Giriş Kayıt
Yorumlar (2)
avatar
(229) -
Gerçek bir kişinin hayatı ve gerçek olaylardan kaynaklanmasına rağmen ilgi çekici bir filmdi.

Ne olduğu hakkında hiçbirşey bilmeden izlemeye başladım. Zaten öyle olmasa eğlenmek için göz gezdirenlerin devam edeceğini zannetmiyorum.

Sıradan sayılacak birinin sıradan hayatı ve sorunları seyredilecek şekilde yapılmış.

Kurt Russell çok iyiydi. Oyunculuk ve daha fazla vücut olarak. Filmin yarısında gömleksiz dolaşmasından şikayetçi olan bayan olur mu bilmiyorum. Üstelik Arnold gibi yapay değil, az çok iyi durumdaki normal biri gibiydi.
Meryl Streep, hoşa gitme olarak, pek beğendiğim biri olmasa da burada iyiydi. Tabii o sırada 34 yaşında olması faydalı oldu...

Filme daha yüksek puan vermeme mani olan habire sigara içilmesiydi. Yeşilaycılıktan değil ama alakalı alakasız her daim, özellikle, Meryl S.in elinde sigara görmek, ergenlerin sigara içmeye çalışmaları gibiydi.

Neticede kağıt üzerinde sıkıcı görünen bir hikaye, işleniş ve başka dünyalara şahit etmesiyle gayet iyi bir film olmuş.

Beklentisiz seyrederseniz memnun kalacağınızı düşünüyorum.
Eğlencelik değil, seyirlik.


PS: Filmde müzikleri farketmem bile normalde, ama ara verdikten sonra kaldığım yeri ararken dikkatimi çekti Georges Delerue. Müthiş
8


avatar
(1684) -
Gerçek hayattan alınmış bir film; Streep mükemmel bir oyuncu ve bu filmde ışıl ışıl parlıyor resmen. Yönetmen Mike Nichols ise yine yapmış yapacağını ve bazı sahnelerde diyaloglar ile bize bir şeyler anlatmaya çalışırken yine bazı sahnelerde hiç bir diyalog olmamasına rağmen sadece basit bir iki kareyle vurdum duymazlığımızı ve kapitalist düzenin hayatımıza nasıl da işlediğini gözümüze gözümüze sokuyor. Film genelinde sadece radyasyon ve bununla mücadele değil işçi olmanın da ne demek olduğu anlatılıyor.
6


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023