Giriş Kayıt
A Birder's Guide to Everything (2013)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
benteksizhepiniz
Dünya Sineması
Sinefil Grubu


Kayıt: 09.02.2017
İletiler: 275
Şehir: พัทยา - Phạthyā


twitter Özel mesaj gönder
benteksizhepiniz
Dünya Sineması
Sinefil Grubu
 A Birder's Guide to Everything (2013)

resim

A Birder's Guide to Everything (2013)

Gözlemciler, insan ve kuş ruhu arasındaki - bu Lawrence Konrad’ın açıklamasıdır - ayrımları yok eden ve doğa ile insan arasında ki aşkın bağlantıya ulaşmaya çalışan kişilerdir
- David

Annesi ölen ve onun gibi kuşlara çok meraklı olan on beş yaşındaki David bir kuş gözlemcisi olmak istemektedir. Babasının yeniden evleneceği günün hemen öncesinde okulda ki kuşçuluk kulübünden arkadaşları ve onlara katılan fotoğrafçı bir kızla beraber, nesli tükenen bir kuşu fotoğraflayabilmek için yolculuğa çıkarlar. Duygusal ve içine kapalı, annesiyle çıktıkları gezilerde ki çocukluk anılarıyla yaşayan David, kuşları gözlemler ve onların harika kara kalem resimlerini çizer. Bir gün bisikletiyle giderken New York banliyösünde ilginç bir deniz ördeğine rastlar ve onun bulanık bir fotoğrafını çekmeyi başarır. David sanki annesini arar gibi heyecanla nesli tükenen bu kuşu aramaya başlar.

resim

Bu kuşu aramak için çıktıkları yolculuk aynı zamanda kendi içlerine de bir yolculuk olur, özellikle de David ve yolculuğa katılmasa da babası için. Başka bir kadınla evleneceği için babasına kızan David bu durumla barışır ve aynı zamanda beş yıllık fotoğrafçılık deneyimi olan, David'in sınıf arkadaşı Ellen’la (Katie Chang) tatlı bir yakınlaşma yaşarlar. Filmden en ilgi çekici anekdot ise bana göre kuş severlerin ikiye ayrılarak değerlendirilmesiydi. Listeciler ve gözlemciler. Listeciler her şeyi kuşları, türlerini hatta listeleri listelerlermiş. Kuş gözlemcileri ise keşif yapmayı seven ve kuşlarla insanlar arasında ki ilişkileri gözlemleyen insanlarmış. Babalar ve oğullar hep farklı karakterde olmak zorundalar mı diye düşünür dururum. Burda da David gözlemci babası ise listeleyici.

resim

İç ferahlatıcı tatlı konuşmalar ve doğa manzaraları eşliğinde sıkmadan akıp giden güzel bir film. Bir Kuş Gözlemcisinin Hayat Rehberi filminde, genç ve pek yetenekli oyuncu Kodi Smith-Mcphee başrolde ve ona Oscar’lı yıldız Ben Kingsley ve James Le Gros eşlik ediyor.

Filmle ilgili Blog sayfam.A Birder's Guide to Everything
2013
A Birder's Guide to Everything
Komedi

Yönetmen: Rob Meyer
Annesi ölen ve onun gibi kuşlara çok meraklı olan on beş yaşındaki David bir kuş gözlemcisi olmak istemektedir. Babasının yeniden evleneceği günün hemen öncesinde okulda ki kuşçuluk kulübünden arkadaşları ve onlara katılan fotoğrafçı bir kızla beraber,...
6.2 (2,385 Oy)

İletiTarih: 22 Haziran 2019 17:54
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024