Giriş Kayıt
Nefes (16 Ekim 2009)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 15 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
AlaZi
Çevirmen

İletiler: 1138

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
AlaZi Çevirmen
 Nefes (16 Ekim 2009)

Nefes

Gösterim Tarihi: 16/10/2009

Tür: Dram, Gerilim, Psikolojik, Savaş

resim

Nefes: Vatan Sagolsun
2009
Nefes: Vatan Sağolsun
Aksiyon / Dram / Gerilim128 dk

Yönetmen: Levent Semerci
  “Nefes : Vatan Sağolsun”,   2365 metre yükseklikteki Karabal Jandarma Karakolu'nu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki kırk askerin hikayesidir.   Büyük çaplı bir sınır ötesi operasyonun başlamasıyla, telsiz röle istasyonunun bulunduğu...
8.0 (35,542 Oy)

“Nefes : Vatan Sağolsun”, 2365 metre yükseklikteki Karabal Jandarma Karakolu'nu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki kırk askerin hikayesidir.
Büyük çaplı bir sınır ötesi operasyonun başlamasıyla, telsiz röle istasyonunun bulunduğu Karabal Jandarma Karakolu'nun önemi daha da artmıştır. Çünkü operasyona katılan birliklerin haberleşmesi artık bu röle istasyonu ile sağlanacaktır. Güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki Komando Tugayı'nda görevli Yüzbaşı ve emrindeki askerler, tipi ve karla mücadele ederek iki gün süren intikalin ardından karakola ulaşırlar.
Karakolda bulunan Jandarma askerleri ile birlikte geçirdikleri günlerde acıyı, sevinci ve hasreti paylaşırlar; son güne kadar karakolu ve telsizi koruma görevlerini yerine getirmek için mücadele ederler.

Fragman:

[afııza sığınarak ekleyen; byKush]

İletiTarih: 26 Ekim 2009 17:05
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
aLone

İletiler: 584

Özel mesaj gönder
aLone
29 yıl sonra babamı bu film için sinemaya götürdüm. Aynı şartlarda askerlik yapmış biri olarak çok duygulanmıştı.

İletiTarih: 26 Ekim 2009 19:03
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
G-G

İletiler: 8

Özel mesaj gönder
G-G
Ben de bu filmi çok merak ediyorum. Mutlaka izleyeceğim.

İletiTarih: 26 Ekim 2009 21:19
dede korkut

İletiler: 98

Özel mesaj gönder
dede korkut
İzlemeyen varsa bir an önce izlemesini tavsiye ediyorum. Askerliğini yapan yapmayan herkesin kendinden bir şeyler bulacağını tahmin ediyorum. Her yerde en iyi Türk filmi olduğuna dair yorumlar okuyorum. Bence sonuna kadar hakediyor.

İletiTarih: 26 Ekim 2009 22:29
lifeguard

İletiler: 134

Özel mesaj gönder
lifeguard
Yabancı bir sitede filmin fragmanı altında yapılan yorumları ingilizcemin el verdiği kadar okudum ve bu filmin çıkmasını 1 yıldan fazladır bekleyen yabancıların olduğunu gördüm özellikle onların taktıkları konu ise fragmanda yer alan karlı dağdaki çatışma sahnesinde neden bizim askerlerin beyaz kar kamuflajı giymedikleri üzerine tartışmışlar.Bu film baya ses getireceğe benziyor..

İletiTarih: 26 Ekim 2009 22:50
dede korkut

İletiler: 98

Özel mesaj gönder
dede korkut
« lifeguard » yazdı:
Yabancı bir sitede filmin fragmanı altında yapılan yorumları ingilizcemin el verdiği kadar okudum ve bu filmin çıkmasını 1 yıldan fazladır bekleyen yabancıların olduğunu gördüm özellikle onların taktıkları konu ise fragmanda yer alan karlı dağdaki çatışma sahnesinde neden bizim askerlerin beyaz kar kamuflajı giymedikleri üzerine tartışmışlar.Bu film baya ses getireceğe benziyor..

