Giriş Kayıt
Fresh Off the Boat (2015)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
benteksizhepiniz
Dünya Sineması
Sinefil Grubu


Kayıt: 09.02.2017
İletiler: 275
Şehir: พัทยา - Phạthyā


twitter Özel mesaj gönder
benteksizhepiniz
Dünya Sineması
Sinefil Grubu
 [Tanıtım] Fresh Off the Boat (2015)

resim

Fresh Off the Boat (2015)

Dizinin adı Amerika’ya deniz yoluyla kaçak gelen göçmenleri tanımlıyormuş. Dizideki bizim aile Huang’ların kökenleri de Çin ve Tayvan’dan göçmüşler. Ama nedense Orlando, Florida’ya, pek Çin göçmenlerinin yaşamadığı bir yer, neticede ABD’nin bati sahili. Her bölümü birbirinden ilginç ve masum sürprizlerle dolu olaylara gebe, müthiş ayrıntıcı bir senaryoya sahip dizi. Çin kültürü ve aile yapısının Amerika’da ki macerası gibi bir şey sayılabilir. Üç benzemez üç erkek kardeş; sıra dışı bir anne baba ve çılgın bir babaanneden oluşan demir çekirdek bir aileyi anlatıyor. Eddie Huang'ın aynı adlı romanından uyarlanmış.

resim

Dizi en büyük çocuk Edie ve onun okuldan dört kankası etrafında dönse de diğer kardeşleri ve ailesini de ihmal etmiyor. Büyük numara kardeş, en büyük olmak isteyen aslında en sıradanları ama iyi bir abi. Ortanca Emery tüm ortancalar gibi ilginç ve uyumlu bir tatlılık abidesi… En küçük kardeş Evan akıl küpü bir şıklık, akıl ve zekâ abidesi… Agresif, otoriter ama bir o kadar saf ve ailesine muazzam bağlı bir anne. Her dakika onları düşünüyor ama bir yandan da Stephen King hayranı ve kendi de bir cinayet romanı yazıyor. Baba ise, her durumda olumlu ve hiç kızmayan çocuklarına müthiş öğütler veren anlayışlı pamuk biri; her zaman olmaz ya burda olmuş.

Dizi Blog sayfam.


Fresh Off the Boat
2015
Fresh Off the Boat
Komedi22 dk

Yönetmen: Lynn Shelton, Bill Purple, Claire Scanlon
90’lı yıllarda geçen komedi, Amerika’ya yeni taşınmış Çin asıllı bir ailenin 12 yaşındaki oğulları Eddie’yi merkeze alıyor. Eddie Hip-Hop hayranı olsa da, Florida’ya henüz yerleşen ailesi bu yeni kültüre pek alışık değil… | Gönderen: lucabrasi...
7.8 (26,119 Oy)

İletiTarih: 29 Ağustos 2020 18:37
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2023