Giriş Kayıt
Yorumlar (16)
avatar
(699) -
1970'li seneler için kıstas alırsak; gerçekçi sayılabilecek dövüş sahnelerine ve olması gerektiği gibi otantik atmosfere sahip. Bunun dışında epey vasat, ortada senaryo ve kurgu diye bir şey zaten yok, oyunculuk olarak ise figüranlık performanslarından öte değil.

Bruce Lee fanları puana epey abanmış, kesinlikle bu puan kalibresinde olmayan bir yapım.
5


avatar
(3765) -
Bruce Lee'nin kendine has dövüş sahneleri hoş ama bu güzel bir film olduğu anlamına gelmediği gibi ikinci sınıf kurgu ve zayıf oyunculuklar filmi vasat yapmaya fazlasıyla yetti bile. Merak edip izlemek isteyenler çok şey kaybetmediniz.
6


avatar
(1716) -
bruce lee almış bu filmi zirveye taşımış, konu basitmiş gibi görünse de adam karizması ile herkese yetecek kadar karakter ortaya koymuş, tam bir nostalji harikası...
8


default avatar
(1082) -
Bruce Lee bir efsanenin harika bir filmi daha gözlerimizin pasını dövüş sanatları izleyerek atacağımızı söyleseler inanamazdık... Dövüş Sanatları sinemasına gelince, Ejderha Kalesine Giriş filmi en çok saygı görenidir. Bu aksiyon filminin vaftiz babasıdır. En az dikkat dağıtıcı bir dizi mükemmel aşamalı dövüş dizileri sunarak başarıya ulaşan Ejderha Kalesine Giriş filmidir..

Hikaye Lee'yi, kardeşinin ölümünün sorumlusu olan uyuşturucu satıcısını yakalamaya yardım etmeye kararlı bir dövüş sanatları uzmanı olarak görüyor. Bu kötü kötü adam, aynı zamanda bir kung fu yarışmasına ev sahipliği yapan bir çatlak dövüş sanatçısı takımı tarafından yönetilen müstahkem bir adada faaliyet gösteriyor. Lee, yarışmaya katılmak için yeteneklerini kullanır ve ardından kalenin merkezine doğru yol alır, tekmelemeye ve başka bir şekilde savaşmaya çalışır.

Hikaye, elbette, Lee'nin çok çeşitli dövüş sanatları stilleri ile ustaca dövüşmesini içeren, gösteriden sonra gösteriş yapmak için sadece bir bahane. Bir dçvüş sanatları filiminde bu kadar artisti bir araya getirmek büyük başarı ve iştir. Kimler yok ki Bolo Yeung meşhur kötü adamımız, Jackie Chan gibi sonraki dönemin ustası...Gel de bu filmi izleme..
10


avatar
(7260) -
Tvde denk gelip hanımın dizilerini izletmeyip, bana fırça yedirten film. Bruce Lee, John Saxon, Bolo Yeung ve genç Jackie Chan... Ustanın filmleri her zaman izlenir ve hep rahmetli validemin küçükken bana bulgur yedirmek için söylediği ‘ bunlar bulgur yediği için böyle kaslı ‘ cümlesinin, her izlediğimde aklıma gelmesi... Gülücük


avatar
(781) -
"Tahta sana vuramaz."
Küçüklüğümüzde Usta'nın bu filmlerini izler izler birbirimize dalardık. Bir yerimiz acısa hiç belli etmezdik, birazcık kan akacak olsa aynen bu filmde Usta'nın yaptığı gibi o kanı dilimize götürürdükGülücük
Güzel bir film.
7


default avatar
(162) -
WOOAAAA! Bu narayı duyan hemen cevabı verirdi: Bruce Leee.. Çağımızın en iyi karetecilerden.. Konuşma tarzı, dövüş stili, üçgen vücudu ve karizmasıyla hollywood sinemasına adını altın harflerle yazdırmış olan adam.. Ejder Kalesi de onun en iyi filmlerinden biri.. Bu filmi izledikten sonra çıkışta millet birbirini döverdi özlemişiz 7,7/10 iyi seyirler..

Cevaplar (5)
avatar
(423) -
Bruce Lee kareteci değildir.
8


2
| Bildir
default avatar
(162) -
Öyle mi? Necidir?


0
| Bildir
default avatar
(59) -
başlıca kung fu olmak üzere uzmanlığı Jeet Kune Do olan üstad'dır.
9


0
| Bildir
default avatar
(162) -
Tebrik ederim Gülücük


0
| Bildir
avatar
(423) -
Google'a Bruce Lee yazmak yeterli olacaktır.
8


0
| Bildir


avatar
(89) -
Hollywood'un bruce lee yi tanıdığı ve dünyaya tanıttığı filmdir. Ama bence en başarılı filmi "ejder'in yolu" (meng long guo jiang 1972)
9


avatar
(2066) -
Üç Bruce Lee filminden en zayıfı bence. 6.


avatar
(4) -
Enter The Dragon 1973 720p BRRip [A Release-Lounge H264] altyazısını bulamıyorum yardım edebilir misiniz


avatar
(4) -
Enter The Dragon 1973 720p BRRip [A Release-Lounge H264] altyazısını bulamıyorum yardım edebilir misiniz


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023