Aynı soru benim aklıma da geldi desem inanır mısınız? Ama şöyle düşündüm; kar ani bastırmıştır. Askerler de değiştimemiştir. Nitekim de sonradan karlar eriyor kısa zamanda...

İletiTarih: 27 Ekim 2009 02:46
FAÇALI - 2

İletiler: 124

twitter Özel mesaj gönder
FAÇALI - 2
« dinosaurus » yazdı:
« lifeguard » yazdı:

Aynı soru benim aklıma da geldi desem inanır mısınız? Ama şöyle düşündüm; kar ani bastırmıştır. Askerler de değiştimemiştir. Nitekim de sonradan karlar eriyor kısa zamanda...

Malum, film '93 yılında geçiyor ve '93 yılında doğuda görev yapan askerimizde beyaz kamuflaj yoktu diye biliyorum. Karın hemen erimesi ise kıştan bahara geçildiği içindir. Filmde kısa sürede kar kayboluyor ama gerçekte öyle olmuyor bildiğiniz gibi. yakaladım

Film ile ilgili olarak şunları söyleyebilirim; en çok etkilendiğim ve beğendiğim Türk filmleri arasında yerini aldı. İzlemeyen varsa tavsiye ederim, 2 kere izlemiş birisi olarak. Hıhı

Ayrıca IMDB üyesi arkadaşların oylarını vermesini de rica ediyorum. Füüü üüü üü

İletiTarih: 27 Ekim 2009 19:18
byKush

İletiler: 6403

Özel mesaj gönder
byKush
20/10

İletiTarih: 29 Ekim 2009 22:11
buk@

İletiler: 32

Özel mesaj gönder
buk@
film müthişti ya duyduğuma görede en iyi savaş filmi seçilmiş sanırım

İletiTarih: 02 Aralık 2009 18:25
shawshank48

İletiler: 1318

Özel mesaj gönder
shawshank48
Film vizyonda değil artık ama ilgili bir başlık yoktu başka. Ocakın ilk haftasında filmin dvd ile blurayı çıkıyormuş. Bide en azından D-Z0N3 yada başka bir rip grubu 1080p ripini yaptı mı bu filmin süper olur.

İletiTarih: 28 Aralık 2009 15:14
Barış K
Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici

İletiler: 7269

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Barış K Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici
6 Ocakta dvd si çıkıyor sinemada izleyeme şansım olmadı çok merak ettiğim bir film.

İletiTarih: 03 Ocak 2010 14:24
byKush

İletiler: 6403

Özel mesaj gönder
byKush
Sümüklü sinemada izleyemedim DVD de izlemek şart oldu.

İletiTarih: 03 Ocak 2010 17:16
paLpebra

İletiler: 8

Özel mesaj gönder
paLpebra
Nefes filminin devamı çekilecekmiş. Konusu hakkında çalışmalara başlanmış.

İletiTarih: 04 Şubat 2010 18:13
shawshank48

İletiler: 1318

Özel mesaj gönder
shawshank48
Şahsen yenisi çekilirse sevinirim, saçma sapan komedi filmlerine, ne olduğu belli olmayan filmlere para harcancığına böyle tarihimizle ilgili etkiliyeci, drama yönü ağırlıklı, kaliteli filmler yapılmasını tercih ederim. Filmi de geçenlerde izledim çok süper bir film değil belki ama uzun zamandır sinemamızdan çıkan en aklı başında bir film olduğu gerçek.

İletiTarih: 04 Şubat 2010 19:58
endoplazmikretiKulum

İletiler: 193

Özel mesaj gönder
endoplazmikretiKulum
Ben de izleyemedim bir türlü.. İzlemek istediğim bir filmdi.. İkincisini bekleyip ikisini birden mi seyretsem acaba?

İletiTarih: 04 Şubat 2010 20:53
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 15 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film