Giriş Kayıt
Wakfu (2008)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 11 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Dracias

İletiler: 4

Özel mesaj gönder
Dracias
 Wakfu (2008)

Aslında anime değil tam olarak ama anime tarzına benzeyen bir çizgi film olduğu için buraya açtım. Çeviriye dün başladım günde 1-3 bölüm arası çevirmeyi düşünüyorum. Noxtalgia adlı arkadaş daha önce çevirmeye başlamış ancak eksik kalmış ben de en baştan çeviriyim dedim hazır başlamışken. Çevirilerim hakkında her türlü eleştiriyi bekliyorum amacım zaten ingilizce çevirimi geliştirmek.
Ayrıca aynı evrende yer alan dofus filmini de çevirdim vaktim olursa ovalara da el atacağım.

Wakfu
2008
Wakfu
Animasyon / Macera / Aile

Yönetmen: Anthony Roux, Olivier Thulliez, Wilfried Pain
Wakfu, evrende (Krosmos) 12 tanrı ve aynı adla anılan izleyenleri tarafından biçimlenmekte olan dünyalardan (Onikiler Dünyası) birinde geçer. Bu dünyanın kendine has bitkileri, hayvanları ve insanları vardır. Ama 1000 yıl önce Ogrest adında bir ogre onları...
8.2 (2,020 Oy)

Wakfu, evrende (Krosmos) 12 tanrı ve aynı adla anılan izleyenleri tarafından biçimlenmekte olan dünyalardan (Onikiler Dünyası) birinde geçer. Bu dünyanın kendine has bitkileri, hayvanları ve insanları vardır.

Ama 1000 yıl önce Ogrest adında bir ogre onları toplayan kişiye tanrıları aşan bir güç vereceği söylenen hiç açılmayacak olan altı yumurtaların (Dofus) hepsini toplamayı başarır. Bütün bunları Dathura adında sevdiği bir kız için yapmıştır fakat ne yazık ki bu Dathura sadece yumurtalarla ilgilenip Ogrest'i boşlamıştır. Büyük bir öfke anında Ogrest bu kızın hayatına son verir ama ne yaptığını fark edince Zinit Dağının zirvesine çıkıp 1000 yıl boyunca dinmeyecek olan ve büyük tufanlara yol açacak ağlayaşına başlar.

Dofuslarla bezenmiş ve kendilerini kat kat aşmış Ogrest'in bu hüsranı karşısında duramayan tanrılar ise güçten düşüp Onikiler Dünyasınından vazgeçip, bir kaç tanesi dışında (Enutrof, Sadida, Osamodas) izleyenlerini kendi hallerinde bırakırlar. Çizgi dizideki olaylar, fırtınaları atlatan insanların tufandan dolayı yeniden şekillenmeye başlamış bu dünyada yeni bir düzen kurup hayatlarına devam edebildikleri bir dönemde geçer.

Dizinin ilk sezonu bir grup maceraperestin, öykünün kahramanı Yugo'nun gerçek ailesini aramasına yardım etmelerine dayanır. Birlikte, Nox adındaki, yaşayan her şeydeki enerjiyi (Wakfu) mekanik böcekleri sayesinde çekebilen ve zamanı kontrol edebilen çılgın bir adamın peşlerinden kovaladığı, bir çok tehlikeyle başederler.

Dizinin her sezonunda 26 bölüm olmak üzere 52 bölümü, ayrıca 26 bölümlük ilk sezonu konu alan Mini-Wakfu adında bir spin-off'u, Nox ve Ogrest'in geçmişini anlatan farklı stilde iki özel bölümü bulunmaktadır. | Gönderen: Noxtalgia

İletiTarih: 29 Haziran 2016 23:41
En son Dracias tarafından 01 Temmuz 2016 15:38 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
yagmur6767

İletiler: 683

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
yagmur6767
Kolaylıklar dilerim Saygılar

İletiTarih: 29 Haziran 2016 23:44
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Kill Master

İletiler: 259

Özel mesaj gönder
Kill Master
Kolay gele Saygılar

İletiTarih: 30 Haziran 2016 00:31
Splash
Müdavim

İletiler: 5892

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Splash Müdavim
Kolay gelsin sevgili Dracias. Saygılar

İletiTarih: 30 Haziran 2016 08:45
Revengeance
Amerikan Sineması
Yorumbaz

İletiler: 5023

Özel mesaj gönder
Revengeance
Amerikan Sineması
Yorumbaz
Kolay gelsin

İletiTarih: 30 Haziran 2016 09:19
Dracias

Özel mesaj gönder
Dracias
Teşekkürler arkadaşlar. İlk defa altyazı hazırlıyorum eksiklerimi bildirirseniz memnun olurum.

İletiTarih: 30 Haziran 2016 14:25
nutellabrain

İletiler: 2266

Özel mesaj gönder
nutellabrain
Kolay gelsin. Gülücük

İletiTarih: 30 Haziran 2016 16:52
Dracias

Özel mesaj gönder
Dracias
Seriyi nerden indireceğini bulamayan arkadaşlar oldu özel mesaj ile nyaa.se'den special ve OVAlard dahil bütün bölümlere ulaşabilirsiniz.

İletiTarih: 01 Temmuz 2016 15:40
Alisantoori

İletiler: 39

Özel mesaj gönder
Alisantoori
Güzel birşeye benziyor

İletiTarih: 03 Temmuz 2016 00:15
Dracias

Özel mesaj gönder
Dracias
ilk bölümleri çok güzel değil ama sezon ortalarında avatar son hava bükücü tadında bir diziye dönüyo tavsiye ederim Süperrrrrr

İletiTarih: 03 Temmuz 2016 02:26
ceviriistegi

İletiler: 33

Özel mesaj gönder
ceviriistegi
Kolay gelsin. İzlemek istediğim bir film açıkçası.

İletiTarih: 05 Mart 2018 21:03
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 11 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film