluk mu mutluluk mu?
7


avatar
(794) -
Robert de Niro ve Meryl Streep kaliteli oyuncular. Tavsiye ederim. The Bridges of Madison County filmini de mutlaka izleyin derim. 8 puan.
8


avatar
(286) -
Meryl Streep ile Robert De Niro'nun oyunculuklarına bir kere daha saygı duydum. Buradan sonrası spoiler içerikli olabilir.

Duygu yoğunluğunu jest ve mimikleriyle o kadar güzel yansıtmışlar ki filmden bir dakika bile kopamadım. Monoton giden hayatlarda ufak bir değişimin getirdiği aşk ama öyle bir aşk ki lise aşkı gibi, son derece saf ve heyecan dolu.

Yönetmenin de bu filmde payı büyük. Frank ve Molly birlikte olmak için gittikleri eve girmeden önce Meryl Streep'in beden dili durumu müthiş yansıtıyordu. Kalbi git diyordu ama bedeni ona dur diyordu. Elini yalan söyleyen çocuklar gibi arkasına götürüyordu. Birlikte olacaklarken yönetmen sürekli yüzüklere vurgu yapıyordu. Evlilik bağı onları durduruyordu. Bir sahnede Brian gitmemesi için Molly'ye sıkı sıkı sarılıyor işte orada Brian'ın yüzüğüne zum yapılıyor. Evliliği kurtarma çabalarını böyle göstermiş yönetmen. Diğer bir sahnede, tren yolundan geçerken Frank'e dur diyen trafik lambaları ve filmin sonunda Frank karar verirken arkasında beliren yeşil ve kırmızı ışıklar. Frank tamam mı diyecek, devam mı?

Bu filmin böyle düşük puan almasının sebebi bence boşanmayı teşvik ediyor şeklinde yorumlanması. Yoksa harikulade bir romantizm vardı filmde.

İzlemenizi tavsiye ediyor, iyi seyirler diliyorum.

7.5/10
7


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Falling in Love
Dizi Altyazıları
Game of Thrones (2,766) Mindhunter (1,891) The 100 (1,874) La casa de papel (1,742) Preacher (1,584) Legion (1,575) The Terror (1,490) Chernobyl (1,278) Big Little Lies (1,250) The Big Bang Theory (1,228)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019