Giriş Kayıt
Altyazılarda Karakter Sorunun Çözümü
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
McFly
Müdavim

İletiler: 12364

twitter Özel mesaj gönder
McFly Müdavim

İndirmiş olduğunuz türkçe altyazı da türkçe harfler abuk subuk mu gözüküyor bir kaç çözümü
Örneğin:
resim

VLC player içerisinde içerisinde altyazı ayarları kısmını ISO-8859-9 olarak ayarlayın.Yukarıda yazan ortam v.b bölümden Araçlar/Ayarlar/AltyazıEÜG/Varsayılan kodlama

resim

Veya altyazıyı metin belgesine kaydedin.

Televizyonlardaki Altyazılardaki Türkçe Karakter Sorunu Çözme Videolu anlatım

İletiTarih: 04 Temmuz 2016 22:07
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
MonteKristoKontu

İletiler: 98

Özel mesaj gönder
MonteKristoKontu
Bu konuda bende bir yöntem önereyim.

resim

resim
Resimdeki gibi oynatıcıda bozuk karakter çıkıyorsa ve Subtitle Workshopda ANSI - Turkish karakter seti değişimi yapmanıza rağmen düzelmiyorsa.

resim
Altyazı dosyasın not defterinde açın.

resim
Hiç bir değişiklik yapmadan Farklı Kaydet'i seçin.
Dosya adını değiştirerek sonuna olması gereken uzantıyı yazın. Örn: Videodrome 1983.srt
Kayıt türünü Tüm Dosyalar yapın
Kodlamayı UTF-8 yapın
Kaydedin.

resim
Sonuç Saygılar

İletiTarih: 11 Mart 2018 18:26
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
bekkir74

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
bekkir74
MonteKristoKontu yöntemini denedim ilk seferde olmadı ama kaydederken ANSI seçtim gerçekten işe yaradı.dosya adına uzantı eklemekte gerekmiyor gibi dosya adı olduğu gibi bırakılabilir.

İletiTarih: 01 Ocak 2019 22:19
Nikoteen

İletiler: 19

Özel mesaj gönder
Nikoteen
resim

Merhaba yazılan her seyı denedım UTF-8 ıle kaydetmek dahıl ve vlc playerda actıgımda herhangı bır sorunla karsılasmıyorum fakat zamanlama hataları mecvur cevırımde bunları duzeltmek ıcın SW ıle calısmam gerekıyor onda acınca ıse altyazım bu sekılde gorunuyor yardımcı olabılırsenız cok sevınırım.

İletiTarih: 24 Ocak 2024 11:58
AdletMayer

İletiler: 9

Özel mesaj gönder
AdletMayer
« Nikoteen » yazdı:
resim

Merhaba yazılan her seyı denedım UTF-8 ıle kaydetmek dahıl ve vlc playerda actıgımda herhangı bır sorunla karsılasmıyorum fakat zamanlama hataları mecvur cevırımde bunları duzeltmek ıcın SW ıle calısmam gerekıyor onda acınca ıse altyazım bu sekılde gorunuyor yardımcı olabılırsenız cok sevınırım.
Selamlar Subtitle Edit veya Aegisub kullanırsanız bu hatayla karşılaşmayabilirsiniz, denemenizi rica ediyorum. (Ayrıca oynatıcı olarak MPV veya MPC'yı da deneyebilirsiniz güncel codeclerini yükleyerek.)

İletiTarih: 24 Ocak 2024 23:04
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film