Giriş Kayıt
Locke (2013)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
gregorsamsaf

İletiler: 4

Özel mesaj gönder
gregorsamsaf
 Locke (2013)

Bir filmin akıcı olması bana göre ne kadar mekan değiştirdiğine bağlıdır.Bir film ne kadar hareketli bir orada bir burada sürekli geçişler ile yapılırsa o kadar dikkatim dağılmadan izleyebilirim fakat bir film düşünün sadece tek bir mekanda geçen,her şeyi diyaloglarla anlatan.Locke filmini izleyene kadar bu tür hiç bir zaman ilgimi çekmedi.Dial M For Murders ve 12 angry man gibi başyapıt denilen filmler bile ilgimi çekmiyordu.Locke filminin ilgimi çektiği ve izlememin tek sebebi ise Tom Hardy.Neyse ki doğru bir kararla Tom Hardy için bu filmi izlemişim.Gerçekten benim gibi kolay sıkılan bir insan olarak filmi sonuna kadar büyük merak ve keyifle izledim ve bittiğinde oldukça tatmin olarak ayrıldım.

Film Tom Hardy'nin oynadığı Ivan Locke karakterinin bir yerden bir yere gitmesini ve bir yandan insanlarla telefonda konuşmasını anlatıyor.Evet kulağa sıkıcı gelebilir ama değil.Filmdeki karakter ilişkileri çok iyi verilmiş.Oyuncular o kadar iyi ki gerçekten filme kendimi kaptırıp karakterlere fazlasıyla bağlandım.Senaryonun başarılı olduğu kısımsa fazlasıyla gerçekçi olması.
İzlerken ne olan olaylar ne de karakterlerin bu olaylara tepkileri abartılı gelmiyor.Her şey çok organik ve hiç bir diyalog gereksiz hissettirmiyor.

Sonuç olarak Locke kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden.Evet tek mekan film olduğu için oldukça ön yargılı olanlar ve filmi sıkıcı bulanlar olabilir ama bence kesinlikle bir şans verirseniz pişman olmazsınız filme puanım 10 üzerinden 9

İletiTarih: 02 Şubat 2019 22:49
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
rebelangel

İletiler: 45

Özel mesaj gönder
rebelangel
Sırf Tom Hardy için izleyecektim filmi ama tereddütlerim vardı. Siz bu kadar iyi diyorsunuz madem izleme sırasında öne alayım Çok Mutlu

Umarım dediğiniz kadar vardır Saygılar

İletiTarih: 07 Aralık 2019 20:44
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film