Giriş Kayıt
Ginger & Rosa (2012)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 8 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Eren Yıldız

İletiler: 230

Özel mesaj gönder
Eren Yıldız
 [Tamamlandı] Ginger & Rosa (2012)
Eren Yıldız

Ginger & Rosa
2012
Ginger & Rosa
Dram90 dk

Yönetmen: Sally Potter
1960´larda Londra´da aşk, masumiyet, caz ve devrim... Ginger ve hırçın Rosa ayrılmaz bir ikilidir. Okulu birlikte asarlar, aşk, din, siyaset ve saç modelleri hakkında konuşurlar ve bezgin annelerinin tutsak kaldığı evcimen hayatlardan daha fazlasını düşlerler....
6.2 (11,808 Oy)

resim

FİLM HAKKINDA

İki yakın arkadaş olan Ginger ve Rosa, Soğuk Savaş ve cinsel devrimin etkilerinin hüküm sürdüğü 1960'lı yılların Londra'sında yaşamaktadır. İki genç kız aleni bir şekilde ailelerine baş kaldırmakta; başka türlü, heyecanlı bir hayata ulaşmanın hayallerini kurmaktadırlar. Daha da önemlisi hiçbir zaman, küçümsedikleri ve acıdıkları anneleri gibi olmamaya kararlıdırlar. Ginger zamanla politik eylemlerde daha büyük bir tutkuyla yer almaya ve gece gündüz dönemin sorunları üzerine kafa yormaya başlar. Öyle ki bir süre sonra Soğuk Savaş ile ilgili yazmaya başlar. Ginger'ın aksine Rosa, politik konulara pek de ilgi duymayan ve genellikle eğlence odaklı yaşayan bir genç kıza dönüşmüştür; buna rağmen aralarındaki dostluk tüm gücüyle devam eder. Ancak Rosa'nın attığı beklenmedik bir adım bu yakın arkadaşlığı parçalanma noktasına getirir.

İletiTarih: 20 Aralık 2013 16:11
En son Eren Yıldız tarafından 19 Şubat 2014 09:31 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
ibrahim254

İletiler: 1224

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
ibrahim254
Elinize sağlık .

İletiTarih: 20 Aralık 2013 18:33
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
jeanneau

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
jeanneau
Telif hakkı olayı nedir, hangi merci yasaklıyor koymanızı, merak ettim, teşekkürler ve elinize sağlık...

İletiTarih: 24 Aralık 2013 16:53
gandr

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
gandr
nereden edindiğimi hatırlamıyorum ama filimi sizin altyazınızla izledim. teşekkürler. elinize sağlık.

ama görmezden gelemeyeceğim bir şey var. çeviri yapmak da genel kültür gerektiren bir iş zannediyorum. çevirmen notu koymadan birazcık daha fazla araştırma yapmak isteyebilirsiniz.
forumun takdirine bırakıyorum: resim

İletiTarih: 22 Ocak 2014 06:37
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
ubi bene ibi patria Müdavim
Sally Potter, feminist sinemada önemli bir yer tutar kanımca. Henüz izlemesem de filmin nesnellikten uzak bir anlatıma sahip olduğunu umuyorum, eh! ne de olsa bir kadın eli değmiş. Hıhı

Ellerinize sağlık. Saygılar

İletiTarih: 23 Ocak 2014 00:51
AlCapone86

İletiler: 650

facebook twitter Özel mesaj gönder
AlCapone86
Teşekkürler Saygılar

İletiTarih: 23 Ocak 2014 00:56
Eren Yıldız

İletiler: 230

Özel mesaj gönder
Eren Yıldız
Telif hakkı kalkmış olup altyazı sisteme yüklenmiştir. İyi seyirler arkadaşlar Saygılar

Ginger&Rosa

İletiTarih: 19 Şubat 2014 09:34
McFly
Müdavim

İletiler: 12364

twitter Özel mesaj gönder
McFly Müdavim
Ellerine sağlık.

İletiTarih: 19 Şubat 2014 13:28
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 8 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film