Giriş Kayıt

Kırmızı Lale Film Festivali'nden Demet Akbağ ve Erden Kıral'a Ödül

1. Haberler
  2. Sinema
CruSuS - 10 Haziran 2013 13:30

981 

resim

Hollanda Türkiye Kültür Vakfı tarafından düzenlenen Kırmızı Lale Film Festivali'nin açılış gecesi gerçekleştirildi. "Yük" filminin oyuncuları Tülin Özen ile Tansu Biçer de katıldığı geceyi televizyon programcısı Oylum Talu sundu. Lantaren Venster'de yapılan törende başarılı oyuncu Demet Akbağ'a ''Yaşam Boyu Başarı Ödülü'' ve deneyimli yönetmen Erden Kıral'a ise ''Onur Ödülü'' verildi. Akbağ, çok yakında Hükümet Kadın 2 'ye başlayacaklarını ve önümüzdeki aylarda Mardin'de olacağını söyledi. Ayrıca ''Bu festival bir ilk; benim aldığım ilk yaşam boyu ödül. Dolayısıyla bugün benim unutamayacağım bir gün. Ben hep kameranın önünde olacağım." ifadesini kullandı. Kıral ise "Sinema için, kurgu yapmak için iyi yönetmen olmak, iyi oyuncu olmak gerekli. Bunu da yapa yapa öğreniyorlar. Sansür ülkemizde büyük sıkıntı. Yönetmen üretken ve cesursa sıkıntının yarısını aşmış demektir; bu bana göre böyle. Ülkemizde komedi yapılacaksa bilen adamlarla yapılmalı." dedi. Festivalde kurgu, belgesel ve kısa film gibi kategorilerde toplam 26 film gösterilecek ve yarışma dalında 7 film yer alacak.

Beyazperde

Yorumlar

OZAN22 10 Haziran 2013 13:54
Şu kadın ne zaman yaşlanacak acaba Hehehehe

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film