Giriş Kayıt

Betty Boop, Simon Cowell’la Dönüyor

1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 15 Ağustos 2014 16:35

1744 

resim

1920′lerin biblolaştırılmış kadın imajına tepki olarak yaratılmış “flapper” akımının popüler kültürdeki temsilcisi Betty Boop uzun metraj filmiyle dönüyor.

Filmi Animal Logic Entertainement ve Simon Cowell‘ın sahibi olduğu Syco Entertainement şirketleri beraber üstlenecek. Filmin yapımı zaten bir süre önce Betty Boop’un sahibi olan Fleischer Stüdyolarında başlamıştı. Syco Entertainement ve Animal Logic Entertainement daha önce de müzikle harmanlanmış animasyon komedisi The Lego Movie’nin yapımını üstlenmişti. Feischer Stüdyolarının CEO’su Mark Fleischer, Syco ve Animal Logic’le olan ortaklığıyla ilgili olarak “Enerjileri, yaratıcılıkları ve muzurlukları Betty’yle tam olarak örtüşüyor” dedi.

Betty Boop filminin prodüksiyonunu, Animal Logic’ten Zareh Nalbandian ve Jason Lust, Syco’dan Simon Cowell ve Adam Milano tarafından üstlenilecek. Henüz duyurulmuş bir yazar veya yönetmen yok.

Cowell, twitter üzerinden “Betty bir ikon ve dünyanın en büyük yıldızlarından bir tanesi” ve “Betty, pek çok divayla çalışma fırsatı yakaladım ama sanırım sen şu ana dek çalıştığım en büyük divasın” açıklamalarını yaptı. Lust ise “Yıllardır Betty’yi dansa kaldırmaya çalışıyordum. Nihayet “evet” demiş olduğuna hala inanamıyorum!” dedi. Cowell, Sony’yle ilk anlaşmayı yapmış durumda. Cowell’ın yapımcılığını üstlendiği son filmler “One Direction” ve “One Chance” idi.

resim

1930′da yaratılan Betty Boob, Max Fleischer‘ın “Talkartoons” serisinde sıkça yer aldıktan sonra, flörtöz, eğlence düşkünü karakterimiz “Boop-oop-a-doop!” imzasıyla kendi çizgifilmine kavuşmuştu. Aynı zamanda kabarık saçlı ve mini etekli karakterimiz, 20′li yılların sonunda çıkmış, kendi animasyonu olan ilk kadın karakter.

Betty Boop şu ana kadar karşımıza 100 den fazla çizgi filmde ve Lancome, Coca-Cola, NASCAR, Uniqlo ve Chupa Chups gibi şirketlerle ortak çalışmalarla çıktı. Kendisini en son, 1988 yapımı Who Framed Roger Rabbit‘te figüran olarak görmüştük

Betty Boop’un sadece Amerika sınırlarında 200 civarında ayrı lisansı var, dünya çapındaki sayıysa bunun iki katı kadar.

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film