Giriş Kayıt

James-Collier: 'Mercury Olabilirim'

1. Haberler
  2. Sinema
CruSuS - 23 Eylül 2013 13:19

1023 

resim

Geçtiğimiz Ekim ayında çekimleri tamamlanan ve 1991 yılında trajik bir şekilde hayatını kaybeden efsanevi sanatçı Freddie Mercury'nin hayatını konu alacak olan filmin başrolü için Rob James-Collier aday oldu.

"Downton Abbey"deki Thomas Barrow rolüyle tanınan İngiliz oyuncu Rob James-Collier filmde müzik efsanesi Freddie Mercury'yi canlandırmayı çok istediğini belirtti. "Mercury filminde onu canlandıran kişi olmayı her zaman çok istedim" diyen oyuncu, "Queen grubunu seviyorum. Brian May, Roger Taylor ve John Deacon, hepsi mükemmel insanlar" dedi. Dans etmek ve şarkı söylemek konusunda sıkıntı yaşayabileceğini belirten James-Collier, "Aynı ten rengine, burna, ağıza, vücut tipine sahibiz. Mercury de bir dansçı değildi. Mercury dans etmezdi, daha çok çalımlı bir şekilde yürürdü. Çalım satma okuluna gideceğim, onun gibi hareket etmek için ne gerekiyorsa yapacağım. Mikrofonla da çalışacağım. Leopar desenli kıyafetler, taytlar hepsini kabul ediyorum" diye belirtti.

Filmde Queen'in efsanevi vokalisti Freddie Mercury'i canlandırması planlanan ünlü aktör Sacha Baron Cohen, yapımcılarla 'filmin tonu' üzerine anlaşamaması olduğunu sebebiyle projeden ayrılmıştı. Kaynaklar Cohen'in daha cesur ve Mercury'nin hayatının çılgın yönlerine vurgu yapan bir film çekmek istediğini, buna karşılık Queen'in hayattaki üyeleri Brian May, Roger Taylor ve John Deacon'ın daha ılımlı bir filmi tercih ettiklerini ileri sürüyor. Filmin şu anda bir başrolü yok fakat senaryosu 1985'deki ünlü Live Aid performansına kadar olan dönemi konu alacak. Filmin senaryosunu ise "Frost/Nixon"ın senaristi Peter Morgan yazıyor.

Milliyetsanat

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film