Giriş Kayıt

Kechiche'ten Kendi Filmine Ambargo

1. Haberler
  2. Sinema
CruSuS - 26 Eylül 2013 17:36

564 

"Blue Is the Warmest Colour" filminin yönetmeni Abdellatif Kechiche filmin yayınlanması konusunda emin olmadığını belirtti

resim

İki genç kızın yıllara yayılan birliktelikleri üzerinden yaşamı ve aşkı sorgulayan film "Blue Is the Warmest Colour"ın yönetmeni Abdellatif Kechiche filmi hakkında süregelen tartışmadan rahatsız.

Cannes Film Festivali'nde gösterildiğinden beri filmin başrolleri Lea Seydoux ve Adele Exarchopoulos arasındaki cinsel ilişki sahneleri medyanın odağı haline gelmişti. Cannes Film Festivali'nde Palme d'Or ödülünü kazanan filmin aldığı tepkiler karışık oldu. Ayrıca filmin başrolleri Seydoux ve Exarchopoulos'un yönetmen Kechiche'i oyunculara kötü davranmakla suçlaması üzerine film hakkındaki tartışmalar bitmek bilmedi. Bunun üzerine Telerama'ya açıklama yapan yönetmen, "Filmimin vizyona girmemesi gerektiğini düşünüyorum çünkü itibarı şimdiden çok lekelendi" diye konuştu. Kendisine yöneltilen suçlamalardan rahatsızlık duyduğunu belirten Kechiche, "kendimi aşağılanmış ve rezil olmuş gibi hissettim. Bana yöneltilen tepkiden rahatsızlık duyuyorum. Bu tıpkı bir lanetle yaşamak gibi" dedi.

Film hakkında çıkan olayların seyircilerin filmden keyif almasını da engelleyeceğini düşündüğünü belirten yönetmen, "Seyirciler filmi izlerken sürekli olarak oyunculara bakıp 'acaba yönetmen onlara gerçekten şiddet mi uyguladı? Mutsuzlar ve bunu söyleyemiyorlar mı?' diye düşünecektir" diye belirtti.

Karnaval

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film