Giriş Kayıt
Yorumlar (106)
avatar
(894) -
BABA gibi film bir daha çekilir mi bilmem ama böyle bir kadro birdaha asla biraraya gelmez .Marlon Brando nun oyunculuguna hayran kaldım . Film baştan sona bir başyapıt... Saygılar
9


default avatar
(2) -
Çok güzel film Gülücük Gülücük


avatar
(156) -
bu filme filmi sevenleri incitmeden nasıl eleştiri yazabılırım bilmiyorum. filme olan övgülere sonuna kadar katılıyorum o yuzden ovgulerı gecıyorum.
filmde beni şaşırtan ters köşeye yatıran bişey yok. bazı bolumler uzun tutulmus. son yarım saatte olanları sadece 3 saat yapabilecekken hemen hızlıca geçilmiş. finali olmamış yani. ayrıca diyaloglarda da etkıleyıcı bişey yok. sadece babanın sesi bi harika o kadar. ayrıca dunyanın ne en ıyı 1. filmi ne 2. saygılar
10

Cevaplar (2)
default avatar
(8) -
Filmi en az 30 kez izlemiş birisi olarak diyalog yorumunuza katılmıyorum.Öncelikle filmin giriş sahnesindeki diyalog,mafya toplantısında baba ile tataglia arasındaki diyalogdan sonra baba nın ayakta gösterdiği tepki ve son sahnelerde michael ile baba arasında geçen "ipte cambaz olmayı reddettim" replikleri diğer filmlerde pek fazla göremediğimiz etkiyi verir bize
10


0
| Bildir
avatar
(156) -
Bu yorumu 2 yıl önce yapmışım ve o zamanlar yeni bir filmsever olarak acımasız olduğumu kabul ediyorum ve size hak veriyorum Gülücük Eminim tekrar izlediğim zaman bana ayrı bir tat verecektir film Gülücük
10


0
| Bildir


default avatar
(8) -
Müthiş yönetmen, müthiş kadro, müthiş soundtrack. Gerisi kendiliğinden geliyor zaten. Vurdu kırdı isteyenler izlemesin boşuna diyeceğim ama herkesin de izlemesi lazım bu filmi be kardeşim.
10


avatar
(270) -
Hani sorarlar varmı tavsiye ettiğin bi film diye godfather var dersin nasıl film derler anlatamazsın izle kesin dersin ve hep beğenirler tarifi imkansız baba bi film
10


avatar
(182) -
Şimdi eksiler gelecek biliyorum ama bana çok klasik bir film gibi geldi.
Kara Şövalye'de 9 puan aldı ama o hissettiriyordu o puanı.
Bana hiç 9 üzeri bir film gelmedi nedense. Klasik filmlerden biriydi.
Ama yine de izlenmesi gerekir, oyunculuklar müthişti.
7

Cevaplar (3)
avatar
(1223) -
Sevgili kardeşim, Kara Şövalye ile bunun arasında hemen hemen 45 yıl var.. Kara Şövalye o dönemde çekilmiş olsaydı o zaman bile kıyaslanacak duruma düşmezdi.Tüm Marvel ve DC filmlerini fazlasıyla severim, ancak karşılaştırdığın film ile bu film ile alakası olmayan tarlarda bir film..biri oyunculuk ve Konusu ile ön plana çıkan bir film diğeri Efektlerle ön plana çıkmış bir film..
10


0
| Bildir
avatar
(182) -
ustam 4 yıl önce yazmışım yorumu ya, o zamanlar dikkat ettiğimiz şeyler farklıydı işte
7


0
| Bildir
avatar
(111) -
Filmlere puan verirken zamanın etkisinde kalmamak gerektiğini düşünüyorum. Eğer öyle düşünürsek ilk çıkan filmlerin hepsine 10 puan verelim hangi film iyi hangi film kötü kimse karar veremesin. Bu film 100 yıl önce çekildi kardeş o zamanlar teknoloji yoktu şu yoktu bu yoktu ver 10 puanı gitsin! Bu mantık çok yanlış. Yeni çıkan bir film çok iyiyse geç çıktı diye düşük puan vermemiz gerekiyor bu mantığa göre. Puanlar hiç bir etki altında kalmadan filmi izlediğinizde size ne hissettirdiğini yatsıtmalı. Sen hissettiklerinin etkisinde değil demek ki zamanın etkisinde kalıyorsun.
7


