Giriş Kayıt
Battle L.A.
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
candaskocogluKayıt: 14.10.2014
İletiler: 3Özel mesaj gönder
candaskocoglu
 Battle L.A.

hollywood, amerikan filmlerinin en sevilen reçetesini hazırlayıp hemen bir zenci, bir beyaz, bir latin amerikalı ve sert tavırlı silahlı dişinin mistik güçlerini biraraya getirmiş. filmi amerikada tüm etnik gruplara satma heveslisi ekbimizin karşısında ise amerikayı bir türlü rahat bırakmayan dünya düşmanı terbiyesiz uzaylılar var.

katıksız amerikan kahramanlık ve fedakarlıklarından oluşan bu eşsiz serüven gişede herkesten para kapma gayretinden dolayı akla gelecek tüm klişelere boğulmuş bir film. Sarışın renkli gözlü masum çocuk kadrosuna yeni transfer olan meksikalı esmer ama mağrur çocuk da katılmış. Yeni yetme, deneyimsiz, bocalayan subay ve deneyimli, geçmişiyle yüzleşen, emekliye ayrılacağı gün göreve giden, kahraman astsubay ikilisi klişenin püsküllüsü olmuş...

ekip vakur ve muzaffer görünmesine rağmen çok gerizekalı. "arkadaş bu adamlar uzaydan geldi bizim telsiz sinyallerimizi takip eder bizi bulurlar" demeyi ekibin yarısı öldükten sonra akıl ediyor..
Yahu bunlar zaten aşina olduğumuz şeyler aksiyonun tadını çıkarmaya bak diyeceksiniz ama o konuda da sıkıntılar var.. En önemli sıkıntı "bak ortalık çok karıştı" hissi yaratmak amacıyla sürekli sallanan kamera. Bu harika teknik istenilen etkiyi yaratmadığı gibi terbiyesiz uzaylıların tam olarak neye benzediğini filmin yarısına kadar göremememize sebep oluyor.. Uzaylı filmi konusunda "district 9" gibi şahane bir örneği izledikten sonra "battle los angeles"ın uzaylıları çok trışka kalmış ayrıca yine district 9dan yapılan küçük araklamalar (Filmin başında olayların televizyonda haber olarak görünmesi) başarısızlığı arttırmış. Evrenin uzak mecrasından dünyamıza istilaya gelen terbiysizler ise fantastik teknolojilerine rağmen yanlarında 2füzeyle vurulup düşürülebilen herşeyi kontrol eden çok önemli ana gemiyi "bu da bizim zayıf noktamız vurun da kurtulun" dercesine getirme mallığını yapmışlar..

Ekibimiz karşısına çıkan tüm bu olumsuzluklarına rağmen amerikanın ve dünyanın yüzünü kara çıkarmıyor, kendileri kadar salak uzaylıların zayıf noktası olan ana geminin ağzını burnunu kırıyor.

İletiTarih: 30 Ekim 2014 16:17
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film