Giriş Kayıt

Outlander: Gözlüklü Jamie Fraser Fikri Kimden Çıktı?

1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 24 Ekim 2017 11:16

504 

resim

Tarihi bilim kurguyla harmanlayan Outlander sonunda beklenen buluşmaya ev sahipliği yaptı. Jamie ve Claire 20 senelik ayrılığın ardından yeniden bir araya geldi. Aradan geçen zaman karakterlerimizin değişmesine neden olmuştu. Bu değişikliklerden biri de Jamie’nin gözlükleriydi.

resim

Eğer Diana Gabaldon’ın Outlander (Yabancı) kitap serisini okuduysanız normalde Jamie’nin gözlük takmaya yedinci kitaba kadar ihtiyaç duymadığını biliyor olmalısınız. Eğer benim gibi sadece dizi izleyicisiyseniz bunu şimdi öğreniyor da olabilirsiniz. Görünen o ki Jamie Fraser’a hayat veren Sam Heughan karakterinin değişiminin biraz daha net hissedilmesini istemiş. Bunun için de dizinin yapımcısı Ron Moore ile irtibata geçmiş.
Alıntı:
“Gözlükler benim fikrimdi. Yapımcılarımız aksini iddia edebilir ama geçtiğimiz sene Ron Moore’a mail gönderip gözlükler konusunda ne düşündüğünü sordum. Normalde kitaplarda olmayan bir detaydı ama güzel bir sürpriz olabileceğini düşündüm. Böylece Jamie’nin bir zayıf noktası olacaktı. Normalde pek fazla zayıf noktası yok. Bunun yanında gözlükleri farklı amaçlarla da kullanabilir. Kimliğini saklamak için pek çok role girmesi gerekiyor. Bu yüzden uzun bir aranın ardından Jamie’yi gözlükle görmenin farklı olacağını düşündüm.”

Öte yandan Outlander ekibinin gözlük fikrini değerlendirmesinin farklı nedenleri de var gibi görünüyor. Yapımcılardan Matthew D. Roberts, Sam Heughan’ın çekici bir adam olduğunu, geçen 20 seneyi onun üstünde yansıtmanın pek kolay olmadığını söylüyor. Gözlükler onu biraz daha yaşlı göstermelerine yardımcı olmuş.

Bize sorarsanız Jamie Fraser gözlüğü de kendine yakıştırmayı başarmış.

Outlander
2014
Outlander
Dram / Fantastik / Romantik60 dk

Yönetmen: Metin Hüseyin, Anna Foerster, Brian Kelly
Sene 1945. Eski bir savaş hemşiresi olan Claire Randall, evine dönmüştür. Tekrar bir araya geldiği eşiyle ikinci bir balayına çıkar. Salisbury Düzlüğünde bulunan tarihi taş çemberini ziyaret ederler. Bu taşlardan birine dokunan Claire birden kendini, savaş...
8.4 (180,844 Oy)

Kaynak: Saklı Kumanda

Yorumunuz

Forumdan Benzer Başlıklar

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film