0
| Bildir


default avatar
(2) -
Sıkıcı bir film 3 saatlik film 30 dksi aksiyon Çok Mutlu

Cevaplar (2)
avatar
(119) -
Zaten aksiyon beklentisiyle bu filmi izlediysen sen çok yanlış gelmişsin.
10


5
| Bildir
avatar
(1818) -
Aynen mafya filmiyle lakası yok gibi. Konu senaryo çok sıkıcıydı.
6


3
| Bildir


default avatar
(37) -
İlk sırasında Godfather olmayan film listesi güvenilmezdir..
10


avatar
(76) -
Bu filmin yönetmenliği ilk olarak Sergio Leone teklif edilmiş ama o kabul etmemiş.Herhalde filmi o çekseydi puanım 11 olurdu.
9


avatar
(141) -
Mafya filmlerinin babasıdır bu film...Filmi izlerken mafyanın kokusunu bile alıyorusunuz Punky
10


default avatar
(134) -
Bu filme ne diyebiliriz ki.Sinema tarihinin en iyi filmlerinden.Muhtemelen en iyi mafya filmidir.Mafya kültürünü/bilincini oluşturan film denebilir belki de.Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.Seri olarak da sinema tarihinin en iyi serilerindendir.


avatar
(155) -
Benim için bazı filmler vardır ki bunlar harbi filmlerdir, filmi izlemeyi bitirdiğinizde ''vay be adamlar ne film çekmiş'' demezsiniz. Çünkü o filmin sizde bıraktığı etki ömürlüktür. Anlık değil. The Godfather filmi de aynen böyle bir film. Kapağına, adına baktığınızda ilk aklınıza geldiği gibi kesinlikle bir mafya filmi değil. 73 yılında çekilmesine rağmen sanki günümüzden kesitlerden oluşturulmuş muhteşem bir dram. Hayata dair her şeyi bulabileceğiniz bir ''hayat senaryosu.''
9


avatar
(136) -
Marlon Brando'nun pamuk tıkmadan o sesi çıkardığını duyunca hayranlağımı 2 kat artmıştır.Ayrıca oscar ödülünü kızıl derili katliamına tepki olarak almaması da ne kadar duyarlı ve karakterli bir insan olduğunu gösterir.Harbi BABA sın MARLON BRANDO Çok Seviyor
10


default avatar
(274) -
film aleminde referanslarında referansı iyilerinde iyisi vardır. işte 70'lerde BABA filmi odur. ve o günden bu güne en fazla göenderme yapılan referans verilen bir filmdir. 40'larda casablamca, 50'lerde "north by northwest", 60'larda "iyi kötü çirkin, 70'lerde "baba" 80'lerde terminatör, 90'larda matrix film aleminde referasn filmleridir benim için. film endüstrisinin gelişimini, dünya'nın gidişeatını bu filmleri izleyerek genel hatlarıyla edinilebilir diye düşünmekteyim. Baba 'da kadro 10 numara, müzikler 11 numara senaryo 12 numara seviyesinde. kusursuza yakın işlerden. defalarca izlenen ve kendini izleten baba her film severin ilk 3-5 filminden biridir ve bu hiç şaşırtıcı değildir. ölmeden izleyin, izlemedn ölmeyin. 10/10.
10


avatar
(139) -
Sevdiğim filmlerden biridir.
10


avatar
(994) -
en gerçekçi oyunculukların sergilendiği yapımlardan bir tanesi. filmin başındaki kaos ve ilginç yapı nasıl toplanır derken akıl almaz ve kabul edilmez bir şekilde birleşmesi filmin en büyük artısıdır.
7


