Giriş Kayıt

Eski Willy Wonka Tim Burton'ı Beğenmedi

1. Haberler
  2. Sinema
CruSuS - 20 Haziran 2013 22:16

2217 

Tim Burton'ın 2005'te sinemaya uyarladığı "Charlie'nin Çikolata Fabrikası"nın 1971 yılı uyarlamasında Willy Wonka'yı canlandıran Gene Wilder yönetmene tepki gösterdi

resim

1971 yapımı "Willy Wonka and the Chocolate Factory" filminde Willy Wonka'yı canlandıran Gene Wilder, 2005 yapımı "Charlie'nin Çikolata Fabrikası / Charlie and the Chocolate Factory" filmini bir 'hakaret' olarak değerlendirdi.

Roald Dahl'ın "Charlie'nin Çikolata Fabrikası / Charlie and the Chocolate Factory" romanından uyarlanan ünlü filmin başrolünde Johnny Depp'in olduğu 2005 yılı uyarlaması için "Bunun bir aşağılama olduğunu düşünüyorum. Büyük ihtimalle Warner Bros firmasından kaynaklı bir aşağılama" dedi. Johnny Depp'in oyunculuğunu beğendiğini ve filme tepki göstermesinin sebebinin o olmadığını belirten Wilder, "O yönetmenden (Tim Burton) hiç hoşlanmıyorum. Yetenekli bir adam ama bugüne kadar yaptığı tarzda işlere devam ettiği sürece benim gözümde hiçbir şey değil" dedi.

1971 yılı yapımı, Mel Stuart yönetmenliğiyle çekilen "Willy Wonka and the Chocolate Factory" filmi Oompa-Loompa'ların dansları ve Wilder'ın Willy Wonka canlandırması ile büyük beğeni toplamıştı.

Milliyetsanat

Yorumlar

eriCartman 20 Haziran 2013 22:37
resim

Kendisini bu resim ile tanımıştım. Gülücük

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film