Giriş Kayıt
Consuming Spirits (2012)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
vasko

İletiler: 87

Özel mesaj gönder
vasko
 Consuming Spirits (2012)
Animasyon

Filmin ingilizce altyazısı yok, çevirmek isteyen için sıkıntılı bir durum... Bu konuda yönetmenle irtibata geçtim ama o da pek yardımcı olamadı. Aslında yardım etmeye istekliydi ingilizce altyazı için ama bana güvenmedi sanırım Melek ama.. Aranızda uğraşmak isteyip daha ikna edici olabileceğini düşünen birisi varsa lütfen konuşsun yönetmenle:
https://www.facebook.com/ConsumingSpirits/?fref=ts
!f'te türkçe altyazı var ama altyazıyı paylaşma hakları yokmuş... Filmi dinleyerek anlamak benim için fazla zor geldi.
Artık izlemem lazım bu filmi Sümüklü Umarım biri el atar.

resim

Consuming Spirits
2012
Consuming Spirits
Animasyon / Komedi / Dram136 dk

Yönetmen: Chris Sullivan
Tam teşekküllü animatör Christopher Sullivan, Ruhları Tüketmek’te aşkla işlenmiş ve uzun yılların emeği sonucunda ortaya çıkmış bir iş sunuyor. Sullivan, tamamen bağımsız bu şaheseri gerçekleştirmek ve gerekli parayı bulmak için on yıldan fazla...
7.4 (312 Oy)

Alıntı:
İlk düşünceleri on beş yıl önce oluşturulan ve yapım süreci uzun yıllara yayılan Consuming Spirits, cut-out, stop-motion ve siyah-beyaz el çizimi gibi geleneksel tekniklerle oluşturulmuş, hem karanlık hem de göz alıcı bir animasyon.

Beş bölüme ayrılmış bu animasyon, The Daily Suggester isimli bir gazetede çalışan insanların yaşamlarını anlatıyor. Karanlık ve melankolik bir kasabada, kendilerini tüketen ailevi meseleler ve gündelik rutinler ile boğuşan bu insanların hikâyeleri filmin başlarında birbirinden bağımsız parçalar hâlinde görülse de hepsini etkileyen ve tüketen ortak bir geçmiş mevcut. Saklanan ve unutulmaya çalışılan bu geçmişi açığa çıkarıp tükenişin ardında yatanlara, çöküşün başladığı yerlere kadar dokunabilmeye çalışmak ise filmin asıl meselesi.

Consuming Spirits, inanılması güç derecede detaylı karakter tasvirleri ve insanlığın en mahrem, en karanlık noktalarına ulaşmak için çabalayan anlarla dolu. Hikâye katmanlarındaki yoğunluk ve birbirinden farklı tekniklerde üretilmiş görsellerin etkileyici birleşimiyle ortaya çıkan bu animasyon, filmin melankolisi ve uzun süresinin etkisi düşünüldüğünde zorlayıcı bir deneyime dönüşme riskini de barındırıyor. Girift olay örgüsü sebebiyle ilk izleyişte yeterince anlaşılamama ihtimali barındırsa da Consuming Spirits, her izleyişte farklı yanlarının açığa çıkacağı, ıskalanmış detaylarıyla afallatabilecek potansiyele sahip önemli bir çalışma. (Simon Sağlamoğlu)

resim

resim

İletiTarih: 12 Haziran 2017 13:12
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film