avatar
(2066) -
Onyıllar sonra filmi bir daha izlerken bu sefer filmde bir şey bulamam diyordum, ama konusu belli bu film nedense artık klasik olmuş ve tekrar izlenebiliyor. Düğün sahnesi çok uzun tutulmuş, hatta film 3 saate yakın ve fazla. Marlon Brando ve Al Pacino'nun başarısı da denebilir, tabii diğer oyuncular da dahil tam kadro bir uyum var. Kilisede vaftiz töreni de uzun sahne sayılır, ancak bu sahnenin uzun tutularak arka plandaki eylemlerin anlatılması iyi olmuş. Sonuçta 9 fazla, 8 puan. Marlon Brando olmasa film 6 puan ederdi.


avatar
(1684) -
Mafya hikayeleri, uyuşturucu konulu filmlerden pek hazzetmediğimden bu filmi de izlemeyi pek düşünmüyordum açıkcası ama bunca yıl bekledikten sonra bir göz atayım dedim.İzledikten sonra da beklediğimden çok farklı bir hikaye ile karşılaşmadığımı da söylemeden geçemeyeceğim bu bakımdan iyi puanı haketmesinin ardında olan şeyin şahsi düşünceme göre inanılmaz oyuncu performansları, kendisine bağlayan hikayesi ve içerisinde çok fazla karakter olmasına rağmen sade anlatım şekli ile repliklerin bile bir kere dinleme ile akıla kazınma şekli olduğunu düşünüyorum, Garibime giden bir olay Al Pacino un suratından geçmek bilmeyen morluktu; Sicilya`da ne kadar kaldığına dair bir bilgi verilmediğinden gerçekten yumruk yediğini ve o şekilde çekmek zorunda kaldıklarını düşündüm bir ara.
9


default avatar
(1723) -
süper kelimesi az
10


default avatar
(44) -
Gecen gün tüm seriyi ilk defa izleme fırsatı buldum, hiç begenmedim.

Cevaplar (3)
avatar
(184) -
git v/s/h izle sen
10


3
| Bildir
default avatar
(44) -
senin çok begendigin birseyi baska biri begenmediginde insan bi böle gıcık oluyor anlıyorum seni, ben gıcıklık olsun diye söylemedim. ilk 250 deki hemen hemen her filmi izledim, onun dısında 2011 e kadar olan filmler arasında rt ye ve imdb ye göre 'kaliteli' sınıfında olan film ve belgeselleri izleme fırsatım oldu şimdiye kadar.. özellikle imdb oylamasının insanları nasıl yönlendirdiginin farkındayım.

godfather serisi için de sadece kendi düşüncemi söyledim.ilk filmin 2. yarısında özellikle begendigim kısımlar oldu işleniş açısından, fakat övüldügü kadar iyi bir film olmadıgını ve çok fazla kişinin oyunu alarak 2. ve 3. sırada bulunan bu serinin en iyi oldugunu düşünmenin sürü psikolojisi oldugunu düşünüyorum. filmi begenmedim, kötü bir film demiyorum. herhangi bir oy da vermedim zaten filme. türleri farklı farklı olsada filmleri sıralayacak olursak into the wild, the matrix, fight club, requiem for a dream, waking life ve daha sayamayacagım birsürü film benim için en iyi film. bilmiyorum anlatabildim mi, öbür türlü git şunu yap bunu yap diye konuşmak çocukça oluyor. izledim zaten dedigin filmi, kendim de amatör şekilde film çekim teknikleriyle ilgilendigim icin hosuma gittigini belirttim dedigin filmle ilgili. saygılar.


6
| Bildir
avatar
(1818) -
Olumsuz eleştirileri küfür diye algılayan ülke insanım gerçekten haklı. Eğitim sistemimiz o kadar kötü ki eleştiriye dayanamayan bireyler her yerde artık ve halkısın dostum film çok sıkıcı üstüne film kültürüme çok güvenirim. Bu film abartılan en kötü film kategorisinde birinci olacak türden.
6


1
| Bildir


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film