Giriş Kayıt
The Black Dahlia Haunting (2012)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 7 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
ssniper

İletiler: 739

Özel mesaj gönder
ssniper
 The Black Dahlia Haunting (2012)

resim

The Black Dahlia Haunting
2012
The Black Dahlia Haunting
Suç / Dram / Korku80 dk

Yönetmen: Brandon Slagle
Âmâ kardeşi tarafından babasının katledilmesini araştıran genç bir kadın, halk arasında 'Kara Dalya" olarak da bilinen Elizabeth Short'un kindar hayaletinin tacizine maruz kalır. - Gönderen: ssniper...
3.4 (861 Oy)

Uzunca bir aradan sonra tekrar uzun metrajlı bir filmle dönmek istedim. (Kısa metrajlarımız yine devam edecek, merak etmeyin.) Keyifli seyirler diliyorum. Saygılar

Alıntı:
KONUSU: Âmâ kardeşi tarafından babasının katledilmesini araştıran genç bir kadın, halk arasında "Kara Dalya" olarak da bilinen Elizabeth Short'un kindar hayaletinin tacizine maruz kalır.

Kara Dalya Cinayeti: Kendi cinayetinin başrol oyuncusu talihsiz kadının cesedi, 1947 ocak ayında L.A.’de boş bir arazide bulunur. Betty'yi bulan kişi, onu atılmış bir vitrin mankeni sanmış.
Belinden tamamen kopmuş, kanı boşaltılmış, el ve ayak bileklerinde işkenceye maruz kaldığına dair ip izleri, vücudunun farklı yerlerinde kesikler bulunan kurbanın göğüsleri doğranmış, üzerinde sigara söndürülmüş. Polis kayıtlarına göre, cesedin cinsel organı çim ile doldurulmuş, anal ilişkiye girilmiş, sol bacağında bulunan gül dövmesi kare şeklinde kesilerek, çıkarılmıştır. Yaşına göre olgun ve cazibeli Elizabeth Betty Short’un nam-ı diğer ‘Black Dahlia’nın, film yıldızı olma hayaliyle gittiği L.A.'de, 22 yaşındayken hunharca öldürülmesi, polisiye tarihinde çözülmemiş bir sır olarak durmaktadır.

Detaylı bilgiler için:

https://onedio.com/haber/palyaco-nun-yuz-ifadesini-sahip-olan-ceset-in-10-karede-hikayesi-500329

http://olagansuphelilerr.blogspot.com/2016/10/kara-dalya-cozulemeyen-elizabeth-short.html

İlave Not: "The Black Dahlia" yer yer "Kara Dalya" yer yer de "Cehennem Çiçeği" olarak çevrilmiş. Ben "Kara Dalya" çevirisini tercih ettim.

Altyazı Sayfası: http://www.turkcealtyazi.org/mov/2359347/the-black-dahlia-haunting.html

SENKRON BİLGİSİ

The Black Dahlia Haunting [2012] HDRip XViD-ETRG

İletiTarih: 24 Haziran 2018 08:43
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
ha46792

İletiler: 834

Özel mesaj gönder
ha46792
Uzun metrajlı çevirilere epey ara vermiştin üstadım.
Ellerine sağlık. Korku seçkilerini harici belleğimde ssniper olarak tutuyorum.
Kısa metraj çevirisini yaptığın, The Fisherman harikaydı.
Hepsini sevdim, ama o başkaydı ve keşke uzun metrajlı olsaydı.
Bu çevirini de zekle izleyeceğime eminim.
Tekrar ellerine sağlık.. Saygılar Saygılar Saygılar

resim

İletiTarih: 24 Haziran 2018 11:06
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
archraist
Müdavim

İletiler: 3199

Özel mesaj gönder
archraist Müdavim
Teşekkürler. Emeğinize sağlık .

İletiTarih: 24 Haziran 2018 11:40
ssniper

İletiler: 739

Özel mesaj gönder
ssniper
« ha46792 » yazdı:
Uzun metrajlı çevirilere epey ara vermiştin üstadım.
Ellerine sağlık. Korku seçkilerini harici belleğimde ssniper olarak tutuyorum.
Kısa metraj çevirisini yaptığın, The Fisherman harikaydı.
Hepsini sevdim, ama o başkaydı ve keşke uzun metrajlı olsaydı.
Bu çevirini de zekle izleyeceğime eminim.
Tekrar ellerine sağlık.. Saygılar Saygılar Saygılar

resim

Eyvallah dostum. Exclamation

İletiTarih: 24 Haziran 2018 12:29
Htmakina
Kore Sineması

İletiler: 3592

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Htmakina
Kore Sineması
Ellerinize sağlık Saygılar

İletiTarih: 25 Haziran 2018 08:24
extremebrutal
Müdavim

İletiler: 643

Özel mesaj gönder
extremebrutal Müdavim
Ellerin dert görmesin.. Saygılar

İletiTarih: 25 Haziran 2018 23:23
Revengeance
Amerikan Sineması
Yorumbaz

İletiler: 5023

Özel mesaj gönder
Revengeance
Amerikan Sineması
Yorumbaz
Ellerinize sağlık Saygılar

İletiTarih: 28 Haziran 2018 00:03
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 7 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film