Giriş Kayıt

Boyd: 'Benim Bond'um Daniel Day-Lewis'

1. Haberler
  2. Sinema
CruSuS - 26 Eylül 2013 17:45

1044 

Bond serisinin yeni yazarı William Boyd kendi yazdığı serinin film uyarlamasında Bond karakteri için Daniel Day-Lewis'in uygun olduğunu söyledi

resim

James Bond serisine, serinin asıl yazarı Ian Fleming'in bıraktığı yerden devam eden ve onun tarzına sadık kalarak 1969 senesinde devam eden bir roman yazan yazar William Boyd kendisinin yazdığı seride James Bond karakteri olarak görmek istediği ismi açıkladı.

The Independent gazetesine verdiği röportajda kendisinin yazdığı serinin beyazperde uyarlamasında Bond olarak görmek istediği ismin Oscar ödüllü oyuncu Daniel Day-Lewis olduğunu belirten yazar, "Benim yarattığım James Bond'u oynayacak bir oyuncu sorsalardı, Daniel Day-Lewis derdim" dedi. Day-Lewis'in Fleming'in yarattığı Bond karakterini de çağrıştırdığını belirten yazar, "Daniel uzun, ince, koyu saçlı, iyi görünüşlü bir adam. Bu da Fleming'in Bond karakterini yaratırken oluşturduğu tabloya uyuyor" dedi. Şu andaki Bond serisinde Bond'u canlandıran oyuncuların Fleming'in yarattığı Bond karakterinden giderek daha da uaklaştığını belirten yazar, şu andaki Bond için, "Daniel Craig yüksek ölçüde ilgi çekici bir karakter, hem de romanların filmin çekiminden kaç yıl önce yazıldığını düşünürsek. Aradaki bağlantı giderek daha da silikleşiyor" diye belirtti.

Milliyetsanat

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film