Giriş Kayıt
Oi kynigoi / Avcılar (1977)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
fanatic_anchovy
Eski Yönetici

İletiler: 2862

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
fanatic_anchovy Eski Yönetici
 Oi kynigoi / Avcılar (1977)
Bir Theo Angelopoulos filmi...

resim

Oi kynigoi
1977
Oi kynigoi
Dram168 dk

Yönetmen: Theodoros Angelopoulos
Angelopoulos'un çalkantılı Yunan yakın tarihiyle yüzleştiği ve bu tarihin kolektif bilinçaltında bıraktığı izleri eşelediği modern tarih üçlemesi'nin son filmi. Yunanistan'ın 1945 ile 1977 yılları arasında yaşadıklarına eğilir. Karlı bir havada...
7.5 (1,050 Oy)

Film Hakkında:

Angelopoulos'un çalkantılı Yunan yakın tarihiyle yüzleştiği ve bu tarihin kolektif bilinçaltında bıraktığı izleri eşelediği modern tarih üçlemesi'nin son filmi. Yunanistan'ın 1945 ile 1977 yılları arasında yaşadıklarına eğilir.

Karlı bir havada ava çıkan bir otelci, sanayici, bürokrat, milletvekili, subay ve bir eski devrimcinin, hala kanayan bir direnişçi cesedi bulmaları bir iç hesaplaşmaya yol açar.

Üçlemeyi oluşturan diğer filmler ise, Meres Tou '36 (1972) ve O Thiasos (1975).

Not: Filme ait ingilizce altyazı bulunmakta.

İletiTarih: 08 Ocak 2013 01:34
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Senfoni07
Ortadoğu Sineması
Eski Yönetici

İletiler: 468

Özel mesaj gönder
Senfoni07
Ortadoğu Sineması
Eski Yönetici
Re: Oi kynigoi / Avcılar (1977)
Bir Theo Angelopoulos filmi...

Zamanında bu filmin çevirisine başlamıştım ama altyazıda çok fazla olmasada eksik kısımlar var. Çevirisi yapılmadığı için mi, yoksa Yunanca dışında başka bir dil konuşulduğu için mi çevirilmemiş, bilmiyorum? Başka dillerde ki altyazılarla karşılaştırdığımda, yine aynı satırlarda eksikler olduğu görülüyor.

Sonuç olarak, Angelopoulos'un bir filminin Türkçeye çevrilmemiş olması bana göre çok büyük bir eksiklik ama bu şekilde yapılacak bir çeviri de izleyici ne kadar tatmin eder, bilmiyorum? Yine de, umarım bir çeviren çıkar.

İletiTarih: 08 Ocak 2013 02:03
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
gelecek

İletiler: 111

Özel mesaj gönder
gelecek
Yunan siyasi tarihinden bir kesiti anlatan güzel bir filme benziyor.

İletiTarih: 22 Haziran 2013 17:35
maize9

İletiler: 20

Özel mesaj gönder
maize9
Altyazı bulunursa izlerim Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu

İletiTarih: 19 Temmuz 2013 00:41
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film